Dow in Terneuzen boekt met 241 zeeland 'Tekeningen Terneuzen duidelijker' Thalia zet Escortboy en vier dames op de planken .rf??.a.s.!E!!i.a. Met orchideeën onder de arm naar deskundige woensdag 22 februari 2012 door Wout Bareman TERNEUZEN - Ambtenaren in Ter- neuzen doen hun best ingewik keld, ambtelijk taalgebruik in brie ven, notities en andere stukken zo veel mogelijk te vermijden. Ze heb ben daar zelfs een cursusje voor ge volgd. Maar het gaat niet alleen om hel der taalgebruik, licht raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) toe op schrif telijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Hij signaleert dat (bouw)tekeningen die de gemeente Terneuzen ver stuurt over bijvoorbeeld het grond gebruik door burgers, helemaal niet duidelijk zijn. Op de tekeningen ontbreken vaak de simpelste aanduidingen, zoals een noordpijl, arcering en andere aanduidingen, die mensen weg wijs kunnen maken. In plaats daar van scheppen de tekeningen vaak alleen maar verwarring. Clijsen vindt dat daarin snel verandering moet komen. Het college moet vol gens hem de betrokken afdeling nog maar eens goed naar de 'stan daard-opbouw' van tekeningen la ten kijken. En, ze mogen ook best worden voorzien van het gemeen te-logo. ■MMMmmnMagaMMaMMHHiaMBM OOSTBURG/HULST - Orchideeënspe- cialisten zijn zaterdag en zondag te gast bij de tuincentra van Life 8c Garden in Oostburg en Hulst om liefhebbers in te wijden in de 'ge heime wereld' van de orchidee. Ie dereen mag zijn eigen exemplaar meenemen. Orchideeën hebben de laatste tijd enorm aan populari teit gewonnen. Orchideespecialis ten geven een toelichting op het gebruik van de juiste potgrond, wat er met alle wortels en met uit gebloeide bloemstengel moet ge beuren én hoeveel mest bij de plant moet Zonodig wordt de meegebrachte orchidee ter plekke verpot in het goede mengsel. Henk Benthem, 'baas' van kraker 3, met teamleider Frans de Haas (rechts) bij hun wereldrecordhouder. door Harmen van der Werf Chemieconcern Dow in Terneuzen heeft een record geboekt. Eén van de naftakrakers op het gigantische bedrij venterrein, kraker 3, heeft vanaf maart 2006 onafgebroken produc tie geleverd. De positie van Dow Terneuzen is daarmee wereldwijd gemarkeerd. Het kost dinsdag rond het middag uur moeite het kantoor te berei ken van de baas van de naftakra kers Dik Schipper en de manager van kraker 3 Henk Benthem. Op tal van plekken wordt gewerkt aan buizen en leidingen, waarvoor we gen zijn afgesloten. Het Dow- terrein is gewoonlijk voor een bui tenstaander al een doolhof, de werkzaamheden maken het zoek- plaatje compleet. Maar geen nood, Dik Schipper wijst telefonisch feil loos de juiste route. Zo is het ook met kraker 3, trek ken Dik Schipper en Henk Bent hem bij aankomst een vergelijking. „In 2001 is die gebouwd. Van de mensen die daarbij betrokken wa ren, werkt nog zestig procent bij ons. Zij kennen elk boutje, elk pijp je, die kennis is cruciaal om bij sto ringen oplossingen te kunnen vin den, zonder de productie te moe ten stoppen." Kraker 3 is de jongste van Dow Ter neuzen. Nummers 1 en 2 zijn van 1970 en 1972. „Maar daar is in de loop der tijd zoveel aan veranderd. Er zit weinig origineels meer in", geeft Dik Schipper aan. Eind jaren zestig, begin jaren zeventig waren de hoogtijdagen van investeringen in de chemie in Nederland. Het zwaartepunt verschuift de laatste jaren echter naar het Midden-Oos ten en opkomende economieën „Wij moeten de goed koopste zijn. Om dat te bereiken, moeten we constant draaien." door Wilma Valk BRESKENS - Toneelgroep Thalia in Breskens repeteert volop voor het stuk Escortboy, een blijspel in vier bedrijven. Regisseur Peter van Herk prijst zich gelukkig met de re cente ledenaanwas. Er staan drie nieuwe spelers op de planken, de vierde is souffleur. Thalia had te kampen met ledenverlies en een gezonde ziekte, zwangerschap. Desondanks hebben vrijwel alle le den wel een taak, voor of achter het toneel. Het stuk gaat over een knappe jon ge man, Ronald, gespeeld door Vincent Corijn. Hij wordt geflan keerd door vier bijzondere dames: Patricia (Noelle Waleboer) en dochter Estelle (Diana Wil lems-Monjé), koopverslaafd en vrij sexy en vriendin Miranda (Ma- rilijn de Rijk) een beetje tuttig type. Oma (Daisy van de Slik- ke-B rakman) woont in bij moeder en dochter. Bij een goed huishou den hoort ook een buurvrouw, ge speeld door Anita de Nooijer. Wat die moderne jongeman tus sen de dames doet, is nog een ver rassing, maar het gaat natuurlijk fout. Ze gaan uit elkaar, maar ko men elkaar jaren later ongetwijfeld nog een keer tegen. Wie wil weten hoe, kan naar een van de uitvoe ringen van Thalia in de Uitkomst aan de Langeweg in Breskens. Zon dag 11 maart is er om 14.00 uur ma tinee. Zaterdag 17 en 24 maart be gint de uitvoering om 20.00 uur en is er is bal na. Perikelen van vier vrouwen en een kalende escortboy. foto Peter Nicolai Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. WOENSDAG 22 FEBRUARI AARDENBURG - Café Havenzicht, 16.00 uur: Haring happen; AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; BRESKENS -Coedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Kaarten, creatieve middag, soos; CLINGE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten;! 3.30 uur: ANBO koersbal, KBO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52