Carnavalsvierder and23 Oppositie in Sluis wakkert het oude vuurtje weer aan Van Boom(Top/GB) pleit voor gang naar Europese Hof over toltunnel Danny Vera in Porgy Bess TMC z 'Het was opnieuw een geslaagd carnaval. Ik vind het jammer dat het al weer voorbij is' Conclusie van een van de feestvierders woensdag 22 februari 2012 Een van de vele fraaie wagens die door het publiek met bewondering werd bekeken. De toeschouwers kwamen ogen tekort voor al het fraais dat voorbij rolde. foto's Peter Nicolai 'Levende Beelden' scoorde de eerste prijs bij de kleine Café Marinet in Philippine was gisteren geheel gevuld loopgroepen. met carnavalsvierders. TERNEUZEN - Singer-songwriter Danny Vera treedt zaterdagavond op in Porgy Bess in Terneuzen. De in Middelburg wonende zan ger-gitarist scoorde met zijn Ameri- cana-songs enkele hits, maar is toch vooral bekend door zijn weke lijkse verschijning in het RTL7-pro- gramma Voetbal International. Ve ra is beïnvloed door Bruce Spring steen en Roy Orbison. De Zeeuw se bluesband The Blue Clay speelt zaterdagavond eerst. Aanvang 21.30 uur, entree vijftien euro. Drie oppositiepartijen in Sluis zetten de politieke ver houdingen op scherp. Het college moet dat de kop in drukken, om oude tijden niet te laten herleven. De Sluise oppositiepar tijen Helder Zeeuws, Nieuw Gemeentebe lang en Lijst Babijn zijn het zat. Het Sluise college van bur gemeester en wethouders neemt hen niet serieus. Het voert moties en amendemen ten niet uit en stuurt de raadsle den telkens met een kluitje in het riet. En nog erger, vinden ze, de coalitiepartijen zien het allemaal door de vingers. Ze pikken het niet langer. Met alle gevolgen van dien, klinkt het onheilspellend. Stoere taal, echte oppositietaai vooral. In Sluis kun je dit soort waarschuwingen toch maar beter serieus nemen. Want het vuurtje, dat na een bestuurlijke crisis tot een waalcvlammetje was geredu ceerd, is zo weer aangewakkerd. En dan doet oud zeer opeens weer pijn. Sluis komt uit een heel diep dal. Uit een tijd waarin politici van par tij naar partij hopten om op het pluche te kunnen blijven zitten, uit een periode waarin samen een pilsje drinken na afloop van de ver gadering een utopie was. Het colle ge van burgemeester en wethou ders was in 2006 amper aangetre den, of het moest na intern gedon der bij coalitiepartij Nieuw West door Raymond de Frel alweer het veld ruimen. Wethou der Adri Roserïdaal nam ontslag, omdat zijn eigen partij een voor stel voor verbouwing van het ge meentehuis niet steunde. Daar mee viel het complete college. Dat was vooral wrang voor Peter Ploe- gaert, die zijn baan als manager bij woonzorgcentrum Emmaus in IJ- zendijke had ingeruild voor het wethouderschap. Ploegaert, nu op nieuw wethouder, noemde de val toen een 'wrange mop.' Ook wet houder Jan Schaalje zal zich die tijd nog goed herinneren. Schaalje was destijds beleidsambtenaar. En tien van de negentien raadsleden waren er in die roerige tijd ook bij. Het is juist Rosendaal die, nu als voorman van Nieuw Gemeentebe lang, met Luciën van de Broecke (voorheen ook Nieuw West, nu Helder Zeeuws) en Francois Ba bijn het vuur weer laat oplaaien. Hij weet als geen ander dat dit bij het politieke spel hoort. Net zoals hij weet dat hij speelt met gevoelig heden uit het verleden. Het is aan Ploegaert en consorten om dat spel vroegtijdig te stoppen. Dat kan door helder te zijn. Niets ont wijken, niets negeren. Gewoon aantonen waarom de oppositie on gelijk heeft. Of erkennen dat het inderdaad wél wat beter kan. door Wout Bareman TERNEUZEN - De tol voor de Wes- terscheldetunnel moet zo snel mo gelijk worden opgeheven. Het is pure discriminatie van de Zeeuws-Vlaamse burgers en het bedrijfsleven ten opzichte van de rest van Nederland. Bovendien is er sprake van concur rentievervalsing ten aanzien van de havengebieden Rotterdam en Amsterdam, oordeelt voorzitter Giel van Boom van de raadsfractie Top/GB in de Terneuzense ge meenteraad in een open brief aan commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Van Boom vindt dat zij in overleg met Den Haag, Brussel, ha venschap Zeeland Seaports en alle mogelijke andere instanties moet pogen die rechtsongelijkheid zo snel mogelijk ongedaan te maken. Hij is ook benieuwd hoe het Euro pese Hof over de tol oordeelt. Van Boom, die zich 'voorzitter van de grootste politieke partij in Ter- neuzen, zijnde de grootste gemeen te van Zeeland' noemt, maar de brief op persoonlijke titel schreef: „Er is geen alternatieve route mo gelijk, behoudens via België. De tunnel, nu eigendom van de pro vincie, brengt 7,5 procent van het overrendement van de exploitatie in bij de bouw van de Sluiskiltun nel, een internationale doorgangs route naar België en Frankrijk." Van Boom wijst Peijs erop dat de tarieven, sinds de opening van de tunnel in 2003, met 25 procent ste gen. Hij stipt ook de discriminatie van Zeeuws-Vlaamse bedrijven aan. De aan- en afvoer van grond stoffen en eindproducten wordt er duurder door en personeel is duur der, omdat de Belastingdienst niet toestaat dat de tunnelkostenvergoe ding wordt afgetrokken. Van Boom: „Tolheffing belemmert de vestiging van distributiebedrij ven, terwijl die zo nodig zijn met het oog op de Schelde-Seineverbin- ding voor de binnenvaart." Hij denkt dat een havendirecteur als Hans Smits van Rotterdam nooit tol in zijn regio zou tolereren. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 00 '■Wil il 11 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51