Kusthoreca schreeuwt om personeel Vrijdags vlag halfstok ZEEUWS-VLAANDEREN Lichtjesstoet fraai einde van jubileumcarnaval in Betekoppenstad o WOENSDAG 22 februari 2012 21 DowTerneuzen boekt wereldrecord 24 en 25 Afdeling Zeeland van Koninklijke Horeca inventariseert problematiek door Wout Bareman SLUIS - De afdeling Zeeland van Ko ninklijke Horeca Nederland be spreekt volgende week de moeiza me werving van horecapersoneel. Vooral de horeca in West-Zeeuws-Vlaanderen kampt met een bijna chronisch gebrek aan personeel voor komend zo merseizoen. Afdelingsvoorzitter Ralf Flemm: „Het staat als één van de prioritei ten op m'n lijstje. We kennen de problemen, maar de vraag is hoe je ze adequaat oplost. Misschien moeten we nauwer gaan samen werken met het onderwijs. Ik denk bijvoorbeeld aan een deal met de ROC's in Zeeland of elders in het land, die bijvoorbeeld dertig studenten leveren en die de hore ca hier dan (collectief) onderdak biedt." De afdeling Zeeland inven tariseert de klachten volgende week en bespreekt dan ook moge lijke oplossingen. Flemm: „Niet de hele branche kampt met perso neelsproblemen. De strandpavil joens bijvoorbeeld lijken er min der last van te hebben." Marloe de Witte van brasserie De Drie Wijzen in Sluis zit in deze va kantieperiode met de handen in het haar. „Ik zou wel twaalf sei zoenskrachten kunnen gebruiken, maar er zijn er twee met vakantie en ik heb er dus één over. Je moet op den duur klanten weigeren." Ze vreest daardoor fikse omzetder- ving. En niet alleen bij haar, ook veel andere collega's klagen hun nood. „Door de vergrijzing en het wegtrekken van jongeren die el ders gaan studeren, is de spoeling sowieso al dun. En de jongeren die achterblijven, halen kennelijk hun neus op voor de horeca. Terwijl we heus niet slecht betalen en het personeel ook voldoende vrije tijd gunnen." Ook De Witte denkt dat werving op de scholen misschien helpt. „Al leverde dat op het Zwin college in Oostburg nog niet veel op." Voorzitter Sancho Jansen van de middenstandsvereniging denkt dat de spoeling óók dunner is, om dat het aantal horecazaken nog toe neemt. In West-Zeeuws-Vlaande ren zijn het er nu honderdzestig. SAS VAN GENT - Menig doorgewinterde carna- Die luidt sinds enkele jaren de laatste uren in iets meer dan een half uur tijd van de Oost- da, waar burgemeester Jan Lonink de sleutel valsvierder in Sas van Gent, pardon Betekop- van het carnaval in en zorgt voor ronduit kade naar de Kleine Markt. Na ontbinding van van de stad terugkreeg. foto Peter Nicolai penstad, pinkte gisteravond een traantje weg feëerieke taferelen. Dat was ook gisteravond de stoet, ging de laatste kroegentocht van bij het aanschouwen van de Lichtjesparade, weer het geval. Een fraai verlichte stoet trok start. Die eindigde om middernacht in Rese- pagina 22 en 23: Laatste carnavalsdag SLUIS OOSTBURG - De tegenstanders van het natuur- en recreatieplan Water- dunen bij Breskens hebben de Zeeuws-Vlamingen opgeroepen vanaf aanstaande vrijdag voortaan iedere vrijdag de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok te hangen. Die oproep doet de actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee!!!. Het is een stil protest tegen het feit dat het project in de Oud- en Jong Breskenspolder, na het be sluit van de Raad van State, ge woon door kan gaan. De actiegroep noemt het halfstok hangen van de vlag 'een teken van treurnis' en een manier 'om zicht baarheid te geven aan de gevoe lens van teleurstelling en boos heid'. Jaap Ritico en Guus Lange- raert van Vrienden van...: „We kie zen voor de vrijdag omdat het op vrijdag 17 december 2010 was waar op 29 leden van Provinciale Staten - op basis van onvolledige en on juiste informatie - het voorstel tot onteigening van gronden in de pol der goedkeurden." Parkeerautomaat zwaar beschadigd Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag een par keerautomaat aan de Burgemeester Aernoudtsweg in Sluis opengebro ken. Rond kwart voor drie 's nachts werd de vernieling ontdekt door passanten. Bij nader onderzoek bleek de cassette uit de automaat te zijn gesloopt Die bevatte een on bekend geldbedrag. De schade aan de automaat zelf is aanzienlijk en wordt geraamd op enkele duizenden euro's. TJ intratuin Intratuin Koud'ekerke Galgeweg 5,. (Prmoiieiaalseweg tussen Vlissihgen.en> Koudekerke): 01 55'i623. ITu: ook donderdag; ei* vrijdag koopavond;. Sleutelbloem (Primula acaulus) Per stuk V hoogte 15 cm. halfschaduw., potmaai 10.5 cm (exclusief schaal Fiona 5").

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49