heeft nog altijd bestaansrecht' AVA zeeland 125 Scouts op pad voor Jantje Beton viag halfstok bij Paragnosten verdiepen tegenstanders plan Waterdunen ZICh ÜB1 Zaak-PloegStra Cl AALZAAK woensdag 22 februari 2012 OOSTBURG - De tegenstanders van het natuur- en recreatieplan Water dunen bij Breskens hebben de Zeeuws-Vlamingen opgeroepen vanaf aanstaande vrijdag voortaan iedere vrijdag de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok te hangen. Die op roep doet de actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee!!! Het is een protest tegen het feit dat het pro ject in de Oud- en Jong Breskens- polder, na het besluit van de Raad van State, gewoon door gaat. De groep noemt het halfstok hangen van de vlag 'een teken van treur nis' en een manier 'om zichtbaar heid te geven aan de gevoelens van teleurstelling en boosheid'. IJZENDIJKE - Het programma Het Zesde Zintuig op RTL 4 besteedt morgen, donderdag, van 21.30 tot 22.30 uur aandacht aan de zaak van de 26 oktober 2010 spoorloos verdwenen Herman Ploegstra (35) uit IJzendijke. Vier paragnosten worden ingezet om te achterhalen of Ploegstra het slachtoffer is geworden van een misdrijf of dat hij zijn verdwijning misschien zeifin scène heeft gezet. Peter R. de Vries besteedde vorig jaar een aflevering van zijn mis daadprogramma aan Ploegstra. Dit leverde meer dan 150 tips op, maar leidde niet tot een oplossing van het mysterie. Ook in het Tros-pro- gramma Vermist is zijn verdwij ning aan de orde geweest, zonder resultaat. Kraanmachinist Ploegstra ver dween 26 oktober 2010 plotseling, nadat hij 's avonds een bezoek had gebracht aan een sportschool in Breskens. Zijn auto werd aangetrof fen bij Nummer Een, op weg van Breskens naar Hoofdplaat. Van hem ontbrak elk spoor. Wat er met Ploegstra is gebeurd en waarom, is tot nu toe een groot raadsel. Hij stond bekend als een harde werker en leidde op het eer ste gezicht een normaal (gezinsle ven, maar later bleek dat hij ook een buitenechtelijke relatie had. THOLEN - De leden van Scouting Heenetrecht collecteren in maart voor Jantje Beton, de landelijke stichting die ervoor ijvert speel ruimte voor kinderen in de buiten lucht te reserveren en te scheppen. In Sint-Annaland en Tholen collec teren de scouts van 5 tot 10 maart aan de deuren. In Tholen-stad gaan de padvinders op 10 maart de straat op om onder het winke lend publiek te collecteren. De scouts van Heenetrecht zijn her kenbaar aan hun uniform met gele das. Jantje Beton schenkt aandacht aan jonge en oudere kinderen. SINT-MAARTENSDIJK PJZ brengt toneelstuk 'Lust u nog peultjes?' De toneelvereniging van PJZ Tho- len/Sint Philipsland brengt volgen de maand twee keer het stuk 'Lust u nog peultjes?' op de planken. In deze klucht gaat vrijgezel Edward de Vries op zoek naar een mannelij ke opvolger voor zijn bloembollen kwekerij, met alle gevolgen van dien. Het toneelstuk wordt opge voerd op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk, bei de keren om 19.30 uur. Kaarten re serveren: toneelpjz@hotmail.com. GOES Gebarencursus voor beginners bij Kentalis Centrum voor hoor-, spraak- en communicatieproblemen Kentalis in Goes start op 15 maart een geba rencursus voor beginners. Deelne mers leren in twaalf lessen onge veer 600 gebaren, met name ge richt op de communicatie met kin deren. De cursus wordt gegeven op donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur bij Kentalis aan de Schaepman- straat in Goes. Aanmelden bij Tabi- tha Karman via 0113-273366. ELLEWOUTSDIJK Inkt en waterverf van Jan de Koning In 't Kerkje van Ellesdiek is zater dagmiddag de tentoonstelling Kleu rig Water te zien. Het zijn tekenin gen en aquarellen van Jan de Ko ning die tijdens zijn hele werkza me leven als zeeman, getekende logboeken heeft gemaakt. Ook zet te hij landschappen en portretten met waterverf op papier. Belang stellenden kunnen terecht tussen 13.30 en 16.00 uur. De koffie en de entree zijn gratis. THOLEN Gemeente krijgt schilderij Nella Lucas Burgemeester Willem Nuis van Tholen neemt vandaag een schilde rij van kunstenares Nella Lucas uit Lage Zwaluwe in ontvangst. Lucas maakte enkele jaren geleden 14 schilderijen met als leidraad de ge dichten van Ko Stoutjesdijk (1914-2005), die oorspronkelijk uit Oud-Vossemeer kwam. Eén van die schilderijen, met daar op een gedicht over Tholen, schenkt ze nu aan de gemeente. parkeerruimte en mensen hoeven niet ver te sjouwen met hun spullen." foto Willem Mieras te breiden en prioriteit te geven aan 'vers' boven andere producten als textiel, denkt Borsele de toege voegde waarde van marktkramen voor het dorp te waarborgen en te gemoet te komen aan de wensen van de lokale middenstand en 'Ik verkoop nu eenmaal minder groenten in mijn supermarkt als de groentekraam er staat." dorpsbewoners. „Wij vinden het een goede zaak dat het beleid wordt aangepast", zeggen Zuidweg en Hibels. „Door meer kramen toe te staan en voorrang te geven aan 'vers' hou je een markt dyna misch. Meer kooplieden zijn ge neigd ook naar de kleine dorpen te komen. En wij vormen echt geen concurrentie voor de kleine re supermarkten. We staan er im mers niet elke dag en een markt heeft toch een andere sfeer dan een supermarkt." De eigenaren van de kleine super markten in Borssele, Lewedorp, Ovezande, Kwadendamme en 's-Heerenhoek waren echter hele maal niet blij. Ze vrezen voor hun voortbestaan als de weekmarkten ook in de kleine dorpen groter worden. „Van de visboer heb ik niet zo'n last. Maar ik verkoop nu eenmaal minder groenten op de dag dat de groentenkraam er staat", zegt Ad Hoek van de supermarkt in Lewe dorp. „De groentenkraam mag ech ter best voor mijn deur staan, hoor. Dan krijg je een loopje. Maar de marktkooplui staan liever bij de school. Dan verkoopt de visboer meer zakjes kibbeling." Het gemeentebestuur heeft de voorgenomen uitbreiding van de weekmarkten in Borssele, Lewe dorp, Ovezande, Kwadendamme en 's-Heerenhoek weer terugge draaid. Inwoners van die dorpen blijken toch geen of nauwelijks be hoefte te hebben aan uitbreiding van de weekmarkt. Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur. AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 771 www.avaelectro.nl ELECTRO EIT 4 SERVICE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47