Snel akkoord over woonwijk Luysterrijck 'Weekmarkt in dorp 241 zeeland Verhuizing Tholense Boys lijkt van de baan DVD-box Efteling Sprookjesboom woensdag 22 februari 2012 Gemengde gevoelens bij voetbalvereniging door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Jeroen Quist van projectontwikkelaar JQ_ Hol ding denkt binnen enkele weken overeenstemming te bereiken met de gemeente over de komst van de nieuwe woonwijk Luysterrijck in Sint Philipsland. De gemeente en de ontwikkelaar hebben de haalbaarheid van het project de afgelopen maanden on derzocht. Volgens Quist moeten enkel de puntjes nog op de i wor den gezet. „Ik kan natuurlijk niet voor de gemeente spreken, maar zelf ben ik erg positief Ik ver wacht dat we over een paar weken overeenstemming bereiken." De eerste fase van de wijk komt aan de noordwestkant van het dorp, achter de woningen in de Luysterlaan. Volgens Quist komen er vijftien tot twintig woningen. Het gaat om vrijstaande huizen en twee-onder-één-kapwoningen. Voor de tweede fase is het voet bal- en tenniscomplex in beeld. Quist kan nog niet zeggen op wel ke termijn daar gebouwd zal wor den. „Dat hangt helemaal af van de markt", verklaart hij. „Als alle woningen in de eerste fase binnen een jaar worden verkocht, kan het snel gaan, maar het kan ook zo maar twee of drie jaar duren." In de tweede fase is ook ruimte voor sociale woningbouw. Woningcor poratie Stadlander gaat er wellicht nul-treden-woningen bouwen. Voetbalvereniging Noad'67 en ten nisvereniging De Ruucstoppelen moeten verkassen voor de plan nen. Ze gaan waarschijnlijk naar een locatie iets verder de polder in, aan dezelfde kant van de pro vinciale weg. Met het oog op die plannen heeft Noad al een nieuwbouwcommis- sie in het leven geroepen. Voorzit ter Marco van Dijke zegt dat de club met gemengde gevoelens naar de plannen kijkt. „Wij zullen ons positief opstellen, maar in principe zitten wij prima op de huidige locatie. Met name de kwa liteit van de velden is geweldig. Bij hevige regenval zijn wij de laatste club in de regio die wedstrijden moet afgelasten en de eerste die weer kan spelen. Het is de vraag of we die kwaliteit ook weer krijgen op de nieuwe locatie." Van Dijke is ook bang dat een ver huizing, ondanks dat hij door de gemeente of de ontwikkelaar wordt betaald, de club toch geld gaat kosten. „Ik ken verhalen van andere verenigingen die daardoor in de problemen zijn geraakt. Wij willen harde afspraken maken, zo dat dit ons niet zal overkomen." Door de mogelijke verhuizing twij felt de club of ze de bestaande kleedaccommodatie nog wil uit breiden. Noad heeft nu twee kleed lokalen te weinig. Noodunits zou den een oplossing kunnen zijn. „We praten er binnenkort weer over", aldus Van Dijke. Overigens zal een klein stukje van het sportcomplex worden gebruikt om de begraafplaats uit te breiden. door Rob Paardekam THOLEN - De kans dat voetbalver eniging Tholense Boys op zijn hui dige stek kan blijven zitten, wordt steeds groter. De club heeft op dit moment te weinig velden. Een locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg was in beeld voor een nieuw com plex. De vrijgekomen ruimte aan de Zoekweg zou dan benut kun nen worden voor onder meer uit breiding of nieuwbouw van de scholen. Die zijn tenslotte ook uit hun jasje gegroeid. De leden van Tholense Boys heb ben echter in grote meerderheid aangegeven dat ze liever op de hui dige plek blijven zitten. Het huidi ge sportpark ligt volgens hen lek ker centraal, terwijl de beoogde nieuwe locatie behoorlijk afgele gen ligt. In opdracht van de coalitiepartijen in de raad, aangevuld met de CU, heeft het college een plan bekeken waarin de voetbalclub toch kan blijven zitten en bovendien kan uitbreiden. In dat plan wordt één van de basisscholen aan de Molen- vlietsedijk gesloopt. Deze school krijgt samen met sbo De Veste nieuwbouw aan de noordkant van het zwembad. De twee andere ba sisscholen aan de Molenvlietsedijk kunnen dan worden gerenoveerd en uitgebreid. In deze variant zal de bestaande gymzaal aan de Zoekweg worden gesloopt. Sport- en gemeenschaps centrum Meulvliet wordt uitge breid met één sportzaal en een muziekoefenlokaal. Bovendien krij gen de peuterspeelzaal en de bui tenschoolse opvang nieuwbouw in het gebied. Het college heeft de variant onder zocht en concludeert nu dat hij voldoet aan de vastgestelde kaders. „Daarmee is overigens niet gezegd dat het college ook voor deze va riant kiest", laat een woordvoer ster van de gemeente weten. „Een besluit daarover wordt pas later ge nomen." Toch lijkt de kans groot dat de ge meenteraad voor deze oplossing zal kiezen. Een meerderheid heeft immers zelf de opdracht gegeven om de mogelijkheden te onderzoe ken. Groenten- en fruitman Ronny Hibels staat graag op weekmarkten in kleine dorpen. „Er is altijd voldoende Op de weekmarkt van Lewedorp mogen maximaal drie kramen blij ven staan. De gemeente draait de geplande uitbreiding terug door kritiek van kleine supers. „We rijden elkaar echt niet in de wielen", zegt Ronny Hibels van de groente- en fruitkraam. door Frank van Cooten In Lewedorp stonden gisteren twee kramen op het pleintje bij basisschool De Leeuwerik. De viskraam van Marijn Zuidweg en de groenten- en fruitkraam van Ronny Hibels. Het was gisteren vrij rustig, maar dat komt door de vakantie. „Wij hebben over onze omzet echt niet te klagen", zegt Ronny. „In Lewe dorp is een trouw publiek dat al tijd terug komt. Op zich sta ik lie ver met mijn marktkraam in een klein dorp dan in een stad als bij voorbeeld Temeuzen. In een grote stad moeten de mensen altijd sjou wen met spullen en betalen voor een parkeerplaats. Daar hebben de inwoners van een klein dorp geen last van." Ronny is blij met de uitbreiding van het standplaatsenbeleid in de gemeente Borsele. De gemeente neemt de aanbevelingen over van de Zeeuwse vertegenwoordiger van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Door het aantal marktkramen uit Assepoester en Draak Het leukste cadeau voor uw (klein)kind! Deze exclusieve box bevat 2 dvd's uit de populaire reeks van de Sprookjesboom uit de Efteling, Assepoester en Draak. Op elke dvd staan 12 afleveringen met spannende verhalen en muziek. Als extra zijn er 3 leuke Sprookjesboom ansichtkaar ten van populaire sprookjes toegevoegd. Speelduur 140 minuten, Nederlands gesproken. Adviesprijs 22,95 Lezersprijs 14,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46