Droom stond aan basis boek Kusthoreca schreeuwt om zomerpersoneel in West-Zws-Vlaanderen GRATIS Klappen in Kruiningen mysterie voor politie Stichting Wings to Victory zoekt vrijwilligers W Luxaflex Duette Shade TMC Groepje mannen kijkt toe bij mishandeling meisje 's-Heerenhoek woensdag 22 februari 2012 door Lilian Dominicus KRUININGEN - De politie Zeeland weet niet waar de klappen van daan komen die tijdens de jaarwis seling in het dorp Kruiningen zijn gehoord. „Er is onderzoek naar gedaan, maar dat heeft niet opgeleverd wat we ervan verwacht hadden", zei wijkagent Theo de Bie gisteravond tijdens de themaraad in het ge meentehuis van Kruiningen. Wel is rond de jaarwisseling 34 kilo zwaar vuurwerk in beslaggeno men. De Bie zei er overigens bij dat ook in het legaal vuurwerk de hoeveel maximaal toegestaan kruit is toege nomen, waardoor het kan voorko men dat knallen in kracht en ge luid zijn toegenomen. Burgemeester Jan Huisman van de gemeente Reimerswaal meldde Zo vaak gebeurt het niet dat een tienjarige een boek schrijft én publiceert. Celina Korstanje uit 's-Heer Abtskerke deed er ruim een jaar over om haar de buut Ruimtehatsjoe. Sinds deze week te bestellen én te koop in boekhandel 't Paard van Troje. door Lilian Dominicus Het was een heel span nende week voor Ce lina Korstanje (10) uit 's-Heer Abtsker ke. Algelopen woens dag bracht de postbode haar lang verwachte boek met de titel Ruim tehatsjoe. Zelf geschreven, zelf geïl lustreerd en zelf geredigeerd. „Ik kwam terug van paardrijden en toen lag het in de brievenbus", zegt de kersverse auteur trots. Celina heeft ruim een jaar gedaan over het schrijven van haar ver haal. „Het begon met een droom", vertelt ze aan de keukentafel van haar ouderlijk huis. Moeder Ilona en haar twee zusjes zitten er voor de gezelligheid bij. Het is voorjaars vakantie, dus ze hebben lekker alle maal vrij. De droom ging over twee figuren, Ruimtehondje en Rooddraakje. „Dat zijn de hoofdpersonen in mijn boek geworden", legt Celina uit. Ruimtehondje is een groene hond van een andere planeet, die Celina Korstanje (10) uit 's-Heer Abtskerke schreef het kinderboek Ruimtehatsjoe, dat deze week uit kwam bij uitgeverij Boekscout.nl. foto Willem Mieras dat hij een brief heeft gestuurd naar het ministerie over de trend dat (ook het illegale) vuurwerk steeds zwaarder wordt. „Er wordt via internationale kanalen ge tracht hier paal en perk aan te stel len." Vanuit Yerseke kwamen tijdens oud en nieuw klachten over een oud, luidruchtig autootje dat met open motorkap al vanaf 's och tends vroeg door het dorp reed. „Het is lastig om aan te geven wan neer we wel of niet kunnen optre den. Op het eind vonden ze het nodig het ding in de brand te ste ken. Toen hebben we proces-ver baal opgemaakt", vertelde De Bie. Al met al is de politie tevreden over de aanpak van de overlast tij dens de viering van oud en nieuw. Er zijn minder overlastmeldingen dan een aantal jaar geleden en de materiële schade is stabiel'. naar de aarde komt omdat hem dat wel leuk lijkt. Maar hij komt in grote problemen, want door zijn toedoen belandt een meisje in het ziekenhuis. Rooddraakje, zijn vriend, komt ook naar de aarde en helpt Ruimtehondje door alle moeilijkheden heen. Hoe de droom precies afliep, weet Celina niet meer. „Dat is al zo lang geleden", zegt ze. „Maar als ik het verhaal nalees, denk ik dat het wel ongeveer zo moet zijn gegaan." Celine schreef eerst het hele ver haal op in een groot schrift. Pas toen het klaar was, is ze begonnen met het uittypen. Daar heeft ze wel hulp van moeders gekregen, zo bekent Ilona. „Eerst deed ze het zelf, maar dat ging nog langzaam. Zelf heb ik geleerd blind te typen, dus dat was sneller. Maar dan nog was het veel werk." Bij uitgeverij Boekscout.nl konden ze kiezen uit twee opties: ofwel Boekscout het boek laten uitgeven, ofwel in eigen beheer uitgeven. Ze kozen voor het laatste. „Dan heb je het tenminste helemaal zelf in de hand", zegt Ilona. De illustra ties van Ruimtehondje, Rood draakje en alle andere figuren in het boek zijn ook van de hand van Celina. Tekenen is, naast schrijven en lezen, namelijk óók een grote hobby van haar. En hoewel het voorjaarsvakantie is, hebben al diverse kinderen uit haar klas haar boek gekocht. Uiter aard ook de juf. Celina hoopt dat nóg meer mensen haar boek gaan kopen. Het is te bestellen via www.boekscout.nl, afdeling kin derboeken, en enkele exemplaren liggen bij boekhandel 't Paard van Troje in Goes. ARNEMUIDEN - De Zeeuwse stich ting Wings to Victory, die vliege niers uit de 1\veede Wereldoorlog herdenkt, zoekt nieuwe vrijwilli gers. Er zijn mensen nodig voor het organiseren van activiteiten, onderzoeken van vliegtuigongeval len, het houden van interviews, ge ven van rondleidingen, conserve ren en restaureren van vliegtuigde- len, artikelen schrijven, model bouw, onderhoud vliegtuigen, col lectieregistratie, werkzaamheden museum, administratie, databank- beheer, websitebeheer en meer. Geïnteresseerden kunnen zaterdag middag 25 februari van 13.00-17.00 het museum bezoeken aan de Ca- landweg, vliegveld Midden-Zee land te Arnemuiden. Medewerkers van de stichting zijn aanwezig om nadere informatie te verschaffen over de werkzaamhe den. door Wout Bareman en Carla van de Merbel MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van Koninklijke Horeca Nederland bespreekt maandag in Goes de moeizame werving van horecaper- soneel. Vooral de horeca in West-Zeeuws-Vlaanderen kampt met een bijna chronisch gebrek aan personeel voor komend zo merseizoen. Afdelingsvoorzitter Ralf Flemm: „Het staat als één van de prioritei ten op m'n lijstje. Je kunt de pro blemen onderkennen, maar de vraag is hoe je ze adequaat oplost. Misschien moeten we veel nauwer gaan samenwerken met het onder wijs in de regio. Ik denk bijvoor beeld aan een deal met de ROC's in Zeeland of desnoods elders in het land. Als die bijvoorbeeld der tig studenten kunnen leveren is het wellicht mogelijk dat de hore ca hier die studenten collectief on derdak biedt." De afdeling Zeeland inventariseert de klachten maandag bij de leden en bespreekt dan ook mogelijke oplossingen. Flemm: „Niet de hele branche kampt met personeelsproblemen. De strandpaviljoens bijvoorbeeld lijken er minder last van te heb ben." Volgens voorzitter Frans Meijer van de afdeling Vlissingen van Ko- niklijke Horeca Nederland speelt het probleem minder aan de Wal- cherse kust, althans in Vlissingen. „Ik denk dat het in Vlissingen mak- •S-HEERENHOEK - Een groepje man nen heeft in de nacht van maan dag op dinsdag toegekeken hoe een meisje in elkaar werd geslagen in 's-Heerenhoek. Dat gebeurde in de Burgemeester Timansweg. Een dertigjarige man uit Heinkens- zand hoorde daar rond vier uur 's nachts een meisje huilen. Hij zag hoe ze werd geslagen door een jon gen. Twee andere mannen ston den erbij te kijken. Toen hij de keiijker is om personeel te vinden omdat hier het ROC en de HZ dichtbij zijn." Op plaatsen waar veel studenten zijn, heeft de horeca doorgaans mi- der moeite om aan personeel te ko men, zeker in de vakantieperiode met name in de zomer. Marloe de Witte van brasserie De Drie Wijzen in Sluis zit in deze va kantieperiode wel met de handen in het haar. „Ik zou wel twaalf sei zoenskrachten kunnen gebruiken, maar er zijn er twee zelf met va kantie en ik heb er dus één over. Je moet op den duur klanten weige ren." Ze vreest daardoor een fikse om- zetderving. En niet alleen bij haar zelf in de zaak; ook veel andere col lega's klagen hun nood. „Door de vergrijzing en het weg trekken van jongeren die elders gaan studeren, is de spoeling in WestZeeuws-Vlaanderen sowieso dun. De jongeren die achterblij ven, halen kennelijk hun neus op voor de horeca. Terwijl we heus niet slecht betalen en het perso neel ook voldoende vrije tijd gun nen." Ook De Witte denkt dat werving op de scholen misschien helpt. „Al leverde dat op het Zwincollege in Oostburg nog niet veel op." Voorzitter Sancho Jansen van de middenstandsvereniging denkt dat de spoeling óók dunner is, omdat het aantal horecazaken nog blijft toenemen. In West-Zeeuws-Vlaan deren zijn het er nu honderdzes tig- man aanspraak, werd de getuige zelf in zijn gezicht geslagen. Het groepje rende vervolgens weg. Het meisje ging er ook vandoor. De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling. De man die sloeg was ongeveer 25 jaar oud, hij had een sikje en hij droeg een boe renkostuum. Eén van de anderen was ongeveer net zo oud. Hij had een rood houthakkershemd aan met een Elvisbril eraan. Acliê geldig t/m 29 februari 2032 TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 00 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45