Weekmarkt klein dorp ongewijzigd Knutselen in de voorjaarsvakantie Dode bij brand op boerenerf almanak BEVELANDEN/THOLEN TJ II j Gemeentebestuur Borsele draait wijziging van standplaatsenbeleid deels terug door kritiek van kleine supers door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De weekmarkten in Borssele, Lewedorp, Ovezande, Kwadendamme en 's-Heerenhoek mogen toch niet uitbreiden. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele komt deels tegemoet aan de wensen van de eigenaren van de kleine supers in bovenge noemde dorpen. Zij vreesden voor hun voortbestaan door het plan van de gemeente om het aantal standplaatsen van marktkramen uit te breiden, waarbij 'vers' de voorrang zou krijgen. „Aangeno men mag worden dat de inwoners uit Borssele, Lewedorp, Ovezande, Kwadendamme en 's-Heerenhoek geen of nauwelijks behoefte heb ben aan uitbreiding van het aantal standplaatshouders. Daarom wordt de voorgenomen uitbrei ding in die kernen weer terugge draaid", stelt het college in ant woorden op schriftelijke vragen van CDA-raadslid Marga van de Plasse. Behalve de eigenaren van de kleine supermarkten uitten ook het CDA en de dorpsraad van Nieuwdorp kritiek op de verrui ming van het standplaatsenbeleid. Gepleit werd voor maatwerk. Dor pen met een ruim aanbod aan winkels hebben minder 'last' van een weekmarkt dan een klein dorp waar een kleine super alle omzet broodnodig heeft om over eind te blijven. Volgens het college is het juridisch onmogelijk markt kramen te weren uit een dorp met slechts één supermarkt. Het college ziet juist grote voorde len in het werken met een objec tief maximumstelsel aan kramen. Iedereen kan weten waaraan hij toe is. Het college handhaaft dus het nieuwe beleid. In Nieuwdorp, Heinkenszand en 's-Gravenpolder komt ruimte voor een extra standplaats. In Borssele, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Ove zande blijft het aantal van drie dus gehandhaafd en in Kwadendam me twee. In de overige kleine dor pen wordt het aantal vergunnin gen uitgebreid van twee naar vier. Het nieuwe beleid treedt volgende maand in werking. pagina 24: Markt leeft nog steeds GOES - Het is inmiddels een jarenlange tradi tie: tijdens de voorjaars- en de herfstvakan ties kunnen kinderen in het Ambachtscen trum Hollandsche Hoeve in Goes terecht om een hele middag te knutselen. Vandaag en morgen zijn kinderen nog van één uur tot half vijf 's middags welkom om een boekenlegger te weven, te vilten, een kaars te maken, te kleuren, een beeldje te verven of een schaap je te maken. Knutselen bij het Ambachtscen trum kan tegen een kleine vergoeding. foto Willem Mieras WOLPHAARTSDIJK - Bij een auto- brand op een boerenerf aan de Eg- bert Petruspolderweg tussen Wolphaartsdijk en Arnemuiden is gisterochtend een man om het le ven gekomen. De brand werd rond kwart voor acht gemeld. Hulpdiensten kon den niets meer voor de man doen; hij overleed ter plekke. De techni sche recherche heeft onderzoek ge daan naar de brand. De politie houdt rekening met een zelfdoding. Tip? redactie@pzc.nl Een dakdekker uit Goes was die och tend gewoon aan het werk toen hij een vreemd telefoontje kreeg van het ziekenhuis. Waar hij bleef kreeg hij licht vermanend te horen. „U hoort nu op de operatietafel te liggen." „Pardon", antwoordde hij, „ik weet van niks." Jawel, zei het ziekenhuis, want u heeft een gebroken been." De Goesenaar keek licht verwonderd naar zijn been. Dat mankeerde hele maal niets. Ook het andere niet. „Er is helemaal niets met me aan de hand, zei hij. Ik til me een breuk, dat wel." Het ziekenhuis was echter niet te vermurwen. „U heeft echt een ge broken been, want zo staat het in ons systeem. Uw naam klopt en ook uw burgerservicenummer." Dat laatste kon de man niet ontken nen. Maar die breuk, nee, die was er echt niet. Blijkbaar was er sprake van een dwaling van het computer systeem. Maar er moet nu iemand zijn met een gebroken been die met smart zit te wachten... 21 Tienjarige debuteert met boek 22 en 23 WOENSDAG 22 februari 2012 intratuin Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Ö118-55Ï623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. I I i -s Sleutelbloem (Primula acaulus) Per stuk l?9 hoogte 15 cm. halfschaduw, potmaat 10.5 cm (exclusief schaal Fiona SD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43