25 Tegenstanders plan Waterdunen hangen de vlag vrijdag halfstok Schaatskoorts Krabben Logeren bij ome Martien en tante Pie Te veel wind om op de brommer naar huis te gaan Cl AALZAAK woensdag 22 februari 2012 to'virtöfy^óekt 'Tekeningen Terneuzen vrijwilligers worden duidelijker' arnemuiden - De Zeeuwse stich ting Wings to Victory, die vliege niers uit de Tweede Wereldoorlog herdenkt, zoekt nieuwe vrijwilli gers. Er zijn mensen nodig voor het organiseren van activiteiten, onderzoeken van vliegtuigongeval len, het houden van interviews, ge ven van rondleidingen, conserve ren en restaureren van vliegtuigde- len, artikelen schrijven, model bouw, onderhoud vliegtuigen, col- k lectieregistratie, werkzaamheden museum, administratie, databank- beheer, websitebeheer en meer. Geïnteresseerden kunnen zaterdag middag van 13.00 - 17.00 uur "het museum bezoeken bij vliegveld Midden-Zeeland te Arnemuiden. door Wout Bareman terneuzen - Ambtenaren in Ter- neuzen doen hun best ingewik keld, ambtelijk taalgebruik in brie ven, notities en andere stukken zo veel mogelijk te vermijden. Ze heb ben daar zelfs een cursusje voor ge volgd. Maar het gaat niet alleen om hel der taalgebruik, licht raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) toe op schrif telijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Hij signaleert dat (bouw)tekeningen die de gemeente Terneuzen ver stuurt over bijvoorbeeld het grond gebruik door burgers, helemaal niet duidelijk zijn. Op de tekenin gen ontbreken vaak de simpelste aanduidingen, zoals een noordpijl, arcering en andere aanduidingen, die mensen wegwijs kunnen ma ken. In plaats daarvan scheppen de tekeningen vaak alleen maar verwarring. Het GroenLinks-raadslid vindt dat daarin snel verandering moet ko men. Het college van burgemees ter en wethouders moet volgens hem de betrokken afdeling nog maar eens goed naar de 'stan daard-opbouw' van tekeningen la ten kijken. En, ze mogen ook best worden voorzien van het gemeen te-logo. VLISSINGEN - Het scheelt al gauw een graad of vijftien met twee weken ge leden, maar het enthousiasme voor het schaatsen is niet verdwenen. In de Ijsfabriek in Vlissingen kan nog tot en met zondag worden geschaatst en dat gebeurt dan ook volop. Zonder last te hebben van extreme temperatu ren, maar met het genot van 'koek en zopie'. foto Ruben Oreel SINT-MAARTENSDIJK PJZ brengt toneelstuk 'Lust u nog peultjes?' De toneelvereniging van PJZ Tho- len/Sint Philipsland brengt volgen de maand twee keer het stuk 'Lust u nog peultjes?' op de planken. In deze klucht gaat vrijgezel Edward de Vries op zoek naar een mannelij ke opvolger voor zijn bloembollen kwekerij, met alle gevolgen van dien. Het toneelstuk wordt opge voerd op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk, bei de keren om 19.30 uur. Kaarten re serveren: toneelpjz@hotmail.com. SLUIS Parkeerautomaat zwaar beschadigd Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag een par keerautomaat aan de Burgemeester Aemoudtsweg in Sluis opengebro ken. Rond kwart voor drie 's nachts werd de vernieling ontdekt door passanten. Bij nader onderzoek bleek de cassette uit de automaat te zijn gesloopt. Die bevatte een on bekend geldbedrag. De schade aan de automaat zelf is aanzienlijk en wordt geraamd op enkele duizenden euro's. MIDDELBURG Hennepkwekerij in lege woning opgerold De Zeeuwse politie heeft gister ochtend in een leegstaande wo ning aan Klein Vlaanderen in het centrum van Middelburg een hen nepkwekerij opgerold. In drie kamers van het huis ston den in totaal 325 planten. De stroom werd buiten de meter om afgetapt. Alle hennepplanten en de bijbehorende apparatuur zijn door de politie in beslag genomen en worden vernietigd. Er was nie mand aanwezig; het huis werd al leen gebruikt als kwekerij. TERNEUZEN Optreden Danny Vera in Porgy Bess Singer-songwriter Danny Vera treedt zaterdagavond op in Porgy Bess in Terneuzen. De in Middel burg wonende zanger-gitarist scoorde met zijn Americana-songs enkele hits, maar is toch vooral be kend door zijn wekelijkse verschij ning in het RTL7-programma Voet bal International. Vera is beïnvloed door Bruce Springsteen en Roy Or- bison. De Zeeuwse bluesband The Blue Clay speelt zaterdagavond eerst Aanvang 21.30 uur, entree vijf tien euro. oostburg - De tegenstanders van - het natuur- en recreatieplan Water dunen bij Breskens hebben de Zeeuws-Vlamingen opgeroepen vanaf aanstaande vrijdag voortaan iedere vrijdag de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok te hangen. Die oproep doet de actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee!!!. Het is een stil protest tegen het feit dat het project in de Oud- en Jong Breskenspolder, na het be sluit van de Raad van State, ge woon door kan gaan. De actiegroep noemt het halfstok hangen van de vlag 'een teken van treurnis' en een manier 'om zicht baarheid te geven aan de gevoe lens van teleurstelling en boos heid'. Jaap Ritico en Guus Lange- raert van Vrienden van...: „We kie zen voor de vrijdag omdat het op vrijdag 17 december 2010 was waar op 29 leden van Provinciale Staten - op basis van onvolledige en on juiste informatie - het voorstel tot onteigening van gronden in de pol der goedkeurden." Peter van der Wekken: „Ik veronderstel dat de naam Krabbenhoeke gebaseerd is op krabben die in haventje de Staert zaten, aan het eind van de Krabbenhoekseweg. Maar dat is nooit door deskundigen met feiten onderbouwd." Tot de gegevens, die Peter van der Wekken's achterneef, Wim Kesteloo, in 2010 bijeen bracht over Krabbenhoeke, be hoort een persoonlijke herinne ring: „Zo rond 1940 logeer ik wel eens bij ome Martien (Dalebout) en tante Pie. Er hangt een prachti ge petroleumlamp in de woonkeu ken. Er is ook nog een echt em mertoilet (binnen). Je zit op een platte bruine plank met een gat er in en er hangen netjes afgeknipte vierkante stukjes 'Zierikzeesche Nieuwsbode' aan een eindje plui zig bruin bindertouw. Alles is schoon, maar die 'tunne' stinkt al tijd! Ome Martien is erg zuinig, de gekochte boodschappen worden nagewogen. De eieren van de kip petjes met de melk en boter van de koeien zijn voor tante Pie het belangrijkste onderdeel van het huishoudgeld. Mooie tijden met fij ne mensen", aldus Wim Kesteloo. Het gat dat tijdens de waters noodramp aan het eind van de Galgeweg in de dijk werd gesla gen zorgde ervoor dat Peters opa, Martien Dalebout met zijn gezin angstige momenten doormaakte op de zolder van hoeve Krabben hoeke. Peter van der Wekken: „Zijn dochter, later mijn moeder, Alie sliep met haar zussen in een kamer op de begane grond. Ze had al verkering met mijn vader, die haar 's avonds op de brommer thuis had gebracht. Omdat het zo stormde vond mijn oma dat hij maar beter kon blijven slapen. Dat werd zijn redding want zijn ouders en broer hebben de ramp niet overleefd op hun boerderij in Capelle." Nadat een buurman de zusjes Dalebout wekte door op het raam te bonzen verschanste het ge zin zich op de zolder tot zij wer den opgehaald en geëvacueerd. Mieke en Peter van der Wekken zijn bijzonder gehecht aan hun Krabbenhoe ke. Ook al is er geen krab meer te bekennen. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur. AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 4717 77 www.avaelectro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41