eeland 123 Menswaardig Donateurs cruciaal voor straatwerk in Colombia Cruisekade miljoenen goedkoper Zonnemaire zoekt nieuw doel clubgebouw Dow vestigt record met kraker 3 Personeel VW's Walcheren wijkt voor computers TMC woensdag 22 februari 2012 'Het is belangrijk kinderen zo snel mogelijk van de straat te krijgen. Het is zo triest. Dat gun je niemand" Hulpverlener Danny Pantekoek Uitgangspunt is om de kinderen een kind- en menswaardig bestaan en een toekomst te bieden. La Oportunidad werkt samen met lokale specialisten zoals psychologen en pedagogische medewerkers. Danny Pantekoek, even terug in Zierikzee. Hij is gekomen met een missie. foto Dirk-Jan Gjeltema Tot eind april is Danny Pante koek in Zeeland om wat geld te verdienen (hij werkt in de hulp verlening) en ondertussen te lob byen voor Stichting La Oportuni dad. Het straatwerk in Colombia ligt tussentijds niet stil; een Co lombiaan die voor de stichting werkt (na ooit zelf op straat te heb ben geleefd) neemt waar. Aan Pantekoek de taak donateurs in Nederland te werven. Die zijn voor het werk van zijn stichting cruciaal, geeft Pantekoek aan. door Melita Lanting ZONNEMAIRE - Inwoners van Zon nemaire worden opgeroepen om mee te denken over een nieuwe bestemming van de twee voetbal velden en de bijbehorende gebou wen. Sinds de fusie van de voetbalver- t eniging Zonnemaire met de voet- f balclub van Dreischor wordt ge- i speeld in Dreischor. Daardoor f wordt het wedstrijdveld van Zon- nemaire nagenoeg niet meer ge bruikt. Het trainingsveld wordt nog wel gebruikt, maar alleen door de allerjongsten. Bij het terrein staat ook een clubge bouw. Dat wilde de gemeente ei- „Mensen hier zijn vaak bereid te helpen en kunnen het geld ook wel missen." Los van incidentele giften hoopt Pantekoek dit jaar 500 donateurs te werven. „In twee jaar tijd wil ik naar de 2500 dona teurs toe." Met een dergelijk clubje van ge vers, die bereid zijn 60 euro per jaar ofwel 5 euro per maand neer te tellen, beschikt La Oportunidad over 150.000 euro. Met het jaarlijks binnenhalen van een dergelijk be drag kan de Colombiaanse-Neder- genlijk niet behouden, maar van uit de Zonnemairse voetbalclub, de ijsclub en de dorpsraad is het verzoek gekomen om het ge bouwtje toch te behouden. Daar wil de gemeente wel aan meewer ken, maar dan moet het gebouw wel 'sportief gerelateerd' gebruikt gaan worden en de gemeente wil er verder geen kosten meer aan hebben. De dorpsraad Zonnemaire heeft de inwoners nu opgeroepen om ideeën aan te leveren voor toekom stig gebruik. In de dorpsraad van april worden de voorstellen bespro ken. Het clubgebouw op het ter rein is gedeeld eigendom van de gemeente en de voetbalclub. landse stichting haar twee projec ten draaien: het straatwerk en het jeugdcentrum in de wijk. Pantekoek heeft niet de illusie met die twee pijlers de Colombiaanse jeugd te redden. „Maar als we maar één kind kunnen helpen ben ik al blij. En door met ze bezig 'Als we maar één kind kunnen helpen ben ik ai blij. Door met ze bezig te zijn geven we ze opties' te zijn geven we ze in ieder geval opties. We laten de kinderen zien dat er keuzes zijn." Behalve naar donateurs is de stich ting op zoek naar ambassadeurs; mensen die donateurs willen wer ven. Wie belangstelling heeft in het werk van La Oportunidad kan contact opnemen via de mail: infb@la-oportunidad.com. Meer informatie is ook te vinden op de website: www.la-oportunidad.com. VUSSINGEN - De aanleg van een nieuwe cruisekade in de Buitenha ven van Vlissingen is niet meer no dig. De miljoenen die daarvoor op zij waren gezet, zijn dat juist wel: om de tekorten van de gemeente te dekken. Dat blijkt uit stukken die in bezit zijn van de PZC. De gemeente wilde vlakbij de ter minal van het fietsvoetveer een cruisekade aanleggen waar ook an dersoortige schepen kunnen aan leggen. Dat zou miljoenen kosten en daarvoor was geld opzij gezet: 4,3 miljoen door de gemeente zelf en er was subsidie van 4,9 miljoen van het Rijk voor de ontwikkeling van de Buitenhaven. Maar de kade komt er niet in deze vorm. Volgens wethouder Piet Pol derman is er een ander plan dat veel goedkoper is én sneller te reali seren. De gemeente wil de bestaan de kade bij het bedrijf Finsa in de Buitenhaven gebruiken. Daar kun nen ook cruiseschepen aanleggen. Probleem was alleen dat het be drijf stilgelegd moest worden voor de ontvangst van een cruiseschip. „We gaan het terrein anders inrich ten, zodat het bedrijf gewoon kan doorwerken. We zijn hierover in gesprek met het bedrijf en met de provincie en komen in het voor jaar met een uitgewerkt plan", zegt Polderman. TERNEUZEN - Chemieconcern Dow in Terneuzen heeft een record ge boekt. Eén van de naftakrakers, kraker 3, heeft vanaf maart 2006 onafgebroken productie geleverd. De positie van Dow Terneuzen is daarmee wereldwijd gemarkeerd. In 2001 is naftakraker 3 gebouwd. Van de mensen die daarbij betrok ken waren, werkt nog zestig pro cent bij Dow. Zij kennen elk bout je, elk pijpje. Die kennis is cruciaal om bij storingen oplossingen te kunnen vinden, zonder de produc tie te moeten stoppen. Met kraker 3 gebeurden ook geen ongevallen. DOMBURG - Het personeel in de VW-agentschappen van Vrouwen polder en Westkapelle wordt ver vangen door computers. De ge meenteraad beslist hierover in april. Wethouder René Molenaar ziet een 'trend' van 'onbemande informatiepunten met 24 uurs ter minal', liet hij eerder al weten aan de dorpsraad in Vrouwenpolder. Het is de bedoeling de VW-kan- toortjes te sluiten, en die functie onder te brengen bij een winkel of museum. Op die manier kan geld worden vrijgemaakt dat hard no dig zou zijn voor toeristische pro motie. De gemeente Veere steekt jaarlijks 335.000 euro in de VW. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 00 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39