Ondernemers stemmen biz Renesse af SCHOUWEN-DUIVELAND Zeeuwse knoppen kleien Dode bij ongeluk almanak Breuk WOENSDAG 22 februari 2012 21 Vereiste tweederdemeerderheid is niet gehaald, blijkt uit formele peiling door Melita Lanting RENESSE - Er komt geen bedrijven- investeringszone (biz) in Renesse. Uit een officiële peiling is geble ken dat er onvoldoende voorstan ders zijn. De initiatiefnemers zijn teleurgesteld. „Zeer teleurgesteld", zegt Frans Prins, voorzitter van de biz-vereniging. „Dit had een gewel dige duw kunnen zijn voor de lo kale economie." Uit de peiling bleek dat de voor- en tegenstan ders elkaar redelijk in evenwicht hielden. Er waren 46 tegenstan ders en 55 voorstemmers. Onvol doende om de vereiste tweederde meerderheid te halen. Opvallend was het grote aantal on geldige stemmen. In 37 gevallen was öf de handtekening vergeten of er was geen kopie van het pas poort bijgevoegd. „Door onnozel heid en domheid hebben we het niet gehaald", zegt Prins. Ook pleit bezorger Ed Troost heeft het idee dat mede daardoor de vereiste meerderheid niet is gehaald. Mede-initiatiefnemer Leo van Vliet reageert laconieker. „Dit wa ren de spelregels. Gefeliciteerd voor diegene die het niet wilden." Dat de biz niet doorgaat heeft wel gevolgen voor Renesse, legt wet houder Ad Verseput uit. „Er zou met de biz een ton of drie op tafel komen. Hoe het nu verder moet? ik weet het niet maar er zal toch geld op tafel moeten komen." Van uit de biz zouden zaken als veilig heid, promotie, marketing en alge mene feestelijkheden worden be taald. Geld wat tot nu toe voor een deel wordt opgebracht door de on dernemersvereniging. Door deze kosten te laten dragen door de biz, zouden de lasten beter verdeeld worden over alle betrokkenen want niet iedereen is lid van de on dernemersvereniging. Volgende week praten de leden van de on dernemersvereniging verder over de toekomst. Maar dat er ook zon der de biz verder gewerkt moet worden aan een veilig en plezierig Renesse staat voor iedereen vast. „We willen niet dat alles naar de sodemieter gaat", zegt Troost. „La ten we de krachten bundelen", zegt Van Vliet. BURCH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse knop is po pulair. Razend populair, dat bleek gisteren weer tijdens een workshop van de Vrouwen van Schouwen. Rond de 25 vrouwen worstel den met fïmoklei om een mooie Zeeuwse knop-hanger te maken. Daarbij werd driftig ge bruik gemaakt van handige keukenhulpen zo als deeguitstekers, aardappelschilmesjes en pastadeegmachines. Het was nog een heel ge priegel om alle bolletjes en vlechtjes klei op de juiste plek te krijgen. „Hoe moet ik nu ver der, weet jij het?" De vrouwen probeerden el kaar verder te helpen of riepen de hulp in van de cursusleidster. De gekleide Zeeuwse knop pen werden afgebakken en daarna aan een ketting gehangen. foto Dirk-Jan Gjeltema FZC Jeugdcentrum uitdaging Opportunidad 22 en 23 ZONNEMAIRE - Bij een eenzijdig on geluk op de Blooisedijk bij Zonne- maire is gisteren een dode geval len. Rond 10.00 uur gistermorgen meldde een passant aan de politie dat er onderaan de Blooisedijk een f zwaar beschadigde auto lag. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen bleek de bestuurder, de enige inzittende van de auto, over leden. De afdeling Verkeersonge vallen Analyse (VOA) en de techni- sche recherche deden onderzoek naar de toedracht. Volgens de poli tie zou het gaan om een geval van zelfdoding. Een dakdekker uit Goes kreeg op zijn werk een nogal vreemd telefoon tje van het Goese ziekenhuis. Waar hij bleef kreeg hij licht vermanend te horen. „U hoort nu op de operatietafel te lig gen." „Pardon", antwoordde hij, „ik weet van niks." Jawel", klonk het, „u heeft een gebroken been." „Er mankeert niets aan me", zei de dak dekker." Het ziekenhuis was echter niet te ver murwen. Jawel, u heeft een gebro- Tip? redactie@pzc.nl ken been want zo staat het in ons systeem. Uw naam klopten dat geldt ook voor ook uw burgerservice nummer." Die feiten kon de man niet ontken nen. Maar die breuk bleef onver klaarbaar. Blijkbaar was er sprake van een dwa ling van het computersysteem. Maar er moet nu elders in de provin cie of daar buiten wel iemand zijn met een gebroken been die met smart zit te wachten... TJ O intratuin Sleutelbloem (Primula acaulus) Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, {Piovinriaalseweg tussen Vusangen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. kleuren, hoogte 15 cm. halfschaduw, potmaat 10,5 cm (exclusief schaal Fiona 5J*).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37