Alban Meuffels wil vlammen in Goes 301 sport Imponerende zege van Koen van den Berge Tieleman is in beeld bij Twente woensdag 22 februari 2012 Tennisser uit Varik trainde vorige week nog met Roger Federer in Ahoy Alban Meuffels begint sterk op het Zuid-West Leasetoernooi in Goes. De taltenvojle tennisser re kent in de eerste ronde van het nationale ranglijsttoernooi af met Floris Herrema. Hij gunt zijn opponent slechts één game: 6-0 en 6-1. door Robin Hamelink GOES - Vorige week mocht hij zijn debuut maken bij het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rot terdam en gisteren was hij te be wonderen in Goes. De negentienja rige Alban Meuffels kwam in de eerste ronde van het Zuid-West Lease tennistoernooi in actie. Voor het toernooi in Rotterdam kreeg het grote tennistalent een wildcard van de bond (KNLTB) en toernooidirecteur Richard Kraji- cek. In de eerste kwalificatieronde werd hij uitgeschakeld door de er varen Zuid-Afrikaan Rik de Voest: 6-3, 6-2. „Het was een geweldige er varing", stelt Meuffels. „De uitslag doet vermoeden dat ik kansloos was, maar ik kon aardig bijblijven. Ik maakte alleen kleine foutjes op de belangrijke momenten. Ik had het gevoel dat ik meer games had kunnen winnen." Het mooiste moment voor de in woner uit het Gelderse Varik was dat hij tweemaal met Roger Fede rer mocht trainen voor de halve fi nale en de finale. „Voor mij is Fe derer de beste tennisser ooit. Ik vond het een hele eer dat ik met hem mocht sparren. Voor mij was dit de beste tennisweek in mijn nog prille carrière", vertelt Meuf fels met een grote glimlach. De fulltime tennisprof traint in Al- mere vaak met Robin Haase en Thiemo de Bakker. In het verleden trainde hij al met ervaren profs als de Rus Nikolaj Davydenko, de Fransman Richard Gasquet, de Fin Jarkko Nieminen en de Cyprioot Marcos Baghdatis. „Als je met zul ke gasten kunt trainen, kun je ook Alban Meuffels retourneert de bal in de wedstrijd tegen Floris Herrema. De als nummer drie geplaatste speler zegevierde in twee sets (6-1, 6-0). foto Willem Mieras ook je eigen niveau opkrikken. Ik wil natuurlijk niet onderdoen voor die toppers. Bij Davydenko was het lastig, want hij traint een uur lang in een strak tempo. Maar door al die ervaringen is mijn ni veau verbeterd." De talentvolle tennisser heeft gro te ambities. „Ik wil graag bij de top zeshonderd komen op de ATP-ranglijst, maar mijn service en volley moeten dan nog wel veel beter worden." Van de immense Ahoy naar de TSI-hal in Goes. Het is even aan passen, maar Meuffels is in Goes om vooral wedstrijdritme op te doen voor aankomende toer nooien in Frankrijk. Met 6-1 6-0 veegde hij tegenstan der Floris Herrema gisteren in de eerste ronde van de baan. Meuffels begon sterk, serveerde goed, re tourneerde sterk en stond al snel met 4-0 voor. Herrema pakte één game en redde daarmee de eer: 6-1. Door concentratieverlies speel de Meuffels een mindere tweede set, maar toch won hij die set afge tekend met 6-0 van een licht ge frustreerde Herrema. „Het was niet mijn beste wedstrijd, maar winst is winst. Als ik tweede word of derde vind ik het ook goed, al kom ik hier natuurlijk om te win nen. Het gaat er vooral om dat ik goede wedstrijden kan spelen." De winnaar van het Zuid-West Lease tennistoernooi krijgt een wildcard voor het Thermphos Challengertoernooi in Middelburg deze zomer. „Dat toernooi staat hoog aangeschreven, dus is er veel aan gelegen om in Goes een goede prestatie neer te zetten. Het ni veau bij dit toernooi is redelijk hoog, dus dat zit wel goed. Ik wil hier vlammen." door Sven Bakker GOES - Koen van den Berge speel de gisteren in Goes de wedstrijd van zijn leven en dat leverde de tennisser uit Burgh-Haamstede de tweede ronde op bij het Zuid-West Lease ranglijsttoernooi. De 21-jarige Van den Berge won met 6-4 en 6-4 van Glenn Smits. „Het ging super", zei Van den Ber ge, die in de hele partij geen break- punt tegen kreeg en in de langere slagenwisselingen domineerde. „En dat terwijl ik vooraf nog wel twijfels had, omdat dit het eerste toernooi voor mij is in de afgelo pen driekwart jaar." Van den Berge is de enige Zeeuw se speler die de eerste schifting overleefde. Ruud Martens (Koe wacht) verloor met 6-7 1-6 van Bobbie de Goeijen en Dmitri van Hoof werd met 4-6 3-6 geklopt door Jan-Wouter Roep. Eerder op de dag was Van Hoof wel goed voor zijn openingszege in de 3-categorie van het enkel spel. Met 5-3 4-0 won de als twee de geplaatste Van Hoof van Jonas Patist, zijn clubgenoot bij het Mid delburgse MLTC. In de vierde cate gorie was er de spannende strijd tussen leeftijdsgenoten Paul van Hoeve (Kloetinge) en Eddy Sprink- huizen (Nisse). Van de twee acht tienjarigen was de als tweede ge plaatste Van Hoeve met 5-3 en 5-4 net iets sterker. Mandy Wolfert pakte in de 3-cate gorie van het enkelspel de draad weer op na haar verlies in de eer ste ronde van het nationale rang lijsttoernooi. De Sluiskilse, op ba sis van haar speelsterkte bestem peld tot titelfavoriete in categorie 3, was met 4-0 5-3 te sterk voor Priscilla van Rijsbergen. Esmee Vleugel moest alle zeilen bijzetten om Sharon Coone te verslaan. De als vierde geplaatste Heinkenszand- se won met 3-5, 4-1 en 10-7. TERNEUZEN - Sharona Tieleman (16) uit Terneuzen is in beeld bij het vrouwenteam van FC Twente. De voetbalster van Smerdiek, te vens speelster van het Nederlands elftal onder de zeventien jaar, werkt binnenkort een training af bij de eredivisionist uit Enschede. Sharona Tieleman heeft evenals haar tweelingzus Sylvana (speel ster van Terneuzen) nog een an der ijzer in het vuur. Het duo kan vanaf volgend seizoen terecht bij het KNVB Talentteam voor speel sters van vijftien tot en met 21 jaar. Daarbij zouden zij doordeweeks in Amsterdam hun trainingen kun nen combineren met school en in de weekeinden hun wedstrijden bij hun huidige clubs spelen. „Je kunt dit als een tussenstap naar de eredivisie beschouwen", zegt Sharona Tieleman. Zij werkte gisteren in Arnhem een oefenduel met Oranje onder 17 af Tegen een selectie uit Westfalen werd het 2-2. Tieleman speelde een uur mee. MILDURA Lesley Kerkhove in tweede ronde Lesley Kerkhove heeft de tweede ronde van het Challenger Mildura bereikt. De Zïerikzeese tennisster versloeg de Australische qualifier Naiktha Bains in twee sets. Het werd 6-2 en 6-3. In de tweede ronde treft de twin tigjarige Kerkhove de winnares van het duel tussen de als vijfde ge plaatste Japanse Aiko Nakamura en de Turkse Pemra Ozgen. SHARM EL SHEIKH Van de Velde met hakken over de sloot Tennisster Bernice van de Velde heeft ternauwernood de eerste ron de van de future van Sharm El Sheikh overleefd. De inwoonster van 's-Gravenpolder verloor giste ren in de partij tegen de Zwitserse Clelia Melena de eerste set met 6-3. Na winst in de tweede set (6-4) trok ze ook de derde naar zich toe. Daar was een tiebreak voor nodig, die ze met 7-5 won. UITSLAGEN flHHH BASKETBAL New York. NBA. Chicago Bulls - Atlanta Hawks 90-79, New Jer sey Nets - New York Knicks 100-92, Houston Rockets - Memphis Grizzlies 97-93, Dallas Ma vericks - Boston Celtics 89-73, Oklahoma City Thunder - New Orleans Hornets 101-93, Den ver Nuggets - Minnesota Timberwolves 103-101 (na verlenging). Phoenix Suns - Was hington Wizards 104-88, San Antonio Spurs - Utah Jazz 106-102, Golden State Warriors - LA Clippers 104-97, LA Lakers - Portland Trailbla- zers 103-92. TENNIS Memphis. Mannen. Eerste ronde: Young (VSt) - Dimitrov (Bui) 7-6 (4) 4-6 7-6 (6). Vrouwen. Eerste ronde: Giorgi (Ita) - Petrova (Rus/1) 6-4 6-2, Tsoerenko (Oek) - Glatch (VSt) 2-6 7-6 (5) 6-2. Buenos Aires. Mannen. Eerste ronde: Wa- wrinka (Zwi/6) - Zeballos (Arg) 6-3 6-4, Nishi- kori (Jap/4) - Ferrero (Spa) 7-5 3-6 6-2, Bagnis (Arg) - Mayer (Arg) 5-7 6-4 6-2. WIELRENNEN Ruta del Sol. Tweede etappe, Malaga - Luce- na: 1. Valverde (Spa) 144,7 km in 4.02.37, 2. Mentsjov (Rus) 0.10, 3. Taaramae (Est), 11. Mollema 0.21, 13. Dumoulin, 14. Gesink, 29. Kruijswijk 0.36, 30. Kelderman, 40. Bulgac 0.59, 53. Ruijgh 1.25, 62. Ligthart 2.00, 68. Hooghiemster 2.14, 93. Van Leijen 5.35, 96. Van Dijk 5.53, 97. Van Hummel. Algemeen klassement: 1. Valverde 9.11.58, 2. Taaramae 0.03, 3. Coppel (Fra) 0.08, 4. Mentsjov 0.14, 5. Lagoetin 0.15, 6. Dumoulin 0.18, 13. Kelder man 0.28, 14. Gesink, 20. Kruijswijk 0.36, 36. Bulgac 1.04, 49. Ruijgh 1.37, 56. Ligthart 2.00, 65. Hooghiemster 2.27, 94. Van Leijen 5.46, 97. Van Diik 6.06. 99. Van Hummel 6.07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30