Zonder Rangers stelt competitie niets voor 29 Donderspeech bij Bayern woensdag 22 februari 2012 Bij Bayern München, dat vandaag in de Champions League tegen FC Basel speelt, is de druk opgevoerd. Na het O-O-gelijkspel tegen hekkensluiter SC Freiburg kre gen de spelers een donderspeech. „Het moet over een andere boeg", zei voorzitter Karl-Heinz Rummenigge. door Frenk der Nederlanden AMSTERDAM - Arme Ally McCoist. Vijftien jaar speelde hij bij Glas gow Rangers de sterren van de he mel en met 251 doelpunten is hij er nog steeds topscorer aller tijden. Maar juist nu hij zelf aan het roer staat, is de Schotse kampioen in ongekend zwaar weer beland. Om een faillissement te voorkomen, werd vorige week uitstel van beta ling aangevraagd. De Schotse voet balbond bestrafte The Gers met tien punten aftrek. „Het is te triest voor woorden", zegt Ronald de Boer, die tussen 2000 tot 2004 negentig wedstrij den voor de Rangers speelde. „Ik zag wel dat het voetbal de laatste tijd minder werd omdat er steeds minder goede spelers waren - weer het ouderwetse kick and rush - maar dit had ik niet ver wacht. Het gaat me echt aan het hart. Heel veel mensen zullen hier ziek van zijn. Schotten zijn hele maal idolaat van voetbal. Ze staan ermee op en gaan ermee naar bed." „Het is onvoorstelbaar", zegt ook Arthur Numan, die van 1998 tot 2003 in Glasgow speelde. „De Ran gers zullen heus wel blijven be staan, maar ze krijgen het heel moeilijk. Voorlopig is er geen geld meer om topspelers aan te trek ken. En dat is doodzonde voor een instituut met zo'n rijke traditie." De problemen zijn ontstaan nadat Sir David Murray, die vele miljoe nen in de club heeft gestoken, Glasgow Rangers vorig jaar voor één pond had verkocht aan de puissant rijke zakenman Craig Whye. Die nam niet alleen de club over, maar ook de schulden. Van wege achterstallige betalingen sinds 2001 hangt de club een na vordering van debelastingdienst van zestig tot negentig miljoen eu ro boven het hoofd. En dat is zelfs voor de succesvolste club van Schotland een onoverkomelijk be- drag. Sinds de oprichting in 1873 werd Glasgow Rangers 54 keer lands kampioen, een wereldrecord. Daar naast schreven The Light Blues 33 keer de FA Cup op hun naam. Het nieuws over de financiële pro blemen veroorzaakte een schok golf in de Britse voetbalwereld. Wat zou het Schotse voetbal zijn zonder The Old Firm, zoals de wedstrijden tussen het katholieke Celtic en de protestantse Rangers worden genoemd? Beide clubs ge ven al decennia de toon aan in het voetbalgekke land. Sinds 1985, toen Aberdeen met Sir Alex Fer guson kampioen werd, hebben ze de titel onderling verdeeld. Tekenend voor het gat tussen de twee aartsrivalen en de rest van de clubs is dat Glasgow Rangers on danks de tien punten aftrek nog steeds tweede staat. De Boer en Numan bewaren goede herinne ringen aan The Old Firm. Numan: „Op de tribunes waren de mensen meer bezig met elkaar dan met de wedstrijd: vloeken, schelden, geba ren: de sfeer was ongekend. De Boer: „De haat tussen de clubs is immens. Vijftigduizend mensen op Ibrox maken meer lawaai dan honderdduizend in Camp Nou." Het huidige drama zal ongetwij feld leiden tot leedvermaak bij de Celticsupporters, maar toch denkt Numan dat ze zich op den duur zullen realiseren dat een faillisse ment van de Rangers de dood steek voor het Schotse voetbal kan betekenen. „Zonder Rangers stelt de competitie niets meer voor. Ondanks de problemen verwacht Ronald de Boer niet dat de club zal worden opgeheven. „Er zijn heel wat rijke Schotten, ook onder de fans. En de club is natuurlijk ook aantrekkelijk voor buitenland se miljairdairs." STOCKHOLM Cuidetti debuteert in Zweedse selectie John Guidetti is voor het eerst op genomen in de selectie van het Zweedse elftal. De aanvaller van Feyenoord, dit seizoen al goed voor achttien treffers, maakt deel uit van de ploeg die het op 29 fe bruari in een oefenduel opneemt tegen Kroatië. „Ik denk dat hij dit verdiende met de resultaten die hij heeft laten zien bij zijn club", licht te bondscoach Erik Hamren giste ren toe. Guidetti speelde wel al tien interlands in het Zweedse elf tal onder 21 jaar. AMSTERDAM Bulykin en Janssen missen Manchester Dmitri Bulykin en Theo Janssen missen morgen de wedstrijd in de Europa League van Ajax tegen Man chester United. Bulykin heeft last van een verkramping in zijn kuit Hij reist niet mee naar Engeland. Bulykin maakte zondag nog twee doelpunten tegen NEC, maar moest daarna met een kuitblessure van het veld. Janssen is er nog niet bij vanwege een liesblessure. Ook Nicolai Boile- sen ontbreekt. Hij heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. LUCENA Valverde neemt de leiding in Ruta del Sol De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde heeft gisteren de tweede etappe van de Ruta del Sol op zijn naam gebracht. De coureur van Mo- vistar ontsnapte tijdens de slot klim uit een kopgroep en fietste in zijn eentje naar de finish. Denis Mentsjov kwam op tien seconden als tweede over de streep, met in zijn kielzog Rein Taaramae, Frank Schleck en de Vacansoleilcoureur Sergej Lagoetin. Valverde nam dankzij de etappe winst tevens de leiding in het alge meen klassement. ZEIST Liesveld arbiter bij PSV-Feyenoord De wedstrijd in de eredivisie zon dag tussen PSV en Feyenoord staat onder leiding van scheidsrechter Richard Liesveld. De arbiter krijgt in Eindhoven assistentie van Berry Simons en Rob van de Ven. Tom van Sichem fungeert als vierde offi cial. PSV won vorig seizoen in ei gen huis met 10-0 van Feyenoord. De topper tussen AZ en sc Heeren veen is zondag in handen van Björn Kuipers. Hij wordt geassis teerd door Sander van Roekei en Er- win Zeinstra. DONETSK Hiddink begint met nederlaag bij Anzhi Guus Hiddink heeft gisteren gede buteerd met een nederlaag bij An zhi Machatsjkala. De Nederlandse coach ging met 3-1 onderuit in een oefenwedstrijd bij Sjachtar Do netsk. Adriano was twee keer tref zeker voor de thuisploeg. Yuri Zjirkov, die Hiddink nog kent van zijn periode als bondscoach van Rusland, scoorde voor Anzhi. De Marokkaanse Nederlander Mbark Boussoufa had een basis plaats in het elftal van Hiddink. De Russische competitie wordt volgen de week hervat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29