Napoli geeft Chelsea draai om de oren 281 port Debutant Wernbloom doet Real Madrid pijn in Moskou Onderzoek naar racistisch gedrag supporters Porto Jeffrey Wammes krijgt snel duidelijkheid woensdag 22 februari 2012 Edinson Cavani maakte tegen Chelsea zijn vijfde doelpunt in de Champions League. door Charlie Bootsman MOSKOU - Tot de blessuretijd leek het debuut van Pontus Wern bloom bij CSKA Moskou uit te draaien op een teleurstelling. De Zweed viel in de Champions Lea gue tegen Real Madrid vooral op door overtredingen. In de extra tijd belandde de bal ineens voor zijn voeten, waarna de van AZ overgekomen middenvelder doel treffend uithaalde: 1-1. Real mocht het zichzelf kwalijk ne men dat het duel op dat moment nog niet beslist was. De Spaanse grootmacht kreeg veel kansen, maar was voorin niet scherp. CS KA probeerde het kwaliteitsver schil met veel inzet te compense ren. Aanvankelijk leverde dat geen resultaat op. Dankzij Wérnbloom mogen de Russen toch nog hopen op een stunt. Naast Wernbloom mocht ook de van VW-Venlo afkomstige Ah med Musa opdraven in de basis. De Nigeriaan moet duidelijk nog wennen aan het hogere niveau. De van een blessure herstelde Keisuke Honda, eveneens voormalig speler NYON - De Europese voetbalbond Uefa is een onderzoek begonnen naar het vermeende racistische ge drag van de FC Portofans tijdens de Europa Leaguewedstrijd van hun club tegen Manchester City, vorige week. De koploper van de Premier Lea gue diende vrijdag een klacht in bij de Uefa omdat de Portugese fans apengeluiden zouden hebben gemaakt als aanvaller Mario Balo- telli aan de bal was. De Uefa behandelt de zaak op 29 maart. Beide teams spelen van van WV, kwam als invaller bin nen de lijnen. De Japanner gaf vooral met zijn traptechniek een positieve impuls aan het spel van CSKA. De snelle aanvallen van Real wa ren echter de hoogtepunten van de wedstrijd. Sami Khedira miste na ruim een kwartier al een enor me kans. Even later was het wel raak voor Cristiano Ronaldo. De Portugese ster profiteerde van de fensief geklungel bij CSKA en schoot de bal met links via doel man Sergei Tsjeptsjoegov in de hoek. Real leek voorin wel moeite te heb ben met het harde kunstgras in het Loezjniki-stadion. De tempera tuur van vijf graden onder nul be viel de Zuid-Europeanen ook aller minst. Toch was Real na rust weer veel gevaarlijker. José Callejon en Ronaldo misten beiden nog een enorme kans. CSKA hield hoop en wist er nog een slotoffensief uit te persen. Zo kon Wernbloom in de 93e minuut nog de held worden van de ruim 70.000 toeschouwers in de Russi sche vrieskou. daag wederom tegen elkaar in Manchester, waar de Engelse ploeg een 2-1-voorsprong verdedigt. Racisme is momenteel een heet hangijzer in het Engelse voetbal. Luis Suarez van Liverpool zat een schorsing van acht wedstrijden uit voor racistische beledigingen aan het adres van Patrice Evra van Manchester United. Justitie in Engeland heeft John Ter ry van Chelsea nog op de korrel. Hij wordt verdacht van racisme je gens Anton Ferdinand van Queens Park Rangers. Napoli heeft een goede kans op het bereiken van de kwartfinales van de Champions League. De Italiaanse club wint in eigen stadion met 3-1 van Chelsea en kan zich in de return nu zelfs een kleine nederlaag veroorlo ven. door Geert Langendorff DEN HAAG - Napoli verschafte zich een goede uitgangspositie in de achtste finale van de Champions League door op eigen veld Chelsea te verslaan met 3-1. In Stadio San Paolo namen sterspelers Ezequiel Lavezzi en Edinson Cavani de nummer zes in de Serie A bij de hand. Beiden, goed voor drie doel punten, maakten dankbaar ge bruik van de armetierige defensie van de tegenstander. Of manager André Villas-Boas de return op Stamford Bridge nog meemaakt, is zeer de vraag. In de kleedkamer geniet Vil las-Boas niet het respect dat past bij een manager van een topclub. De oudere kern van de spelers vindt het lastig dingen aan te ne men van de Portugees die nooit op niveau voetbalde. Diens gerin ge leeftijd helpt evenmin. Met zijn 34 jaar mist hij de autoriteit die een natuurlijke barrière opwerpt tussen hem en de selectie. Van een groentje zonder gras onder de schoenen komen bevelen minder dwingend over. Gisteravond kreeg hij al snel een domper te verwerken, toen José Bosingwa na vijf minuten naar zijn hamstrings greep. De links back kon niet verder en maakte plaats voor Ashley Cole, die net was teruggekeerd van een blessu re. Het enige lichtpuntje, althans voor de cynisch geworden fans van Chelsea, was het ontbreken van Fernando Torres. De spits die maar niet scoort, zat op de bank. Didier Drogba kreeg de voorkeur boven hem. Een klein half uur leek Villas-Boas weg te komen met zijn weifelende achterhoede, waarin Gary Cahill debuteerde in de as. Na een werve lend begin van Napoli nam Chel sea de controle over. Uiteindelijk leidde dat tot 0-1. Juan Mata vorm de het eindstation van enkele snel le combinaties die de Italianen te machtig waren. Geheel in lijn met de periode onder Villas-Boas, vori ge zomer aangetrokken, zakte het niveau zienderogen, ingegeven door een gebrek aan synergie bin nen het elftal. De Italiaanse ploeg, perfect op el kaar ingespeeld, zocht en vond uit- 9 Chelsea-verdediger John Terry moet een operatie ondergaan aan zijn rechterknie. Dat bevestigde trainer André Villas-Boas na berich ten in Engelse media. 9 Terry liep de blessure vorige maand op toen hij in de FA Cup te gen Portsmouth in botsing kwam met de paal. De kwetsuur herstel de niet zoals verwacht en de Lon- dense club besloot na een pijnlijke training voor Terry tot een medi sche ingreep. 9 „Hopelijk is hij er minder dan zes eindelijk een middel om de hape rende achterhoede van Chelsea te slechten. Doelman Petr Cech, tot dan toe onpasseerbaar, zag ineens ballen vanaf de zijkant komen, bui ten zijn bereik. Voor het ingaan van de rust zetten Lavezzi en Ca vani Napoli op voorsprong (2-1). Beiden bliezen het wankele bouw werk van de Engelsen achteloos omver. In de tweede helft vergrootte Lave zzi, op aangeven van Cavani, de voorsprong, waarna eventjes een een grote uitslag in het verschiet leek te liggen. Chelsea, waarbij in vallers Frank Lampard en Michael Essien de rust op het middenveld herstelden, liet het zover niet ko men. Het bleef 3-1. Napoli geldt daardoor als favoriet om in de re turn op 14 maart een plek in de kwartfinale veilig te stellen. Voor Chelsea, afgezakt naar de vijfde plek in de Premier League, heeft meer urgente zorgen, waaronder de toekomst van Villas-Boas. weken uit", zei Villas-Boas. Het is een tegenvaller voor de Portugees die na matige resultaten knokt voor het behoud van zijn baan op Stamford Bridge. De 31-jarige Terry mist door de in greep ook de oefeninterland van Engeland tegen Oranje, volgende week op Wembley. Hij kan zich de komende weken volledig concen treren op zijn rechtszaak. Terry wordt beschuldigd van het racis tisch beledigen van Anton Ferdi nand. John Terry onder het mes ZUTPHEN - Turner Jeffrey Wam mes weet binnen twee weken of hij alsnog kans maakt op deelna me aan de Olympische Spelen. Rechter Dirk Vergunst hoorde gis teren in Zutphen de argumenten aan van Wammes' advocaat Paul Scholten, die stelt dat de gymnas- tiekbond KNGU zich niet aan de regels heeft gehouden met de aan wijzing van Epke Zonderland. „Ik zie geen enkele vorm van con sistent beleid. Ze zien in Epke vol gens mij de ideale schoonzoon", zei Scholten na de zitting, die meer dan twee uur in beslag nam. De KNGU, bij monde van advo caat Mirjam Kerkhof, hield vol dat de juiste procedures zijn gevolgd. Vergunst spreekt zich binnen twee weken uit. Twee documenten spelen een voorname rol in het conflict: de olympische selectieprocedure van de KNGU en kwalificatie-eisen die NOCNSF heeft vastgelegd. Vol gens Wammes heeft alleen hij aan de kwalificatie-eisen van de sport koepel voldaan, waardoor hij vol gens de KNGU-reglementen moet worden voorgedragen voor deelna me. Scholten vroeg daarom de bond in kort geding de keuze voor Zonderland terug te draaien en zijn cliënt voor te dragen. Volgens Kerkhof was het allemaal niet zo moeilijk. De bond stelt dat er twee turners zich genomineerd hebben, waarbij een van de twee (Zonderland) nog wel vormbe houd moet tonen. Daarvoor zijn in de regels momenten aangege ven met als laatste mogelijkheid de EK in mei. De bond stelt op ba sis van vergelijkingen van tal van wedstrijden te hebben gekozen voor de turner met de grootste me daillekansen op de Spelen. De supporters van Glasgow Rangers blijven geloven in het voortbestaan van de club. foto Brian Stewart/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28