zeeland 127 Tobben met een kind dat te veel óf te weinig eet i Maatjes voor volslanke mensen Zeeuwse bieb verstrekt informatieavond leskisten voor scholen ziekte van Lyme PLflMECCr brieven over teken en Tractor gestolen in Goes woensdag 22 februari 2012 Singles met een maatje meer kunnen sinds twee weken te recht bij de datingsite Nieuwmaatje: speciaal voor de vol slanke mens. De datingsite is niet alleen bedoeld voor het aankno pen van amoureuze relaties, maar ook voor vriendschappen of om ie mand te vinden waarmee je eens gezellig iets kunt ondernemen. „Mensen weten ons nog niet goed te vinden, want de site is nog maar net online", zegt initiatiefne mer Erik van Os, zelf ook een zond gewicht. „Wij begeleiden kin deren en jongeren van vijf tot acht tien jaar oud. Soms ook wat ouder", vertelt Jopie Kloosterman, consulente voor Zeeland. Dat ge beurt zonder dieet: want daarmee leg je de basis voor een ongezonde fixatie, die in de toekomst tot extre me vormen van diëten kan leiden, vindt Lekker Puhü In plaats daar van stelt de consulente samen met de kinderen haalbare doelen op. „Samen ontdekken ze dat gezond eten héél lekker is en hoe fijn sport en spel zijn", legt de consu lente uit. Lekker Puh! adviseert en begeleidt deelnemers aan het RTL4-programma Help, mijn kind is te dik! Informatie: Jopie Klooster man: 06-13765205 Er zijn ook jongeren bij wie het eetpatroon zodanig ver stoord is, dat alleen een in tensieve behandeling nog uit komst biedt. Twaalf- tot twintigja rigen met een eetstoornis (denk aan eetbuiten, braken, laxeren) kunnen bij Emergis in Goes maxi maal een jaar intern worden be handeld. Daarbij is ook aandacht voor bijko mende problemen, in de thuissi tuatie bijvoorbeeld. Een 'multidisciplinair' team van specialisten helpt de jongeren om de doelen te bereiken, die in over leg gesteld zijn. Zij krijgen hulp van een kinder- en jeugdpsychia- ter, psycholoog, verpleegkundigen, maatschappelijk werkers, systeem therapeut, creatief therapeut en psychomotore therapeut. Als ze er aan toe zijn, kunnen ze in het weekeind naar huis. De gemiddelde opnameduur is 6 tot 9 maanden. Informatie en aanmelden via 0113-267766 maatje meer en single. Hij heeft echter goede hoop dat daar veran dering in komt. „Als je bedenkt dat tien procent van de Nederlan ders overgewicht heeft, dan weet je: dit is een groeimarkt." www.nieuwmaatje.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Provincie i Voor de hand ligt dat men meldt dat de dienstverlening (niet het percentage ambtenaren) aan de burger met 25 procent wordt afge stoten, omdat de ambtenaren die zich daarmee bezighouden moeten afvloeien. Maar er wordt niet ge rept over inkrimping van de dienst verlening. De conclusie is dat de arbeidspro ductiviteit in het ambtenarenkorps in Middelburg zo laag is dat dit kan worden opgevangen door de overi ge 75 procent. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Provincie 2 De overheid bepaalt dat de AOW- leeftijd naar 67 jaar gaat, omdat ie dereen langer moet doorwerken. Anders is het allemaal niet meer te betalen. Dan zou je toch verwach ten dat overheidsinstellingen het voorbeeld geven! Maar nee, de pro vincie stuurt 57-jarigen de laan uit met behoud van inkomen. Waar om, omdat het apparaat moet be zuinigen. De provincie neemt voor ouderen juist jongeren aan, zodat de loonkosten dalen. De ambte naar komt goed weg, maar de ge wone werknemer moet maar zien hoe hij 67 moet worden. P. van den Berge J. van Renessestr. 24, 's-H. H.kinderen Provincie 3 Ontslagen worden is altijd triest. Maar het bewust gecreëerde stands verschil tussen ontslagen Zeeuwse fabrieksarbeiders en het provincia le kantoorpersoneel, is niet van de ze crisistijd. Is er dan naast klassen justitie ook klassenontslag? En hoe zit het juridisch wanneer gedepu teerde Van Heukelom bewust en vooropgezet verkondigt dat de pro vincie onrechtmatig en strafbaar van plan is te gaan handelen en met publiek geld de miljoenenboe tes betaalt? De Abdij bewandelt op merkelijke wegen, terwijl de Staten leden blijkbaar gelaten toe kijken. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Ontpolderen 4 De beslissing om te ontpolderen is genomen zonder de belanghebben de erbij te betrekken. Ook is er geen enkel bewijs voor natuurscha- de door het verwijderen van een beetje blubber voor het verdiepen. Dat gebeurt continu! Er lijken dus voldoende gronden aanwezig om juridische stappen te ondernemen die het verdrag ongeldig verklaren of in ieder geval het ontpolderen er uit te halen! De voorbeelden zien we bij Ajax, waar Cruijff het voor elkaar krijgt om een bestuurs besluit op juridische gronden nie tig te laten verklaren. Ook een be sluit zonder overleg met de belang hebbenden. Eveneens worden uit spraken van de rechter na de vuur werkramp in Enschede aangevoch ten, tijd speelt kennelijk geen rol! J. Ottens Notendijk 49, Terhole Ontpolderen 5 Als over een paar jaar de Belgen willen dat schepen van 700 meter lang en 80 meter breed naar Ant werpen varen, gaat dan een Poolse voorzitter in Brussel uitmaken dat heel Zeeuws-Vlaanderen onder wa ter moet worden gezet? Is het niet arrogant te veronderstellen dat de mens door het om zeep helpen van natuur op de ene plek, op een andere plek nieuwe natuur kan scheppen? Voor een handjevol na- tuurfreaks worden in Westdorpe hectares landbouwgrond met veel geld verprutst tot natuurgebieden met een dik prikkeldraad er om heen en een bord verboden toe gang. Onlangs mocht er op een schaatsplas geen sneeuw geruimd worden om de vogels niet te versto ren. Welke vogels? Is daar draag vlak voor bij de inwoners? Ik wil strandzeilen. Wil de overheid een stuk strand zonder paalhoofden opspuiten voor mijn hobby? H. Cericke Singel 65, Westdorpe Ziekenhuis In de Mortiere lijkt private financie ring voor een ziekenhuis werkelijk heid te worden. Voorwaarde is dat er winst gemaakt wordt en finan ciers) in de winst delen. Gaan dan de verzekeringspremies omhoog en worden er zoveel mogelijk ver richtingen gedaan? Dus een kost baarder zorgstelsel? De patiënt zit met zijn vingers tussen de deur en zal voor complexe zorg moeten rei zen naar een gespecialiseerd zieken huis, dat met overheidssubsidie bij zondere ingrepen doet. De Mortie re wordt een 'pleisterplaats' als sa menwerkingsverband van huisart sen en specialisten, géén allround ziekenhuis. De huisartsenpost ver huist waarschijnlijk daar naar toe en Vlissingen kan zich weer in slo pen uitleven. Wat met het ZRTI? P. L Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek gaat het verstrekken van les kisten aan basisscholen overne men van de Jeugdgezondheidszorg van de GGD Zeeland. Vanaf 27 februari kunnen scholen nu terecht bij de bibliotheek over verschillende informatiepakketten bedoeld voor basisschoolleerlin gen. De GGD zorgt nog wel dat de les kisten actueel blijven, maar lenen ze zelf niet meer uit. Door gebruik te maken van de on- derwijsbus, bibliobussen, De Co lumbus en de bibliotheken in Mid delburg en Terneuzen is er veel mogelijkheid tot distributie van de pakketten waarin kinderen infor matie krijgen over onder meer sek sualiteit, gezondheid, sociale vaar digheden en pesten. MIDDELBURG - Staatsbosbeheer houdt samen met GGD Zeeland een bijeenkomst op 28 februari over de teek. Hiermee willen zij meer informa tie verschaffen over wat het beest je kan aanrichten en wordt de ziek te van Lyme besproken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Spiegeltheater aan de J. van Sprengerlaan 6 in Middelburg. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 GOES - Van een bouwproject aan de Houtkade in Goes is tussen maandag 16.30 uur en dinsdag 06.30 uur een tractor weggeno men. De tractor stond geparkeerd achter een hekwerk. Het is een nogal opvallend ge kleurd voertuig, want hij is groen met gele velgen. De tractor betreft er één van het merk John Deere, type 6800. Het bouwjaar is 1995 en hij heeft een waarde van enkele duizenden euro's. Wat doe je als je kind te dik is? Voor opgroeien de kinderen is het volgen van een dieet funest, zegt het Voe dingsadviescentrum voor Jeugd en Gezin Lekker Puhü De consulenten van Lekker Puhü helpen de kinderen en hun ouders om op een speelse en vrolijke ma nier toe te werken naar een ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27