zeeland 23 Hoge prioriteit Speciaal politieteam voor oplossen van overvallen Onderzoek mogelijke schietpartij Dauwendaele Vlag halfstok bij tegenstanders Waterdunen woensdag 22 februari 2012 Volgens het Openbaar Ministerie en de Zeeuwse politie wordt er veel aandacht gegeven aan het oplossen van overvallen. Er is een speciaal team dat na elke overval onderzoek doet. Na de overal op restaurant De Lange Muur doen medewerkers van de forensisch-technische recherche onderzoek. foto Roland de Jong Een speciaal team van recher cheurs houdt zich bezig met het oplossen van overvallen en andere misdrijven die een grote impact hebben op slachtoffers. Dit High Impact Crime Team is vol gens woordvoerder Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie rede lijk succesvol. Ze wijst daarbij naar de aanhouding vorig jaar van 34 mensen die verdacht worden van MIDDELBURG - De politie hield gis teravond rekening met een mogelij ke schietpartij in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Maar omwo nenden hieldenj het op een vecht partij. De politie trof geen slachtof fers aan. Het incident deed zich voor op een pleintje achter de Torenhof- straat. Een verdachte is de wijk in gevlucht. Agenten in kogelvrije ves ten zochten een eind verderop, in de buurt van de Buitenhovelaan, naar hem en naar mogelijke spo ren. Passanten werden op afstand gehouden. De politie werd omstreeks 19.00 uur gealarmeerd door een melding het plegen van een overval. Vol gens haar scoort de Zeeuwse poli tie daarmee goed. „We zitten bo ven het landelijk gemiddelde." Een jaar eerder werden er 24 ver dachten opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij een overval. Pilaar vindt het nog veel te vroeg om nu al te spreken van een moge lijke toename van het aantal over vallen. Vorig jaar waren het er in van iemand die meende te zijn be schoten. Direct omwonenden be twijfelen dat. Ze zeggen dat wel een knal is gehoord, maar dat die beslist niet leek op een geweer schot. Buren vertellen uit de tweede hand dat zich iets heeft afgespeeld dat op een schermutseling leek, waarna een auto in razende vaart is weggereden. De politie zette de omgeving van het pleintje korte tijd af, maar ver plaatste de aandacht al snel naar de omgeving van de Buitenhove laan, zonder zich nog te bekomme ren over de Torenhofstraat en om geving. heel Zeeland 31 en het jaar daar voor 35. In 2009 waren het er zelfs 49, zo blijkt uit cijfers van de poli tie. In 2008 en 2007 telkens 32. En 13 in 2006. Pilaar benadrukt dat overvallen een hoge prioriteit hebben en dat er bij de politie veel capaciteit wordt vrijgemaakt om deze mis drijven op te lossen. Begin dit jaar wezen korpschef Let- OOSTBURG - Tegenstanders van het natuur- en recreatieplan Waterdu nen bij Breskens roepen Zeeuws- Vlamingen op vanaf aanstaande vrijdag voortaan iedere vrijdag de Zeeuws-Vlaamse vlag halfstok te hangen. Het is een stil protest te gen het feit dat het project na het besluit van de Raad van State door kan gaan. De actiegroep noemt het halfstok hangen van de vlag 'een teken van treurnis' en een ma nier 'om zichtbaarheid te geven aan de gevoelens van teleurstelling en boosheid'. Er is gekozen voor de vrijdag omdat het besluit van de provincie over Waterdunen ook op een vrijdag is genomen. ty Demmers en hoofdofficier van justitie Gabriël Munnichs er nog op dat veel van die overvallen in een impuls gebeuren. Mensen ont dekken dat ze onvoldoende geld op zak hebben om te stappen of iets te kopen en ze besluiten ter plekke een overval uit te voeren. Vooral de horeca is dan het doel wit omdat daar altijd wel geld is te vinden. ZONNEMAIRE Dode bij eenzijdig ongeluk Bij een eenzijdig ongeluk op de Blooisedijk bij Zonnemaire is gisterochtend een dode gevallen. Rond tien uur meldde een passant aan de politie dat er onderaan de Blooisedijk een zwaar beschadigde auto lag. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen, bleek de bestuur der, de enige inzittende van de au to, te zijn overleden. MIDDELBURG Hennepkwekerij in lege woning opgerold De politie heeft gisterochtend in een leegstaande woning aan Klein Vlaanderen in Middelburg een hen nepkwekerij opgerold. In drie ka mers stonden in totaal 325 planten. De stroom werd buiten de meter om afgetapt. Alle planten en appa ratuur zijn in beslag genomen en worden vernietigd. Er was nie mand aanwezig; het huis werd al leen gebruikt als kwekerij. VLISSINGEN Kindervoorstelling in café de Concurrent In café de Concurrent in Vlissin- gen is vandaag de kindervoorstel ling 'Het jaar rond met Padder en Kik' te zien. De voorstelling, voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar, begint om 15.00 uur. Kik en Padder zijn de beste vrienden, ook al zijn ze heel verschillend. Het stuk wordt gespeeld door Larissa de Keijzer en Derek Meijer, de regie is in handen van Lejon van Es. Voor een overzicht van optredens en voorstellingen: zie pzc.nl/uit. MEEST GELEZEN 1. Middelburg in race voor finish Ene- co Tour 2. Twee inbraken in woningen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23