Cruisekade miljoenen goedkoper w u WALCHEREN Schaatskoorts Breuk Dode bij brand op boerenerf almanak WOENSDAG 22 februari 2012 21 Zesde overval sinds jaarwisseling 22 en 23 Vlissingen gebruikt voordeel van drie miljoen voor aanvullen van gemeentelijke spaarpot door Maurits Sep VLISSINGEN - De aanleg van een nieuwe cruisekade in de Buitenha ven van Vlissingen is niet meer no dig. De miljoenen die daarvoor op zij waren gezet, zijn dat juist wel: om de tekorten van de gemeente te dekken. Dat blijkt uit stukken die in bezit zijn van de PZC. De gemeente wilde vlakbij de ter minal van het fietsvoetveer een cruisekade aanleggen waar ook an dersoortige schepen kunnen aan leggen. Dat zou miljoenen kosten en daarvoor was geld opzij gezet: 4,3 miljoen door de gemeente zelf en er was subsidie van 4,9 miljoen van het Rijk voor de ontwikkeling van de Buitenhaven (cruisekade en andere plannen). Maar de kade komt er niet in deze vorm. Volgens wethouder Piet Pol derman is er een ander plan dat veel goedkoper is én sneller te reali seren. De gemeente wil de bestaan de kade bij het bedrijf Finsa in de Buitenhaven gebruiken. Daar kun nen ook cruiseschepen aanleggen. Probleem was alleen dat het be drijf stilgelegd moest worden voor de ontvangst van een cruiseschip. „We gaan het terrein anders inrich ten, zodat het bedrijf gewoon kan doorwerken. We zijn hierover in gesprek met het bedrijf en met de provincie en komen in het voor jaar met een uitgewerkt plan", zegt Polderman. De raad moet dat dan nog goedkeuren. Het nieuwe plan is miljoenen goedkoper dan het oude. De ge meente wil daarom drie van de 4,3 miljoen euro voor de cruiseka de gebruiken om haar spaarpotje (algemene reserve) aan te vullen. Dat is hard nodig, want Vlissingen is financieel in een kwetsbare posi tie beland. „Dat betekent overi gens niet dat dat geld weg is", merkt Polderman op. „Die miljoe nen zitten in de reserve. Als we ze alsnog nodig hebben, dan kunnen we ze daar weer uithalen." Dat Vlissingen minder betaalt voor de cruisekade, betekent niet dat het Rijk ook een deel van de subsidie terug wil hebben, ver wacht Polderman. Overigens had Vlissingen ook al 0,9 miljoen uit het potje voor de cruisekade gehaald als bijdrage in het tekort van 12,3 miljoen op het project Scheldekwartier. }^S^öa»K2®3^^ïSÖ^$»iffi^®iBSS<5^6ai»5SSiai2iSi5Bi55SS55S!Biie£5Sg^ga!Ke5BS80B88S3K8ZgS^S5:aSia8@gSi«83ö: ■MHMHaHBBSnaBI •6eSB50Stfö66SSS8SieB>&5GSSS6t2^^SSSS8!XG& VLISSINGEN - Het scheelt al gauw een graad of vijftien met twee weken geleden, maar het en thousiasme voor het schaatsen is niet verdwe nen. In de Ijsfabriek in Vlissingen kan nog tot WOLPHAARTSDIJK - Bij een auto- brand op een boerenerf aan de Eg- bert Petruspolderweg tussen Wolphaartsdijk en Arnemuiden is gisterochtend een man om het le ven gekomen. De brand werd rond kwart voor acht gemeld. Hulpdiensten kon den niets meer voor de man doen; hij overleed ter plekke. De techni sche recherche heeft onderzoek ge daan naar de brand. De politie houdt rekening met een zelfdoding. en met zondag worden geschaatst en dat ge beurt dan ook volop. Zonder last te hebben van extreme temperaturen, maar met het ge not van 'koek en zopie'. Het is de tweede keer dat Vita Event in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen een overdekte ijsbaan heeft ge bouwd. Dat gebeurde eerder in december en toen was de belangstelling ook al goed. De baan is tot en met zondag open van 09.00 tot 22.00 uur. Zaterdag is er een Saturday Skate Fever van 19.00 tot 23.00 uur, een schaatsdis- co voor jongeren tot 16 jaar. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Een dakdekker uit Goes kreeg op zijn werk een nogal vreemd telefoon tje van het Goese ziekenhuis. Waar hij bleef kreeg hij licht vermanend te horen. „U hoort nu op de operatietafel te lig gen." „Pardon", antwoordde hij, „ik weet van niks." „Jawel", klonk het, „u heeft een gebroken been." „Er mankeert niets aan me", zei de dak dekker." Het ziekenhuis was echter niet te ver murwen. „Jawel, u heeft een gebro ken been want zo staat het in ons systeem. Uw naam klopt en dat geldt ook voor ook uw burgerservice nummer." Diefeiten kon de man niet ontken nen. Maar die breuk bleef onver klaarbaar. Blijkbaar was er sprake van een dwa ling van het computersysteem. Maar er moet nu elders in de provin cie of daar buiten wel iemand zijn met een gebroken been die met smart zit te wachten... intratuin Sleutelbloem (Primula acaulus) Per stuk 1?* Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinöaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0113-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. hoogte 15 an, halfschaduw, potmaat 10,5 cm (exclusief schaal Fiona 5P)..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21