Koopkracht pensioen daalt Cohen houdt het voor gezien Website lekt privégegevens Boten zinken in Belgrado door ijs Aantal 112-centrales gehalveerd DINSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 21 februari 2012 I 254e jaargang nr. 44 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I +Bewolkt met opklaringen 8 0 SPORT Middelburg in race voor finish EnecoTour 24 en 25 BUITEN Elk paard heeft een eigen beslag binnen St buiten l.l WIMUII Fondsen hebben komende vijfjaar geen ruimte voor indexeren DEN HAAG - Veel pensioenfondsen zullen de komende vijf jaar geen ruimte hebben voor het indexeren van de pensioenen. Dat verwacht Gerard Riemen, directeur van de Pensioenfederatie. Dat betekent een extra aantasting van pensioenaanspraken bovenop de kortingen die 103 pensioenfond sen gisteren hebben bekendge maakt. De Pensioenfederatie, waarbij alle collectieve pensioenfondsen zijn aangesloten, publiceerde gisteren een lijst met kortingen die varië ren van minder dan 1 procent tot meer dan 20 procent in het geval van het pensioenfonds van Royal Leerdam. Het gaat om een gemid delde korting van 2,3 procent per deelnemer, en het raakt de pen sioenaanspraken van 7,5 miljoen deelnemers aan pensioenregelin gen: gepensioneerden en werken den. Acht fondsen korten al dit jaar, maar de rest verwacht dit in 2013 te moeten doen. Een definitief be sluit over korten valt bij al die fondsen eind dit jaar. Volgens di recteur Riemen is het mogelijk dat sommige fondsen met een zeer la ge dekkingsgraad herstel laten zien, als de rente dit jaar stijgt. Hij wijst er op dat een aantal verzwak te fondsen het rente-risico niet heeft afgedekt. Die fondsen profite ren ook sterk van een oplopende XfB&fSZ&S&K&sSBE ¥Bs2SïS3f3®8SSSS5S!ïfSasaï!?ï! BSSSSSSëS22S&&BiXS?3!& MHHBBaMBH DEN HAAG - De kritiek nam steeds meer toe, maar de aankondiging kwam gisteren toch nog onverwacht: Job Cohen stapt op als politiek lei der en fractievoorzitter van de PvdA. Hij blijft evenmin aan als Kamerlid. Een opvolger is er nog niet. In een verklaring toonde Cohen zich kritisch over zijn eigen optreden sinds hij begin 2010 het partijleiderschap overnam van Wouter Bos. Co- hen kreeg regelmatig kritiek op zijn optreden tij dens debatten. In hun reacties prijzen coile- BELGRADO - Op de Donau in de Servische hoofdstad Belgrado zijn tientallen boten en drijvende res taurants gezonken, nadat de tem peratuur van min 20 graden Cel sius vorige week tot 10 graden bo ven nul zondag was gestegen. Veel vaartuigen zijn door het kruiende ijs stroomafwaarts gedreven. Na weken van vorst was het ijs op de rivier soms meer dan 30 centi meter dik. Eigenaren van boten in de jachthaven Kapetanija in de schilderachtige wijk Zemun pro beerden de vaartuigen uit het wa ter te halen, maar slechts een handvol is ongeschonden geble ven. Resten van vaartuigen drijven verspreid over de rivier tussen de ijsschotsen. MIDDELBURG - Het aantal meldka mercentrales voor het alarmnum mer 112 in Nederland wordt terug gebracht van 25 naar 10. Minister Ivo Opstelten heeft dat de Tweede Kamer gisteren laten weten. Dat getal komt straks overeen met het aantal politieregio's. Er komt ëén landelijk korps met tien regionale eenheden. In totaal driehonderd pensioen fondsen doorlopen een herstel plan, waarmee ze vijf jaar krijgen om uit de onderdekking te komen waarin ze sinds de crisis in 2008 zijn beland. Een derde daarvan kan een korting volgend jaar niet meer ontlopen. Er zijn nog bijna vierhonderd pen sioenfondsen in Nederland. ROTTERDAM - Antiekewapens.nl, een website over wapens, lekt aller lei gegevens van bezoekers, kopers van wapens en handelaren. Hier door liggen honderden adressen op straat. Dat meldt Webwereld.nl gis teren op zijn site. Webwereld sprak met hacker Pompiedompiedom, die het lek ontdekte. De website voor antieke wapens zou volgens hem niet alleen de gegevens van 1961 ge bruikers lekken, maar ook die over 637 advertenties en 573 biedingen. Eigenaar van Antiekewapens.nl Gert Jan Zwiers geeft toe dat de website lek is. Over de gevoeligheid van de gegevens zegt hij dat dat wel meevalt. „Antiekewapens.nl is een platform voor liefhebbers van antie ke wapens, dus vrijgestelde vuurwa pens die elke Nederlander van 18 jaar en ouder kan kopen." Pompiedompiedom vindt het rond weg 'fout'. „Bij veel van die gebrui kers weet je dat er een wapen in huis ligt." Zwiers wil aangifte doen tegen de hacker. Tegen Webwereld zei hij dat hij de website offline zet. ga-fractievoorzitters de plezierige samenwerking met Cohen. foto Robert Vos/ANP pagina 3: commentaar pagina 7: namencircus gaat van start pagina 10 en 11: bestuurder, geen leider DE STELLING Vertrek Cohen is goed voor de PvdA Reageer op pzc.nl UW MENING 327 reacties Sven Kramer is de grootste schaatser aller tijden eens oneens 1 Onzeker is nog of Zeeland de ei gen meldkamer in Middelburg be houdt of dat die dienst na de sa menvoeging van de politiekorpsen dit jaar verdwijnt naar Brabrant. In de centrale meldkamer wordt de aansturing van politie, brand weer en ambulance geregeld. pagina 2 en 3: 'Nieuwe meldkamer naar Zeeland'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1