Gauck (72) wordt president Duitsland buitenland 19 PZC Egyptische ambassadeur teruggehaald uit Syrië 40 Afghaanse kinderen door kou bezweken Rondreis door het karakteristieke Andalusië maandag 20 februari 2012 Merkel trekt bezwaar tegen SPD-kandidaat in Er was een bij na-crisis in de Duitse coalitie voor nodig om bondskanselier Angela Merkel te bewegen haar be zwaren tegen Joachim Gauck in te slikken. "TT oachim Gauck (72) lijkt de I nieuwe president van Duits- I land te worden.De christen- i democratische bondskanse- lier Angela Merkel verzette zich tegen hem, wat leidde tot een regeringscrisis, maar gisteravond is zij alsnog akkoord gegaan. Merkel maakte het nieuws gisteravond be kend. Gauck was voorgedragen door de linkse oppositiepartijen SPD en de Groenen. Hij kreeg gisteren de steun van de liberale regeringspar tij FDP, maar in eerste instantie niet van de christendemocratische CDU/CSU. Uit peilingen van de krant Bild am Sonntag en de omroep ARD bleek gisteren dat Gauck ook de steun heeft van de meeste Duitsers (54 procent). Overigens zei 79 procent van de ondervraagden eigenlijk de voor keur te geven aan een kandidaat van buiten de politiek. De nieuwe president moet Christi an WulfF opvolgen. Die maakte vrijdag bekend dat hij aftreedt we gens een corruptieonderzoek. De zoektocht naar een geschikte opvolger bleek moeilijker dan ge dacht. Gauck, een mensenrechten activist uit het vroegere Oost-Duitsland, was al eerder kan didaat voor het presidentschap. In 2010 nam hij het namens de oppo sitiepartijen SPD en Bündnis 90/Die Grünen op tegen WulfF (kandidaat namens de regerings partijen CDU, CSU en FDP). Ook toen was hij populair; pas na drie stemronden dolf hij het onderspit tegen WulfF Ook nu bestonden er in regerings kringen bezwaren tegen Gauck hoewel bondskanselier Angela Merkel (CDU) vrijdag liet weten dat zij namens de regering met SPD en Bündnis 90/Die Grünen ging overleggen om tot een geza menlijke opvolger van WulfF te ko men. Twee eerdere kandidaten van Merkels CDU waren al gesneu veld; Horst Kohier in 2010 en Chri- tian WulfF in 2012. Reden voor Merkel om nu met een kandidaat te komen die door alle partijen ge dragen wordt. Merkel had haast omdat deze week weer in het teken staat van het financieel bijspringen van de Grieken en daarmee ook het voort bestaan van de euro. Er werd het hele weekeinde druk beraadslaagd in regerings- en oppositiekring apart en samen. Gistermiddag laat kwamen de leiders van de vijf be trokken partijen in Merkels kan toor bijeen om een uitweg te vin den. Behalve de naam Gauck - een pre dikant uit de voormalige DDR, an ticommunist en voorvechter van mensenrechten - deden nog twee andere namen de ronde: Wolf gang Huber (69, theoloog) en Pe tra Roth (67, burgemeester van Frankfurt). Gauck heeft vanuit Wenen niet af wijzend gereageerd op een nieuwe kandidatuur. CAÏRO - Egypte heeft zijn ambassa deur gisteren teruggeroepen uit Sy rië. Daarmee laat Egypte zien 'dat het ontevreden is over de toestand in Syrië', aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Cairo. In een reactie zou Syrië zijn ambassa deur in Egypte ook hebben terug geroepen. Eerder haalden de Golfstaten hun ambassadeurs al uit Syrië. De Arabische landen ei sen dat het regime het harde optre den tegen demonstranten staakt. Syrische ordetroepen hebben zater dag in Damascus met scherp ge schoten op duizenden mensen die deelnamen aan een rouwstoet die omsloeg in een betoging. Er zou zeker een dode zijn gevallen. De demonstratie begon als laatste eer betoon aan drie betogers die vrij dag waren gedood. In de provincie Idlib werden-giste ren een rechter, een aanklager en hun chauffeur in een hinderlaag doodgeschoten. zie onze website:buitenland Veiligheidstroepen Damascus schieten op menigte begrafenis KABUL - Zeker veertig Afghaanse kinderen zijn in de afgelopen we ken door de ijzige kou bezweken. De meeste slachtoffers zaten in vluchtelingenkampen in de hoofd stad Kabul. Ook in de centrale hooglanden eiste de kou levens. Dat heeft een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van Ge zondheid gisteren gezegd. Afgha nistan beleeft een van de koudste winters van de afgelopen 15 jaar. Volgens de hulporganisatie Save the Children ligt er al een dik pak sneeuw en wordt hevige sneeuw val voorspeld. De temperaturen zouden tot 17 graden onder nul kunnen dalen. Save the Children laat weten dat in circa dertig infor mele vluchtelingenkampen in Ka- bul ongeveer .20.000 mensen le ven. De onderkomens in deze kampen zijn niet berekend op de extreme kou. Kinderen sterven omdat ze al verzwakt zijn door on dervoeding en de kou maakt ze erg kwetsbaar voor bijvoorbeeld longontsteking. NB» Exclusief voor u te boeken t/m 20 maart! 8-daagse reis Zuid-Spanje incl. vliegreis, NL-sprekende reisleiding, div. maaltijden én excursieprogramma 529.- p.p. Leer Andalusië écht kennen met deze speciaal voor u geselecteerde rondreis! Ontdek de karakteristieke witte dorpjes, de temperamentvolle flamencodans, de heerlijke tapas en de prachtige landschappen. Onder leiding van Nederlandssprekende reisleiding verkent u het hooggelegen Ronda, het prachtige Sevilla, het sfeervolle Córdoba en het imposante Granada, inclusief vele excursies en entree voor het beroemde Alhambra. Én, als lezer van deze krant ontvangt u een excursie naar het berggebied van de Alpujarras geheel gratis, geldig voor boekingen t/m 20 maart! Wacht niet langer en ontdek wat het zonnige en sfeervolle Andalusië u te bieden heeft! Dagprogramma Dag 1: vliegreis van Amsterdam naar de charmante oude stad Malaga waar we de eerste nacht doorbrengen. Dag 2: in het hooggelegen Ronda staat een bezoek aan de diepe kloof tussen de oude en nieuwe stad op het programma, waarna we het sfeervolle Jerez de la Frontera, bekend van de sherry, bewonderen. De komende twee nachten verblijven we nabij Sevilla. Dag 3: in het prachtige Sevilla staan de oude joodse wijk Santa Cruz met de smalle straatjes, de Santa Maria kathedraal en het paleis Alcazar centraal. Dag 4: op naar Córdoba, met de wereldberoemde moskee de Mezquita. Hierna overnachten we in Marmolejo. Dag 5: vandaag wanen we ons in de renaissance met de vele prachtige bouwwerken in de oude steden Baeza en Ubeda. Hoogtepunt is de Plaza de Vazguez, waarna we doorrijden naar Granada voor de laatste 3 overnachtingen. Dag 6: vandaag zijn we de' hele dag in Granada, de voormalige koningsstad die bekend staat om het wereldberoemde Alhambra met prachtige paleizen en tuinen. Dag 7: Vrije dag in Granada. Als lezer van deze krant krijgt u ■A/ww.pzc weowinkei categorie reizen rondreizen de excursie naar het Alpujarras-gebergte t.w.v. 19,50 gratis aangeboden! In dit onherbergzame gebied van de Sierra Nevada, zult u versteld staan van de schitterende uitzichten en karakteristieke bergdorpjes. Dag 8: transfer naar de luchthaven van Malaga voor de terugvlucht naar Amsterdam. Vertrekdata en prijzen Vertrek op woensdag van 22 februari t/m 28 maart 2012 en vertrek op donderdag van 5 april t/m 25 oktober 2012. 8 dagen vanaf €529,- Prïjzen zijn persoon, o.b.v. 2 personen. Inclusief: vlucht Amsterdam - Malaga v.v., luchthavenbelastingen, brandstofheffing, transfers en rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding, verblijf in toeristenklasse hotels in kamer met bad of douche en toilet, ontbijt, 4 x diner (dag 1,4,5 en 7), het beschreven excursieprogramma, entree Alhambra en excursie naar het Alpujarras-gebergte. Exclusief: niet genoemde maaltijden, facultatieve excursies, overige entreegelden en verplichte stadsgidsen (totaal ca. 55 per persoon, onder voorbehoud van wijzigingen), gebruik headset Alhambra (v.a. 1,50 p.p. afhankelijk van de groepsgrootte), fooien, reis- en annuleringsverzekering, reserveringskosten a 19,50 en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking (beide verplicht). Ga voor alle informatie naar www.kras.nl/LR21122 Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel, of bel met KRAS.NL tel 0900 - 9697 (0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR21122 en u ontvangt de gratis excursie! Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 20 maart 2012. uC !;=-'■ - 3' waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9