Athene tussen hoop en vrees 81 buitenland Abdo-Rado Hadi wordt nieuwe president Jemen OOSTENRIJK ■assra KRAS.NL vanavond beslissing huip Opnieuw onrustig in Senegal Zweed overleeft twee maanden onder de sneeuw 3- t/m 15-daagse autovakanties 6? Aankomstdata: van 29/4 t/m 26/1 verblijf in het 3-sterren Hotel Sunnbichl, mooi gelegen in Weerberg, met uitzicht op de bergen van het Inntal o.b.v. All Inclusive heerlijk wandelen rond de Achensee Zie www.kras.nl/51752 4 99, Aankomstdata: varr20/5 t/m 1 l/ur~~~' verblijf in Appartementen Pension Stadlmiihle. op 10 km van Zeil am See o.b.v. All Inclusive maak een boottocht over de Zellersee of ga wandelen in Schmittenhöhe SALZBURGERLAND w.kras.nl/51858 Aankomstdata: van 19/5 t/m 22/! verblijf in het 3-sterren Hotel Linde, op loopafstand van het centrum van Wörgl inclusief ontbijt, diner en div. extra's ontdek het wandelparadijs Seefeld en be zoek Innsbruck; de hoofdstad van Tirol waarom zou je meer betalen SALZKAMMERGUT Aankomstdata: van 17/5 t/m ll/ÏÖ verblijf in het 3-sterren Wanderhotel, in het centrum van Bad Mitterndorf o.b.v. All Inclusive bezoek het pittoreske Hallstatt en het kuuroord Bad Ischl SALZBURGERLAND v< Aankomstdata: van 3/5 t/m 26/10 o verblijf in het 3-sterren Hotel Goldener Stern, in het dorpje St. Koloman inclusief ontbijt en diner ontdek de historische stad Salzburg en ga ontspannen in Bad Gastein Zie www.kras.nl/24400 11391 Aankomstdata: van 10/6 t/m 27/? verblijf in het 4-sterren Hotel Wiener- wald, op ca. 35 km van Wenen o.b.v. All Inclusive bezoek Wenen met o.a. de Staatsopera - en het Hofburg Palels Zie www.kras.nl/51312 maandag 20 februari 2012 Onzekerheid of Athene aan voorwaarden eurozone kan en zal voldoen blijft bestaan. Juncker vreest dat steun onvol doende zal zijn. Ministers stemmen mogelijk in met een deel van het red dingsplan. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De ministers van Finan ciën van de eurolanden moeten vanavond in Brussel beslissen of Griekenland de 130 miljard euro noodhulp krijgt die het nodig heeft om een bankroet af te wen den. Maar tot op het laatst is het onzeker of Athene aan de door de europartners gestelde voorwaar den kan en zal voldoen. Zo blijven de Grieken én de eurozone bunge len tussen hoop en vrees. Vorige week legden de regering van interim-premier Lukas Papade- mos en het parlement zich vast op extra bezuinigingen in 2012, op een akkoord met banken en beleg gers over afschrijving van 100 mil jard euro staatsschuld, en op uit voering van de maatregelen ook na de verkiezingen van april. Maar in de hoofdsteden van eurolanden blijft twijfel bestaan. Daarvoor heeft Athene te vaak beloften ge broken. Eurogroepvoorzitter Jean-Claude Juncker zei zaterdag bang te zijn dat het hoofddoel van alle maatregelen - verlaging van de Griekse schuld van 160 procent van het bruto binnenlands pro duct nu, naar 120 procent in 2020 - niet wordt gehaald. In Brussel wordt gespeculeerd dat de ministers vanavond hooguit een deel van het reddingsplan on der voorwaarden zullen goedkeu ren. Het zou met name gaan om de 30 miljard die zij Athene heb ben beloofd om de banken en be leggers over te halen om in te stemmen met het kwijtschelden van 100 miljard euro schuld. De rest zou stapsgewijs worden vrijge geven, telkens als Athene een be loofd stapje heeft gezet. Extra probleem is dat het IMF nog maar 13,5 miljard euro over heeft voor Griekenland, terwijl op 30 miljard was gerekend. Het bete kent dat het Europese aandeel nóg groter wordt. Dat willen de euro landen alleen als er keiharde garan ties op tafel liggen. Er wordt over wogen de noodhulp op een specia le rekening te zetten, waarvan eerst de Griekse schulden worden afgelost. Pas als er wat overblijft, mag Athene dat uitgeven. door onze correspondent Reem Kramer SANAA - „Uitzonderlijke verkiezin gen voor een uitzonderlijke situa tie." Zo noemde de enige kandi daat, Abdu-Rabo Mansour Hadi, de presidentsverkiezing die mor gen in Jemen gehouden-wordt. Uitzonderlijk omdat er niets te kie zen valt en de uitslag bij voorbaat vaststaat: zelfs al komt er niemand opdagen, dan nog zal Hadi de nieu we president worden, opvolger van Ali Abdullah Saleh. En voor twee jaar in plaats van zeven zoals onder Saleh gebruikelijk was. Waarom er dan toch zo'n acht mil joen euro uitgegeven wordt om de verkiezing te houden, is eenvou dig: de Jemenieten moeten het idee krijgen actief te kunnen beslis sen over hun land. Hadi wil een le gitieme president zijn. Hoe min der stemmen, hoe minder legitimi teit de nieuwe president heeft. Dus wordt iedereen opgeroepen te gaan stemmen. De 67-jarige Hadi was politicus in Zuid-Jemen voor de eenwording van Noord- en Zuid-Jemen in 1990. Toen werd hij minister van Defensie. Na de noord-zuidoorlog van 1994, waarin hij Saleh steun de, werd hij benoemd tot vicepresi- dent, een post die hij sindsdien is blijven bekleden. Hadi zal de ko mende twee jaar moeten schippe ren tussen zijn Saleh-verleden en zijn eigen weg. DAKAR - Een Senegalese demonstrant bloedt uit een hoofdwond na een confrontatie met de oproerpolitie in de hoofdstad Dakar. Het is al dagen erg onrustig in het West-Afrikaanse land. Veel Senegalezen willen niet dat president Abdoulaye Wade zich voor een derde termijn herkiesbaar stelt. Honderden mensen kwamen gisteren samen bij een moskee die vrijdag tijdens een demonstratie geraakt werd door traangasgranaten. Toen jonge mannen zon dag stenen naar de politie begonnen te gooien, zetten de agenten opnieuw traangas in. foto Rebecca Blackwell/AP STOCKHOLM - Een automobilist die eind vorig jaar ingesneeuwd raakte in een afgelegen bosgebied in het noorden van Zweden, heeft zijn avontuur overleefd. Hij werd vrij dag meer dood dan levend aanger troffen in een slaapzak in zijn auto. De politie vermoedt dat hij zich zelf in leven heeft gehouden door sneeuw te eten. De 45-jarige man dankt zijn leven aan toevallige pas santen op sneeuwscooters. Die za gen het dak van de auto boven de sneeuw uitsteken. Gewaarschuwde agenten waren geschokt door wat ze aantroffen. De man lag in een slaapzak in zijn auto en was nauwe lijks in staat tot praten of bewegen. Hij heeft nog geen uitgebreide ver klaring kunnen afleggen over wat hem is overkomen. De Zweed zou temperaturen tot -30 hebben door staan. Desondanks zou hij in rela tief goede gezondheid verkeren. LOS ANGELES Medewerker Romney stopt na rel homofilie De co-voorzitter van de campagne van de Amerikaanse presidentskan didaat Mitt Romney in de staat Ari zona is zaterdag afgetreden na een rel. Hij was ervan beschuldigd dat hij zijn ex-vriend had gedreigd hem naar Mexico uit te zetten als die hun homoseksuele relatie zou onthullen. De man ontkent de be schuldigingen, maar bevestigde ho moseksueel te zijn. VANCOUVER 339.000 doden per jaar door bosbranden Brandende bossen, grassen, heide en landbouwgronden doden we reldwijd circa 339.000 mensen per jaar. Dat blijkt uit een studie die voor het eerst een schatting heeft gemaakt van slachtoffers van land- schapsbranden, De meeste slachtof fers vallen ten zuiden van de Saha ra in Afrika. Spaans protest tegen arbeidshervormingen In heel Spanje zijn gisteren duizen den mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen arbeids hervormingen. De hervormingen maken het verlieslijdende bedrij ven makkelijker om uit collectieve arbeidsovereenkomsten te stappen en het rooster, salaris en taken van het personeel aan te passen. Ook wordt het eenvoudiger en goedko per om werknemers te ontslaan. RIGA Letland wil Russisch niet als tweede taal Activisten die Russisch officieel als tweede taal van Letland wilden in voeren, hebben zaterdag een grote nederlaag geleden bij een referen dum. Volgens een voorlopige uit slag heeft 75 procent van de kiezers tegen gestemd. Het referendum was een initiatief van de Russische minderheid in Letland. Boek nü voor de zomervakantie! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm J Prijzen zt/n p.p. o.b.v. 2 per sow. tenzij' anoen vermeW. Prijzen zijn exo'usiet tesenermggtosleti en Catw.e'ter.fords.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8