'De leute gaot hewöön deur! zeeland 115 Nabestaanden te ruimen graven laten het afweten Bands voor Road to Graauwrock bekend gemaakt Autobrand De lichtstoet in Kloosterzande met de Personal Trainers. Hun motto: spor ten is gezond, ook voor een dikke kont. foto Peter Nicolai De carnavalsprinsen in Zeeuws-Vlaanderen ston den zaterdag en zondag al lemaal wel even stil bij het ski-on geluk van de echte prins, Johan Fri- so. De leut ging wel gewoon door. „Lief en leed hoort bij het leven", aldus Prins Michelangelo van de Sasse Betekoppen, Carnaval begint traditioneel met het overdragen van de stadssleu- tels van de burgemeesters aan de prinsen carnaval. In Hulst was wat dat betreft nog wel even verwar ring waar de sleuteloverdracht zou plaatsvinden, op het bordes van het stadhuis, of in het café daar schuin tegenover- Niet alle optochten waren geze gend met mooi weer. De velichte stoet in Kloosterzande werd zater dagavond gehouden in de stromen de regen, maar dat deerde de deel- door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Ondanks veel media- aandacht en diverse oproepen van de gemeente Terneuzen in het ka der van de op handen zijnde graf ruiming, laten nabestaanden en andere recht- of belanghebbenden het massaal afweten. Terneuzen wil de komende jaren duizenden graven ruimen waar van de termijn verlopen is. Dit voornemen leverde tientallen be zwaarschriften op, maar de meeste nabestaanden van graven die in aanmerking komen voor ruiming, melden zich tot nu toe niet. De te ruimen graven worden vanaf van nemers en het publiek niet. Zij hosten zich daarna wel droog en warm tijdens het bal in in Den Dwaes. In totaal vele duizenden carnaval- Iers en kijkers kwamen dit week einde af op de optochten en carna valsbals in Aardenburg, de Kanaal zone en Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Ze kregen waar ze voor gekomen waren; enorme wagens, maar voor al prachtige loopgroepen met veel beweging en kleur. Met name De Djerken uit Graauw hebben de laatste maanden fanatiek ge bouwd. Zij scoorden met maar liefst tien eigen wagens. Eer was er ook voor Rascarnavaller Jan Kant uit Sint Jansteen. Hij is benoemd tot Ere Vos van Hulst en vrijwilli ger Eric Provoost mocht zich deze Hulster carnaval De Grootste Boer van Hulst noemen. daag voorzien van een markering. Nabestaanden die zo'n markering aantreffen, wordt gevraagd zich te melden bij de gemeente. Via de ge meentelijke website zijn platte gronden van de begraafplaatsen te raadplegen. Per graf staat aange duid wat de status van grafrechten is en wat de mogelijkheden tot grafbehoud zijn. Nabestaanden van overledenen die herbegraven worden in een verzamelgraf kun nen de naam van de overledenen op een grafmonument laten ver melden. Nabestaanden kunnen die wens kenbaar maken aan de ge meente. Informatie via www.ter- neuzen.nl/begraafplaatsen. - Acht gemeleerde bands zijn gese lecteerd voor The Road to Graauw rock, waarvan de winnaar een op treden wint op popfestival Graauwrock. Het Zeeuws/Brabantse Monocle Mint, Low Detail (Vlaams Brabant), 8 Ash Down, (Geraardsbergen), Glo ry Hole (Hulst), Jimmy Dumbbell (Bruinisse), Steady New Sounds, (Middelburg), Vine-Yard (Kam pen) en C.J. Seven (Aarschot)zijn geslecteerd. Deze acht bands staan samen met de winnaar van de Zeeuwse editie van Kunstbende 2012 (muziek) en de winnaar van popprijs Steenworp zaterdag 12 mei om 19 uur in de finale. SCHOONDIJKE - Een 45-jarige man uit de gemeente Sluis werd zater dag in de Sasputsestraat in Schoon- dijke rond 15.15 uur verrast door vlammen in zijn dashboard. De brandweer van Breskens bluste de autobrand, de bestuurder moest even voor controle naar de dokter. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst GRAAUW - Wagens: 1De Toogverkes We spetteren nog een keer); 2. De Zeverjers (Ro meinen) 3. De Cosduikers (Padvinderij de Gos- duikers); Enkelingen/Duo's: 1. Tegenpolen; 2. Jut en Juul; 3. klein huis op de prairie/de ge laarsde kat; Kleine groepen: 1. Reddingsteam; Grote groepen: 1. De Volhouders Kloolympi- sche winterspelen); 2. Boozie Woozies Zoals Majakalender al zei, het einde is nabij); 3. De Drievers (Prins Lu); Pechprijs: De Knuddes; KLOOSTERZANDE - Kinderoptocht: Enke lingen: I.KIooriane meisje; 2. Surinaams meis jes; 3. Vlinder; Duo's: 1 .De mini brigade; 2. Bert en Ernie Groepen 3 pers en meer, 1. Ti- nus wilde gij nog een ijsco: 2. De koekebak- kers; 3. Hartediefles; Verlichte optocht: Wagens: 1. De Zuipcilin- ders; 2. De Kloorianen; Groepen 1 t/m 4 pers.: 1. Circus Cruella; 2. De Freules; 3. Vrien den van het Hof te zandeplein Groepen 5 en meer pers.: 1. Het mag geen naom en; 2. Klooriaanse golfers; 3. Huldiging Holland hou se; Mooist verlichte woning: Cloosterstraat 15; KOEWACHT - Enkelingen: 1, Klusjesman; 2.Bijtje; Duo's; 1. Aquarium fun; 2. Oosterse koning; Loopgroepen: 1. Vreselijke kastelen; 2. De N.S. krant; Grote wagens: 1. Heel de Koewacht doet mee; 2. De Sjokke d'Eze; NIEUW NAMEN - Uitslag songfestival: Jeugd: 1. De harde kern kids; 2. De Cool Kau- ter kids; 3. Groep Julie, Manon en Lina en groep Coen en Nathalie; Volwassenen: 1. De Harde Kern; 2.De Kauterse Pielewieters; 3. De Red Animals; PHILIPPINE - Binnenwagens: 1. M'n Broer (Fhipine Flaai); Buitenwagens; 1. De Sloebers; Groepen volwassenen: 1. De Zwaantjes (opge ruimd staat netjes); Groepen jeugd: 1. Nu we er toch zijn; 2. De helpende WNF jes; Duos' 1 .ff een vuiltje wegwerken; 2. De tv. Kantine; Individuelen: 1. Doort ys gezakt; 2. Home alo ne; Publieksprijs: Het rugby American football team; Pechprijs: M'n Broer (3 lekke banden en toch de stoet uitrijden) SINT JANSTEEN - Wagens: 1De Knuffelae- rs Maok ta mee, zelfs mee carnaval strijd het leger mee); 2. De Slippers We gaan mee ons boerkens mee op tounee) 3. De Krabbeko- kers (Halloween); Grote groepen: 1. De Leu- tmaokers (mee carnaval zimme zo zat als ne kegel); 2. De Deurianen (Schilders). 3. De Fa- vo's (circus Favo); Kleine groepen: 1. De Roozezusters (Route 55); 2. Buurvrouw en buurvrouw (Midlifewaiven doen ulder ding) 3. Ilona, RickSalwin en Jesse (De Strontzak ken); SLUISKIL - Individuelen/ groepen tot 6 jaar: 1Ivar Groosman (politieagent) 2.Danny en Rowen Verhoeven (Astrix en Obelix); Groe pen vanaf 13 jaar: 1. Flower Power; 2. De Doolse Diekers Loopgroepen: 1. De Stink- vleugels (Zeeuwse Alp); 2. Draaiorgel; Wagens A 1De Sluiskilse Leuters (K) ouwe kleren); Wagens B:.1. De Slakkenbouwers (Troetelbe ren); VOGELWAARDE - Enkelingen: 1. Als ik 't zeg word ik opgepakt; 2. Witte lijst: Duo's: 1 De rode loper; 2. crisis; Groepen 3 t/m 5 pers.: 1Het dating bureau; 2. Echt Hollands; Groepen 6 t/m 9 pers.: 1Het Hensgtdijks vo gelnest; 2. De dierenpolitie; Groepen 10 en meer pers.: 1. De Stoofperen; 2. De Plakkers; Binnenwagens: 1. Droolse Woepers (We ste ken de draak ermee); 2. Fucky Duckies (Car- rus Navallus) Buitenwagens: 1. Boelies (Rus sisch carnaval); 2. Knosseljèrs (22 jaar ge smeerde bliksem); WESTDORPE - Wagens 1. Mee prins Edwindo voorop rijden wij door het hele dorp; 2. De wereld rond; Groepen volwasse nen: 1. De polderploeters; 2. Het sloeg ner gens op; Groepen bovenbouw: 1. De Koeterin- nekes; 2. De Straatvegers; Groepen onder bouw: We vliegen er op uit; Individuelen on derbouw; 1. Super Mario; 2. Bruidsmeisje; In dividuelen bovenbouw: 1. De Commando's; 2. Roodkapje; Duo's bovenbouw: 1. De Studie- murds; 2. De elfjes; Duo's onderbouw: 1. boef jes in politieauto. De uitslagen van Sas van Gent, Hulst en Lamswaarde waren bij het ter perse gaan van de krant nog niet bekend. Dame van Wemmunem in Clingse stoet viel en verstuikte haar enkel. maandag 20 februari 2012 UITSLAGEN AARDENBURG - Binnenwagens A: 1. De Knoeiers (Camavalsfestival); 2. KPJ Eede (De smurfen in 3 djee); Binnenwagens B 1. De Uulewappers (Wudder goan uut ons dak); 2. De Sluusse Klakkers (Sultans of Wing); Buiten wagens: 1. De Soepkiekens (Kuckolooko's); 2. KLJ Holland (Op jacht naar talent); Individue len t/m 12 jaar; 1. Elias de Puydt (Tijl uilenspie gel') 2. Thijs Nele (MacDonalds); Individuelen 13 jaar en ouder: 1. Elly van Gaelen (Uulehats next topmodel); 2. Carlo Ultee (Wakosta); Groepen 2 t/m 4 pers.: 1Groep Annelies van Gaelen (Wudder sloan nergens op); 2. Groep Peer van Eenenaam (Peertjes); Groepen 5 en meer pers.: 1. Fam. Impens (Suurmonds vraag naar meer baby's graag); 2. Fam. Ruesen (Hoe zo krimp?) CLINGE - Binnenwagens: 1. De Pivo's Maok ta mee, de jacht is groter dan de vangst); 2. De Meelzakken (Op de Harly langs de kai maok ta mee); Groepen C1: 1. Angeli- que en Ingrid (Dolly en Molly); 2. Ting en Ling (Kent wir aon men zeejl); Groepen C2. 1. De Het water liep het publiek van de stoet in Philippine in de mond toen De '5no/s®lafJrs,^i.l<a™vfl saa" we scoren); 2. n 11 De Schuddebuikjes Holcus Pokus Plater carna- Puntzakken voorbij hosten. foto Peter Nicolai va) 44 wij- met eên kater Een, laten we zeggen, ervaren majorette, gaat voor in de stoet van Sint Jan steen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47