voor recreatie Meer ruimte r Zaterdag 16 juni 2012 Fiets mee tegen kanker www.deltaridefortheroses.nl Tijdelijk extra kleuterklas Willibrordusschool Hulst 141 almanak Ride for the Roses Ga samen de strijd aan en schrijf nu in! door Sheila van Doorsselaer HULST - Basisschool De Willibror- dus in Hulst begint per 1 maart een extra kleutergroep. Reden is het snel toegenomen aantal kleu ters de laatste maanden. Het gaat om een tijdelijke maatregel tot het eind van het schooljaar. De Willibrordus was afgelopen schooljaar gestart met drie in plaats van vier peutergroepen. Het aantal jonge leerlingen op de school in de binnenstad was te laag om weer van start te kunnen gaan met vier groepen. Gaande weg het schooljaar zijn echter steeds meer kleuters aangemeld, waardoor de klassen aanzwelden tot zo'n dertig leerlingen. „Besloten is daarom dat er alsnog een vierde kleutergroep komt", zegt directrice Marie José van Hau- ten. „Dat is goed voor de kinderen en de kwaliteit van onderwijs." Het leerlingaantal in de vier groe pen zal per 1 maart rond de twin tig liggen. Van Hauten benadrukt dat het gaat om een tijdelijke maat regel. „In het nieuwe schooljaar stromen 36 kleuters uit naar groep 3 maar zoveel komen er niet met een bij in groep 1. We starten dus weer met drie groepen." De flinke leerlingaanwas heeft Van Hauten wel enigszins verrast. „Je kunt niet precies voorspellen hoeveel nieu we kinderen er worden aange meld. Het is natuurlijk fijn dat ouders bewust kiezen' voor onze school." De Willibrordus is zes weken gele den begonnen met een peuter- groep waar nu al acht peuters spe len. Volgens Van Hauten is de peu- tergroep een succes. De directrice verwacht ook over een maand dui delijkheid te hebben over ver- bouw- en revoveringswerkzaamhe- den van de Willibrordusschool. Op het werk van die olijke Temeuze- naar liep het niet allemaal zoals het moest. Een nieuw werkschema klop te van geen meter en daarbij weiger den de computers ook nog eens gere geld dienst. Hij kreeg er gewoon een sik van. Als ludiek protest besloot de Terneu- zenaar de daad bij het woord te voe gen; hij liet een sik staan. Wagen in stoet Westdorpe raakt verstrikt. foto Peter Nicolai DELTA Tip? redactie@pzc.nl in samenwerking met J Nu is hij niet bepaald gezegend met een jlinke baardgroei, het duurde bij kans twee weken voordat er een scha duw op zijn kin zichtbaar was en dan ook nog eentje in diverse schake ringen blond en grijs. Zijn schoonmoeder was de sik ook opgevallen en zij keerde zich bezorgd tot haar dochter: „Gaat -ie soms dooreen moeilijke periode?" ten behoeve van door Sheila van Doorsselaer HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad (OVHV) wil een substantiële inbreng in de toekom stige ontwikkeling van de binnen- en buitenstad van Hulst op het ge bied van detailhandel en toerisme. Het bestuur wil niet alleen mee praten met de gemeente, maar graag ook meebeslissen. De ondernemersvereniging rea geert met een brief op de con cept-Structuurvisie van de ge meente Hulst, waarin de ontwik kelingsmogelijkheden in de ge meente tot 2025 zijn opgetekend. Het bestuur van OVHV is over het algemeen tevreden over de inhoud van de structuurvisie, al verwacht het van de gemeente wel een ho ger ambitieniveau als het aankomt op economische, maatschappelijke en culturele ontwikkelingen. „De gemeente laat teveel over aan het particuliere initiatief, terwijl wij vinden dat de gemeente niet al leen faciliterend, maar ook initië rend, stimulerend en handelend moet deelnemen aan verbeterpro cessen. Wij zien voor de gemeente een rol weggelegd op bijvoorbeeld het gebied van leegstandbestrij- ding, verbetering van de openbare ruimte en het aankopen van strate gisch onroerend goed", zegt Ed Peerbolte, voorzitter van Hulst Ves tingstad. Het OVHV-bestuur is kri tisch wat betreft; de voorspelde krimp. Peerbolte: „Er zijn voldoen de redenen waarom Hulst in de positieve omstandigheid verkeert om zich aan de krimp te onttrek ken. Zo zijn we erg in trek bij Vla mingen die hier graag komen wo nen." Volgens OVHV moet de gemeente waardevolle natuurgebieden als bij voorbeeld de Saeftinghe en de wa terlopen tussen Temeuzen en Hulst inzetten voor recreatieve doeleinden. Zo streeft de onderne mersvereniging ernaar om aan te haken bij Vlaamse vaarroutes en de aanleg van een kleine jachtha ven tegen de wallen van de bin nenstad. OVHV wil de bereikbaarheid van de binnenstad verbeteren door het busstation te verplaatsen van de Zandstraat naar de Dubbele Poort, waar ook een parkeerterrein moet komen. Daarnaast pleiten de on dernemers voor het instellen van een branchecommissie die dwin gende besluiten kan nemen over de komst van bepaalde winkelfor mules naar de stad. maandag 20 februari 2012 z Ondernemersvereniging Hulst eist actieve rol op Uulewappers in Aardenburg 'gaon uut hun dak' Wel Tegenpolen, niet Tegen Polen in Graauw. Motorclub Meccano's in Lamswaarde Potloodvrouw in Vogelwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46