zeeland i 15 Watereane Al sinds november bezig met optuigen huis en tuin Nisse slecht bereikbaar door werkzaamheden WILD WONDERS OF EUROPE FZC ABN Amro sluit kantoren in Sluis en Axel maandag 20 februari 2012 IjfUvfL Ingrid Martens 't Paerehat is een verwijzing naar een watergang bij 's-Heerenhoek waar de paarden vroeger uit dronken. 'Er is ook nog een paard in de gang. Vooral het paardje boven de ingang, daar ben ik trots op. Hoe veel punaises daar wel niet in zijn gegaan!' Prins Richard werd op 11-11-11 voor de elfde keer verkozen in 't Paerehat ('s-Heerenhoek). Zijn hofdame Femke staat hem alweer voor de elfde keer bij. foto Willem Mieras T* e kriegt 'r nooit genoeg van, is I het motto van 't Paerehat, zo- I als 's-Heerenhoek tijdens de carnaval heet, dit jaar. En zo is het ook met Ingrid Martens ge steld, die samen met haar man Wannes, tuin en huis van top tot teen heeft versierd. Ze houdt van versieren en doet NISSE - De provincie zet vanaf van daag de werkzaamheden voort aan de provinciale weg, de Drie weg in Nisse (N665). Naast de aanleg van het fietspad wordt tot 9 maart gewerkt aan de vernieuwing van de hoofdrijbaan van de Drieweg in twee fases. Nisse blijft bereikbaar vanaf de noord- (Heinkenszand) of de zuid zijde (N666). Tijdens de werk zaamheden is de hoofdrijbaan van de Drieweg (N665) beschikbaar vanaf de provinciale weg 's Graven polder - Ovezande (N666) richting Nisse. Het gehele weggedeelte wordt afgesloten voor al het door gaand verkeer in beide richtingen. dat met bloemetjes, slingertjes en punaises. Echtgenoot Wannes is verantwoordelijk voor het zaag- werk en tezamen maken ze er, niet onverdienstelijk, een geheel van. Ze wonnen er dit jaar de prijs mee voor 't Mooist versierde uus'. De straatprijs ging dit jaar naar de Prins Hendrikstraat. Het is overigens niet de eerste keer dat Martens de prijs won. „Ik heb al vijf of zes keer gewonnen", zegt ze. „Maar het is wel alweer een tijd je geleden. De laatste keer was in 2009." Al sinds november is ze bezig met de versieringen: paardjes, paardjes en nog eens paardjes. Een verwij- Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! 8-delige dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde serie voor slechts 2,95 per deel excl. verzendkosten. pzc.nl/webwinkel categorie dvd Voor meer informatie- w zing naar 't Paerehat natuurlijk. Ooit was 't Paerehat een water gang bij 's-Heerenhoek waar de paarden uit dronken. „Er is ook nog een paard in de gang", meldt Ingrid erbij. Vooral het paardje boven de ingang, daar is ze trots op. „Hoeveel punaises daar wel niet in zijn gegaan!" SLUIS - ABN Amro sluit de komen de maanden de twee bankkanto ren in Sluis en Axel-. Met deze be zuinigingsoperatie gaan zo'n zes banen verloren. ABN Amro sluit de komende tijd 59 van de in totaal 460 bankkanto ren. De bank stoot de kantoren af omdat te weinig klanten ze nog be zoeken en het niet meer rendabel is ze open te houden. „Internet- bankieren is de laatste jaren hele maal ingeburgerd en mobiel ban kieren, via de smartphone en ta blet, wint ook steeds meer aan po pulariteit", zegt een woordvoerster van ABN Amro, „hierdoor loopt het kantoorbezoek gestaag terug." BURGH-HAAMSTEDE Straoseizoen van start bij Westenschouwen Tegen de tachtig paarden zijn zater dag het zeewater bij Westenschou wen ingegaan voor de traditionele voorjaarswassing van de benen. Met de strao Burgh-Haamstede is dit jaar het straoseizoen op Schou- wen-Duiveland van start gegaan. De gebruikelijke opening in Rénes- se kwam vorige week te vervallen omdat veel straten te glad waren. Het koude weer was nog wel merk baar de paarden raakten snel moe. SAS VAN GENT Waterleidingbreuk op route optocht In de Canadalaan in Sas van Gent is in de nacht van zaterdag op zon- dag'de hoofdwaterleiding gespron gen. Het water spoot uit het weg dek en sloeg een gat van zo'n vijf meter in de klinkerbestrating. De Canadalaan ligt op het begin van de route van de zondagse carnavals stoet in Sas van Gent Delta heeft gisteren met man en macht gewerkt om het gat te dich ten. 'S-HEER ARENDSKERKE Vechtpartij na verkeersruzie Een vrouw (31) uit de- gemeente Goès is gistermiddag op de Lange Achterweg in 's-Heer Arendskerke mishandeld. Zij was het parkeerter rein opgereden, wilde achteruit de weg oprijden, maar zag toen een auto met hoge snelheid achteruit rijden. Ze stopte om voorrang te ge ven, maar de man stapte uit en trapte tegen haar auto. Toen zij uit stapte kreeg ze een klap. Omstan ders hielden de man vast GO^S Man beledigt agenten en verliest pilletje In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 04.00 uur, is een 23-jarige man uit de gemeente Rei- merswaal aangehouden. Hij riep beledigingen naar twee fietsende agentes op de Oude Vismarkt. Toen hij daarover werd aangespro ken viel er een pilletje uit zijn zak. Hierop rende hij hard weg. De ach tervolging werd inzet, waarna de man kon worden aangehouden. OOST-SOUBURG Kluis gestolen bij inbraak in kerk In een kerk in Oost-Souburg is inge broken. Daarbij is volgens de poli tie een kluis gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. De technische recher che is in de kerk geweest voor spo renonderzoek. De inbrekers zou den het hele gebouw hebben door zocht. Wat er in de kluis zat, heeft de politie niet bekendgemaakt. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regjo Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43