lucht en beweging zeeland i 15 FZC De boodschap op het bord zal de zwanen vermoedelijk worst wezen. Maar de constructie die in de gracht van Zierikzee dobbert, vinden ze maar wat intrigerend. De Noordhavenpoort is vanaf vandaag een week dicht, in ver band met vervanging van de bestrating voor een fietsers- en voetgangers- vriendelijker variant. foto Dirk-Jan Cjeltema Intrigerend obstakel WILD WONDERS OF EUROPE SAS VAN GENT Waterleidingbreuk op route optocht In de Canadalaan in Sas van Gent is in de "nacht van zaterdag op zon dag de hoofdwaterleidïng gespron gen. Het water spoot uit het weg dek en sloeg een gat van zo'n vijf meter in de klinkerbestrating. De Canadalaan ligt op het begin van de route van de zondagse carnavals stoet in Sas van Gent. Delta heeft gisteren met man en macht gewerkt om het gat te dich ten. BROUWERSHAVEN Lampionoptocht met muzikale begeleiding Muziek, majorettes en Stadsraad Brouwershaven organiseren samen een lampionoptocht op zaterdag 25 februari. Aan de optocht wordt meegewerkt door de drumband van muziekvereniging Apollo die samen met Oosterlands Fanfare voor muzikale begeleiding zorgt. Ook Majorettevereniging Apollo- nia loopt mee. Vanaf 19.00 uur kun nen kinderen een lampion opha len bij de muziektent. Om 19.15 uur vertrekt de optocht. OOST-SOUBURG Kluis gestolen bij inbraak in kerk In een kerk in Oost-Souburg is inge broken. Daarbij is volgens de poli tie een kluis gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. De technische recher che is in de kerk geweest voor spo renonderzoek. Uit dat onderzoek blijkt dat de inbrekers alle ruimtes in de kerk hebben doorzocht, aldus de politie. Voor zover bekend heb ben de inbrekers alleen een kluis meegenomen. Wat daar in zat, is niet bekendgemaakt. ZIERIKZEE Thema-avond over fotoprogramma HCC houdt dinsdag 28 februari een thema-avond over lagen in Photo shop Elements. HCC is een club die elke vierde dinsdag van de maand een bijeen komst organiseert voor hobby-com putergebruikers. De avond over het fotoprogramma is in het MFC in Zierikzee en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE Man deelt kaakslag uit bij verkeersruzie Een 23-jarige man uit Tholen is zon dagmiddag aangehouden nadat hij een 31-jarige vrouw uit de gemeen te Goes een kaakslag heeft ver kocht na een verkeersruzie op de Lange Achterweg in 's-Heer Arendskerke. Omstanders hebben de man vastgehouden tot de poli tie arriveerde. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst maandag 20 februari 2012 pzc.nl/webwinkel categorie dvd BRUINISSE Bromfietser (19) moet rijbewijs inleveren Een 19-jarige vrouw uit de gemeen te Schouwen-Duiveland moest in de nacht van zaterdag op zondag haar brommerrijbewijs inleveren omdat ze te veel had gedronken. De vrouw werd rond kwart voor een aangehouden op De Vang in Bruinisse. Vanwege haar manier van praten werd ze meegenomen naar het politiebureau voor ademanalyse. Ze bleek 680 ug/1 te blazen; 350 ug/1 is de grens. KAPELLE Arnemuidse raakt met auto van de weg Een 25-jarige vrouw uit Arnemui- den is in de nacht van zaterdag op zondag rond kwart voor twee met haar auto in de berm langs de A58 beland. Dat gebeurde ter hoogte van Kapel- Ie. Zij moest uitwijken voor een langzaam rijdende auto en verloor de macht over het stuur. Ze raakte de middengeleider en kwam tot stilstand in de rechter- berm. De auto moest worden weg gesleept SCHARENDIJKE Exposanten present bij molen De Lelie foto Dirk-Jan Gjeltema door Kees-Jan van der Wekken van strandpaviljoen De Schaar aan geboden jenevertje volgt een cho- comelk met scheut bij het kantoor van de havenmeester van Burgh- sluis. „En misschien wordt er hier of daar nog wel een borreltje geno men. Het was vroeger het enige feest dat er was, dus daar werd van genoten. Het paard wist de weg naar huis wel. Dat kon je van de berijder niet altijd meer zeggen", diept Overbeeke uit de overleve ring op. Ook voor de paarden is straö steevast feest, weet trekpaard houder Bart van der Wekken uit Kerkwerve te vertellen. Zelf rijdt hij nooit mee („Ik ben meer van het aangespannen rijden"), maar zijn trekpaarden zijn altijd bij alle Schouwen-Duivelandse straö's van de partij. In Burgh-Haamstede liepen er een stuk of 8 Kerkwerfse dieren rond. Na de winterse uren op stal staan ze te trappelen om een frisse neus te halen. „Ze zijn blij, en wij ook, dat ze een dagje naar het strand kunnen." Uitslagen: In de categorie kinderen werd Lau- rey den Boer eerste. Cleo Boot en Isa van der Meyden wonnen res pectievelijk de tweede en derde prijs. In de categorie volwassenen was de eerste prijs voor Linda de Glop- per. De tweede en derde prijs wa ren voor Rilana Kind en Marja Jon ker. De pechprijs ging naar Balta- zar Schopman. Hij moest zaterdag na een val van zijn paard aan zijn hoofd worden gehecht. Fijnschilder Rob van Dijk, kera mist Vera Soethoudt en acrylschil- der Uti Pothaar exposeren van vrij dag 24 tot en met zondag 26 februa ri in het restaurant van molen De Lelie in Scharendijke. De drie Schouwen-Duivelandse kunste naars zijn tijdens dit weekend ook regelmatig aan het werk in het res taurant. De openingstijden zijn van 10.00 tot 20.00 uur en de en tree is gratis. www.molen-delelie.nl. SAS VAN GENT Sassenaar aangehouden om mishandeling vrouw Een 23-jarige man uit Sas van Gent is in de nacht vrijdag op zaterdag in de Glacisstraat in Sas aangehou den op verdenking van mishande ling en bedreiging van een 21-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen. Na aangifte van de vrouw is de Sas senaar na een korte zoekactie aan gehouden in Westdorpe op de Sint Anthoniekade. De man is overgebracht naar gevan genis Torentijd in Middelburg. ^WEBWINKEL Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! 8-deligé dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde serie voor slechts 2,95 per deel excl. verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39