Hello Foundation ziet licht SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Sik MAANDAG 20 februari 2012 13 PZC Paarden hunkeren naar beweging 14 Groeiprogramma's op gebied van cultuur, sport, muziek en educatie door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het begint in het na jaar met het muziekproject Door zetter, maar er staat nog meer op stapel. De kersverse stichting Hello Foundation wil vanuit een positie ve benadering met mensen aan de slag. Dat doet ze door het aanbie den van groeiprogramma's op het gebied van kunst en cultuur, sport, muziek en educatie. Probleemjongeren bestaan niet in de visie van bestuursleden Janine Schouls en Roland van Ijsseldijk van de vrijdag in Zierikzee offici eel opgerichte Hello Foundation. „Hooguit talentvolle jongeren met een probleempje", benoemt Van Ijsseldijk één van de pijlers van de aanpak van de stichting. De bedoe ling is via persoonlijke begelei dingstrajecten mensen te leren hun talenten te ontdekken, te ont wikkelen en ze te uiten. Schouls: „We gaan uit van de eigen kracht van mensen." Bij het op muziek gerichte project Doorzetter ligt de focus op jonge muzikanten of bands. Muziek is voor veel jonge ren een belangrijk houvast als ze vastlopen in het leven. Maar er al les uithalen blijkt niet altijd makke lijk, schetsen Schouls en Van Ijssel dijk. „Omdat het bijvoorbeeld aan financiële mogelijkheden voor ont- Plannen en krachten wikkeling of aan inspiratie ont breekt." Via een in drie fasen ge knipt (Ik zet door/Ik heb doorgezet/Hier ben ik) program ma worden jongeren voorwaarts geholpen. Elke fase duurt rond de ïo weken en bestaat uit op de per soon toegespitste coaching; bij voorbeeld op zang-, schrijf- of psy chologisch gebied. Naarmate de deelnemers verder komen wordt de begeleiding intensiever en Hello Foundation richt zich in eer ste instantie op Zeeland, maar heeft het plan deze aanpak ook in andere provincies te lanceren. Het bestuur wordt gevormd door (op persoonlijke titel) Janine Schouls, Roland van Ijsseldijk en Ro nald de Jonge, die respectievelijk werkzaam zijn op het gebied van jongerenwerk, reclame en gemeen telijk sportbeleid. Die krachtenbundeling is ook uit gangspunt geweest bij de planvor ming; er is met een gevarieerd sa mengestelde denktank gewerkt aan de totstandkoming. wordt ook meer verwacht van de jongeren. Zij moeten bijvoorbeeld zelf via crowdfimding geld zien binnen te halen om studio-opna mes te bekostigen. Deelnemers krijgen een eigen website tot de be schikking om hun passie te kun nen verspreiden. Zodat zij zich kunnen presenteren aan de buiten wereld, maar ook opdat zij lich tend voorbeeld voor anderen kun nen zijn. De formule van Doorzet ter kan in aangepaste vorm ook voor andere doelgroepen worden gebruikt; bijvoorbeeld voor spor ters of ouderen. Dat in het najaar wordt afgetrapt met een muziek project is echter niet vreemd. Hel lo Foundation is deels geïnspireerd door muzikant/producer Bas de Meijer die vaak benaderd wordt door muzikanten die de studio in willen, maar daar geen geld voor hebben en ook geen kansen zien om dat wel voor elkaar te boksen. WILHELMINADORP Noodlanding in weiland na motorpech Zo heb je de grootste graancirkel ter wereld op je akker, zo een recla mevliegtuigje. Een 40-jarige piloot uit België die over Zeeland vloog kreeg zaterdag middag motorpech. Daarop maak te hij een noodlanding op een wei land in de Wilhelminapolder, 1500 meter ten noordwesten van het dorp. Er zijn geen gewonden gevallen en het vliegtuigje was onbeschadigd. Het toestel is een Piper Pawnee, sproeivliegtuig dat vroeger in de landbouw werd gebruikt. SEROOSKERKE Hollands-Keniaans etentje is succesvol Ondanks dat de ambassadeur van Kenia op het laatste moment ver stek moest laten gaan is de actie Waterputten voor Kenia een succes geworden. Het Holland-Keniabuf- fet in restaurant De Schelphoek in Serooskerke trok 71 eters en lever de 1620 euro op. De teller staat daarmee op bijna 13.000 euro. De actie Waterputten voor Kenia is een initiatief van de Gereformeerde Kerk Haamstede. Met nog één actie te gaan hoopt de organiserende werkgroep genoeg centen binnen te krijgen om vier putten in Kenia te kunnen graven. RENESSE Voorjaarsvakantie vooral tijd van rust Met Pasen begint pas de toeris tische toptijd op Schouwen-Duive- land. Met de komst van rustzoe- kers en caraavalsvluchters hoopt Sylvia de Geest van VW Schou- wen-Duiveland desalniettemin op 'gezellig wat mensen' in de voor jaarsvakantie, die 2 weken duurt. Aan activiteiten geen gebrek, ver wijst De Geest onder meer naar de straö's, de excursies van Staatsbos beheer en de musea. „Die hebben een goed verhaal." Ook de VW's zijn er klaar voor. „Wij zijn tijdens de vakantie weer volledig geo pend, dat is zes dagen in de week." Tip? redactie@pzc.nl Bestuursleden en inspiratoren van Hello Foundation: Bovenste rij van links naar rechts: Reguillio Kotzebue, Janine Schouls en Gertjan van der Salm. Mid delste rij: René de Dreu, Ludo Keizer, Bas de Meijer en Ronald van Dongen. Onder: Roland van Ijsseldijk. Op het werk van die olijke Terneuze- naar liep het niet allemaal zoals het moest. Een nieuw werkschema klop te voor geen meter en daarbij weiger den de computers ook nog eens gere geld dienst. Hij kreeg er gewoon een sik van. Als ludiek protest besloot de Terneuzenaar de daad bij het woord te voegen; hij liet een sik staan. Nu is hij niet bepaald gezegend met een jlinke baardgroei, het duurde bij kans twee weken voordat er een scha duw op zijn kin zichtbaar was en dan ook nog eentje in diverse schake ringen blond en grijs. Zijn schoon moeder was de sik ook opgevallen en zij keerde zich bezorgd tot haar doch ter: „Gaat-ie soms door een moeilijke periode?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37