Wel titel, maar nog geen vooruitgang 321 sport Van de Plasse mist titel Zeker zes Zeeuwsen in hoofdschema Goes Provoost grijpt naast NK maandag 20 februari 2012 door Sven Bakker GOES - Het is dit jaar voor de eer ste maal dat het ZuidWest Lease- toernooi in februari wordt afge werkt. Het tennistoernooi in de TSI-hal in Goes, dat normaal ge sproken in de eerste week van dé kerstvakantie plaatsvindt, heeft desalniettemin over belangstelling niets te klagen. Zo is het met twee sterren gedo teerde nationaal ranglijsttoernooi tot aan de nok toe gevuld met goe de spelers. Niet zo verbazingwek kend dus dat de meeste Zeeuwen die vandaag of morgen hun eerste ronde spelen het moeten hebben van de vrijgevigheid van wildcards uit handen van toernooidirecteur Sven Vermeulen. Naast de wild cards voor het hoofdschema bij de mannen voor Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede en Dmitri -van Hoof uit Vrouwenpolder ging er ook eentje naar Vermeulen zelf Ruud Martens uit Koewacht staat direct in het hoofdtoernooi. Stijn Sprinkhuizen uit Nisse pro beerde tevergeefs door de kwalifi caties te komen. Zijn missie strand de tegen Toby de Klerk: 6-4 4-6 1-6. Ook Dennis Buse redde het niet in de kwalificaties. De titelfavorieten bij de mannen zijn de als eerste geplaatste Tim van Terheijden en de als tweede ingeschaalde Matthew Pierot. In het hoofdschema bij de vrouwen staan zes Zeeuwse speelsters. De Oostkapelse Milou Flohil werd di rect toegelaten; Stephanie Vermeu len (Vlissingen), Laurelle van Til burg (Arnemuiden), Esmee Vleu gel (Heinkenszand), Mandy Wol- fert (Sluiskil) en Margot Martens (Koewacht) kregen een wildcard. De Vlissingse Shura Poppe won gisteren twee wedstrijden in het kwalificatieschema en speelt van daag haar laatste pot voor een plek in het hoofdtoernooi. Denise van Putten is als eerste geplaatst, Roos van der Zwaan tweede. Er werd ook al een start gemaakt met het open toernooi voor de spe lers in de categorieën 3 tot en met 8. Bij het enkelspel voor de vrou wen 3 kenden Esmee Vleugel en Stephanie Vermeulen een goede start. De als vierde geplaatste Vleu gel won met 4-1 4-2 van Anne Flo hil (Oostkapelle) en Vermeulen, als vijfde ingeschaald, was te sterk voor Iris Charalampopoulos: 4-1 4-0. De titel is echter nog ver weg voor Vleugel en Vermeulen, want de 3-categorie is dit jaar met acht tien deelneemsters druk bezet. Daarmee heeft het vrouwenenkel spel voor het eerst in lange tijd meer inschrijvingen dan bij de mannen in de 3-categorie, waar aan elf spelers meedoen. Favorie ten zijn Koen van de Berge en Dmitri van Hoof. MIDDELBURG - Ondanks een gewel dige eindsprint is dammer Ben Provoost er zaterdag niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de fina le van het Nederlands damkam pioenschap. In het kwalificatietoernooi in Am stelveen vergrootte de speler uit Aagtekerke in de ochtendronde zijn kansen op een NK-ticket door een subtiele overwinning op Mike Koopmanschap. Nadat Provoost het toernooi had afgesloten met een combinatieve zege op Richard Kromhout leek een plaats bij de eerste drie binnen handbereik, maar toen vertrok zich het slechtst denkbare scenario voor de Zeeuw. Zijn concurrenten JCees Thijssén en Jeroen van den Akker wonnen van respectievelijk Frerik Andries- sen en groepswinnaar Frits Lute- ijn. De toernooiprestatierating van Provoost bleek een fractie lager dan die van Van den Akker en Thijssen, zodat een derde deelna me aan het NK aan zijn neus voor bijging. Meerkampster Yvonne van Lan- gen-Wisse wint in Apeldoorn het NK indoor. De titel is mooi meegenomen, maar haar punten- aantal (4188) valt de voormalige inwoonster van Vlissingen ietwat tegen. door Roeland van Vliet APELDOORN - Tijdens het Neder lands kampioenschap in het om- nisportcentrum in Apeldoorn kon er bij Yvonne van Langen-Wisse amper een lachje af Na bijna alle onderdelen binnen de vijfkamp schudde de voormalige Vlissingse het hoofd. Het ging niet zoals ze wilde. „Maar ik heb geen idee hoe dat kwam. Het was niet goed. Klaar." Desondanks haalde de 29-jarige Van Langen-Wisse de titel met twee vingers in de neus binnen. Dat kwam omdat de nationale in- doortitelstrijd enkele grote namen miste, zoals Remona Fransen en Jo- landa Keizer, en ook nog twee con currentes, Dafne Schippers en Na- dine Broersen, de titelstrijd na en kele disciplines staakten. De Zeeuwse atlete van de Amster damse club AAC sprokkelde 4188 punten bijeen. Omdat ze drie we ken geleden tijdens een interland in Praag tot een aantal van 4380 kwam, kreeg haar optreden in Apeldoorn de kwalificaties 'teleur stellend' en 'onder mijn niveau' mee. „Praag was een degelijk begin van mijn seizoen", zei Van Lan gen-Wisse. „Maar er was nog vol doende ruimte voor verbetering. Ik ging er vanuit dat we die van daag zouden zien. Mooi niet dus." Op de 60 meter horden, het eerste onderdeel, ging het nog niet eens zo verkeerd. Met 8,50 seconden zat ze slechts zes honderdsten boven het schema van Praag. Daarna le- - verde ze steeds meer terrein in. Bij het hoogspringen (1,66 meter), ko gelstoten (13,11 meter) en versprin gen (5,73 meter) kwam ze niet goed uit de verf Tenslotte had ze de pech dat ze op de afsluitende 800 meter nul-komma-nul tegen standen haar serie en in 2.17,19 mi nuten finishte. „Ach", zei Van Lan gen-Wisse, „het is al winst dat ik twee keer in drie weken een meer kamp heb afgerond. In 2010 en 2011 is me dat niet één keer ge lukt." Dat de Walcherse in de vorige twee jaren geen vijf- of zevenkam pen afmaakte, had alles met haar blessures te maken. In 2010 speel de een knieblessure haar parten, in 2011 was een ontsteking in haar voet de boosdoener. Beide keren kwamen die kwetsuren in mei aan de orde, precies tijdens de belang rijke meerkamp van Götzis. In dat Oostenrijkse oord had ze zich twee keer willen kwalificeren voor een eindtoernooi, maar beide ke ren eindigde daar haar seizoen al. „Beide keren was het botte pech", stelde Van Langen-Wisse. „Beide keren kwam de blessure als een volkomen verrassing. Ik had niet verkeerd of te hard getraind. Het gebeurde gewoon. We hebben er dus ook niet te veel achter ge zocht. En mijn trainer, Ronald Vet ter, en ik zijn ook mijn trainingsop- bouw niet gaan veranderen. Dat heeft volgens ons geen zin. Een meerkampspecialist moet nu een maal veel doen in de aanloop naar een seizoen." De Zeeuwse werd in de afgelopen jaren medisch gezien al goed bege leid en dat zal in de komende tijd niet anders zijn. „Ze wordt con stant gemonitord en dus wordt steeds bekeken wat haar belastbaar heid is", verzekerde Vetter giste ren. „Het is alleen te hopen dat 'meneer Pech' een keertje weg blijft. Dan kan Yvonne hopelijk eindelijk weer eens een mooi bui tenseizoen draaien." Hoewel Van Langen-Wisse giste ren een beroerde vijfkamp aflever de, toonde Vetter zich een trots man. Hij vond dat zijn geroutineer de pupil zich sterk opstelde in de afgelopen jaren. „Na beide blessu res was ze echt een Zeeuwse bijter. Ze zeurde niet, begon aan haar re validatie en kwam er weer boven op. Haar doorzettingsvermogen is ongekend. Ze is daarin echt een voorbeeld voor anderen." Ook Vetter had overigens gehoopt progressie te zien in Apeldoorn. Hij snapte niet wat er verkeerd was gegaan op de fraaie indoor- baan. „Misschien heeft ze wel een virusje te pakken, zonder dat ze het door heeft. Iets anders kan ik er niet van maken. Maar we moe ten ook niet te negatief over die 4188 punten doen, hoor. Alleen bij het verspringen viel het echt even tegen met 31 centimeter minder dan in Praag." De gewenste stap vooruit moet nu wel in het belangrijkere outdoorsei- zoen gemaakt worden. Van Lan gen-Wisse heeft als belangrijkste doel het Europees kampioenschap te halen, dat eind juni in Helsinki is. De limiet daarvoor ligt op 6070 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op het Zeeuws kampioenschap springen zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland greep Ca- rolijn van de Plasse met Delta Mos sel So Lovely in de klasse ZZ naast haar vijfde titel. Niels Knape met Winchester bleef haar voor. Wil- ma Stouten eiste met Stoutens Su- prise in de klasse Z de titel op. Yvonne Jakobsen was met Ausi Au- si de beste in M. In L ging Mandy Deurlo met Ilona met het kam pioenslint naar huis. In B stuurde Carolien de Bruyn uit Clinge de Unaniem-dochter Bersinaa verras send naar de titel. Met twee foudoze omlopen en ver ruit de snelste tijd leek Carolein van de Plasse met Delta Mossel So Lovely met de vingers in de neus haar titel te prolongeren. Maar dat pakte anders uit. Ook in de barra ge zette de titelverdedigster uit Yer- seke met de Heartbeaker-zoon met 38,60 seconden een snelle tijd neer. Maar de ruin schopte een balk naar beneden. Niels Knape maakte daar optimaal gebruik van. Met een trage maar foutloze rit sleepte het talent uit Ouddorp de ritel in de wacht. „Toen Carolein de fout maakte, besloot in op safe te rijden. Winchester gaf mij enorm veel vertrouwen. Alleen door een fout van mij kon het nog mis gaan. Daarom nam ik geen en kel risico. En het is gelukt", vertel de Niels Knape. Van de Plasse kon geen oorzaak voor het fatale foutje bedenken. „So Lovely sprong super en ging er voor. Maar ja, dit kan gebeuren in onze sport. Een foutje is zo ge maakt. Gelukkig mogen in deze klasse twee combinaties naar het NK. Dus ben ik in Ermelo toch van de partij." Wilma Stouten maakte in Z met Stoutens Su prise in de eerste fase een springfout. Haar achtervolgers verzuimden dit af te straffen. Met een foutloze tweede manche maakte de amazone uit Serooskre- ke met Voltaire-dochter het kar wei daarna vakkundig af. Een val in de klasse L leek voor Yvonne Jakobsen een vroegtijdig einde van het kampioenschap. Maar na een beetje van de schrik te zijn bekomen besloot de amazo ne uit Meliskerke in de klasse M met Ausi Ausie alsnog te starten. En met succes. Jakobsen kreeg met de Nassau-dochter in de barrage wel twee tijdfouten aan haar broek. Maar belager Marit Huige uit Nisse haalde met de Malito de Reve-zoon Aldebaran een paal naar de bodem. „Ik viel op mijn hoofd en was enorm duizelig. Maar gelukkig zak te het een beetje en kon ik alsnog starten", keek de geschrokken Yvonne Jakobsen terug. In de klasse L kwamen veel talent volle paarden in de ring. Maar Mandy Deurloo ging met de 22-ja- rige 'oma' Ilöna met de titel aan de haal. Annemiek Maaskant had in de barrage met Charming Lady, Ca- rera en Caramba drie ijzers in het vuur. Met een foutloze rit in 38,94 seconden leek voor de amazone uit Bruinisse met de Heartbreak- er-dochter Charming Lady de buit binnen. Maar de politieagente uit Temeuzen toonde zich met de Daimler-dochter ruim een tel snel- Mandy Deurloo greep met Ilona de Zeeuwse titel in de klasse L. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32