)ol voor omwenteling 31 Oostkapelle hoopt op FC Twente in de beker Ulderink ruimt het veld na blamage tegen VW maandag 20 februari 2012 door Raymond Willems DOETINCHEM - De 1-4-nederlaag te gen VW Venlo heeft De Graaf schap-trainer Andries Ulderink (42) de kop gekost. De Aaltenaar, die een contract had tot medio 2013, werd gistermiddag na een cri sisberaad ontslagen. Niet alleen de blamerende neder laag tegen VW, maar ook de hou ding van het publiek in het duel te gen de Limburgers werd Ulderink fataal. In de slotfase keerde een deel van de fans zich tegen de oe- fenmeester. 'Ulderink oprotten', 'Tien, tien, tien' en 'kampioenen', klonk het cynisch vanaf de tribu nes nadat VW in het degradatie duel tegen De Graafschap de stand zaterdag op 1-4 had gebracht. Ulderink, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij De Graafschap, wilde zaterdagavond nog van geen wijken weten. „Ik heb nog steeds het gevoel dat ik het tij kan keren. Had ik dat niet gehad, dan had ik de club gevraagd een andere trai ner te zoeken. Maar er zal heel snel wat moeten veranderen." Na een crisisberaad kreeg hij gister middag echter zijn congé. Na de eerste helft tegen concur rent VW dacht Ulderink nog niet dat zijn hoofd in de strop zou han gen. De Graafschap leidde halver wege met 1-0 door een treffer van Rydell Poepon en was dichter bij de 2-0 dan VW bij de gelijkma ker. Maar na rust ging het mis. Na de onverwachte en snelle gelijkma ker van Danny Holla in de vijftig ste minuut zakte de ploeg van Ul derink volledig in elkaar. Nog geen twee minuten na de 1-1 kopte Yos- hida de Limburgers op 1-2 en daar na volgden 38 pijnlijke minuten waarin Uche Nwofor en Steven Berghuis nog scoorden (1-4) en VW zo de eerste punten buitens huis bezorgden na achttien uitne derlagen op rij. Voor De Graafschap was het de zesde thuisnederlaag in successie. De clubleiding sprak dit seizoen meerdere malen het vertrouwen uit in de Achterhoekse trainer. De Raad van Commissarissen koos zijn kant toen Ulderink een hoog lopende ruzie kreeg met Leen Looyen. De directeur voetbalzaken werd in september 2011 ontslagen en Ulderink kreeg juist meer be voegdheden op technisch gebied. Onlangs stelde algemeen directeur Henk Bloemers nog 'te geloven' in Ulderink. Die woorden blijken nu niets meer waard. Met de dreigen de degradatie naar de eerste divisie besloot de Raad van Commissari- sen drastisch in te grijpen. De assis tenten Richard Roelofsen en Jan Vreman nemen voorlopig de hon neurs waar. Ik had zomaar een zware crimineel kunnen zijn. Ik had vrienden die de andere kant opgingen en eindigden aan de zelfkant van de samenleving. Ik weet niet hoe het mij was afgelopen zonder voet bal. Ik hek risico's genomen." De Zweedse spits Zlatan Ibrahïmovic in de Volkskrant „Dick heeft me steeds meteen fit. Iedereen maakt 'm belachelijk, hij heeft veel shit over zich heen gekre gen. Maar toen Arjen Robben zich voor het WK blesseerde stond er zes man om me heen voor zijn nummer." Rafael van der Vaart over 'wonderdokter' Dick van Toorn. In NUsport. „De voetbalwereld is erg ouderwets. De mens wordt gemiddeld vijf tot tien jaar ouder dan dertig jaar geleden, door betere voeding, meer kennis en betere medicijnen. In de voetballerij worden spelers steeds sneller afgeschreven, zonder wetenschappelijke on derbouwing. Dat kan ik niet met elkaar rijmen." Clarence Seedorf in Voetbal International. „M'n handen jeuken momenteel wel, maar dat komt door een slijmbeursontsteking, niet door de si tuatie bij Ajax. Ik verbaas me er vooral over." Riemer van der Velde, oud-voorzitter van SC Heerenveen, over de situatie bij Ajax. In NU sport. „Stel je voor dat we ons plaatsen voor Europees voetbal en dan volgend seizoen met Van Basten op pad gaan. Wat zullen onze tegenstanders dan opkij ken." Filip Djuricic over zijn nieuwe trainer bij SC Heerenveen. In de Leeuwarder Courant. „Ik kan een boek schrijven over Aad de Mos, hij deed de gekste dingen. We zaten eens in een restau rant te eten met de selectie. Opeens vond hij dat al le tafels niet in de breedte, maar in de lengte moes ten staan. Kon het personeel die hele tent gaan ver bouwen. Geen idee waarom." Voetballer Ebi Smolarek. In VI. m zich af. De middenvelder kijkt uit naar de derby tegen Hoek. foto Willem Mieras maar zag vanuit zijn ooghoek dat Veenstra er beter voor stond en plaatste de bal opzij. Veenstra schoot de bal vervolgens beheerst binnen. Op slag van rust werd het zelfs 3-0 na een prachtige actie van verdedi gende middenvelder Roy Mulder. Hij leek eerst zelf te scoren, maar hij strandde op een paar meter voor het doel. LRC kreeg de bal echter niet goed weg, waarna Schuit verwoestend uithaalde. Na de pauze liet LRC zich niet meer de kaas van het brood eten en bleek de ploeg best aardig te kunnen voetballen. Het leed was echter al geleden en de schade kon niet meer worden gerepareerd. Kloetinge speelde in die fase onrus tig en te gehaast. Bovendien bezon digde een enkeling zich aan frivoli teiten die het teambelang even on dermijnden. Diederik Hiensch ont stak langs de zijlijn enkele keren in woede en zal zijn spelers deze week in de aanloop naar de derby tegen Hoek op het hart drukken dat daden van onbezonnenheid achterwege dienen te blijven. En Mark Schuit...Die keek al vol verlangen uit naar de wedstrijd te gen Hoek. „Dat kan een leuk potje worden." Karakteristiek Kloetinge-LRC 3-0 (3-0). 16. Mark Schuit 1-0, 26. Rogier Veen stra 2-0, 43. Mark Schuit 3-0. Scheidsrechter: J. van Dijk (Lely stad). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Arjan van der Smissen, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Mats Willemse, Mark Schuit, Roy Mulder; Ingmar Quist (88. Aart Veldhof), Josimar Pattinama (71 Bart de Prez) en Rogier Veenstra (48. Sofyan Azzagari). HEERHUGOWAARD - De voetbalsters van Oostkapelle zijn aan een sterk seizoen bezig in de hoofdklasse. Zaterdag liet de ploeg van Irma de Witte zien dat er ook in het beker toernooi rekening gehouden moet worden met het Zeeuwse team. Oostkapelle boekte in de achtste fi nale een knappe 1-2-zege bij Rei ger Boys uit Heerhugowaard, dat. een klasse hoger speelt. De volgende tegenstander zal yan een nog groter kaliber zijn. Oostka pelle hoopt op een treffen met FC Twente. Andere mógelijke tegen standers in de kwartfinale zijn FC Zwolle, Telstar, ADO Den Haag, SC Heerenveen, FC Utrecht en de winnaar van Venray-VW. Bijna al deze teams spelen in de eredivisie. Oostkapelle was er zaterdag van overtuigd dat een stunt tot de mo gelijkheden zou behoren. Nadat de eerste aanvalsgolven van de thuisclub werden overleefd, kwam Oostkapelle beter in de wedstrijd. Toch was het de thuisclub die op voorsprong kwam via een treffer van Sharday Pattinasarany. In de zestigste minuut kwam Oostkapel le op gelijke hoogte via Mindy Hengst. Haar afstandsschot ver dween over de keepster van Reiger Boys. Tien minuten later maakte Solange de Smit het Zeeuwse feest compleet door 1-2 aan te tekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31