Mark Schuit staat symbt 301 Titelgevecht WBC gaat na afloop nog even verder Hoogerland negende in de Algarve maandag 20 februari 2012 Kloetinge maakt op eigen veld korte metten met LRC: 3-0 FARO - Richie Porte heeft de Ron de van de Algarve aan zijn erelijst toegevoegd. De afsluitende tijdrit over 25,8 kilometer leverde een ze ge op voor de Brit Bradley Wig gings, die de Duitser Tony Martin nipt achter zich hield. Het verschil was 0,73 seconde. Voor Martin was het niet voldoende om zijn eindze ge van vorig jaar te herhalen. Johnny Hoogerland legde beslag op de negende plaats in het eind klassement. De wielrenner uit Lan- geweegje reed voor zijn doen een sterke tijdrit, waarin hij 22e werd en slechts 1 minuut en 12 secon den toegaf op Wiggins. In het eindklassement had hij 1.33 minuut achterstand op Richie Por te. De Australiër, rijdend voor Team Sky, had zich vrijdag door winst in de zwaarste etappe aan kop genes teld van het klassement. Hooger land werd toen vierde. In de tijdrit eindigde Porte gisteren als derde, op dertien seconden van teamge noot Wiggins. Hij hield voldoende marge over om de erkende tijdrit specialist Martin achter zich te houden in het eindklassement. Hoogerlands ploeggenoot Wout Poels werd twaalfde in het eind klassement. De Britse wielrenner Jonathan Tiernan-Locke verkeert in top vorm. De rijder van het Continen- talteam Endura Racing schreef vo rige week de Ronde van de Middel landse Zee op zijn naam en voeg de gisteren de Ronde van de Haut Var toe aan zijn erelijst. Tiernan-Locke was de sterkste in de tweede en laatste etappe van Fréjus naar Fayence. Hij was op de slotklim sneller dan de Fransen Julien El Fares en Julien Simon. Za terdag eindigde hij in de openings- rit als derde. De dagzege ging toen naar de Fransman Romain Hardy. door Tim Senden MÜNCHEN - De veertigjarige Oek raïense bokser Vitali Klitschko heeft zijn WBC-wereldtitel zwaar gewicht zaterdag met succes verde digd. In het Duitse München ver sloeg hij de Britse uitdager Dereck Chisora (28) op punten. Kort na zijn nederlaag werd Chisora door de Duitse politie meegenomen voor verhoor, omdat hij op de vuist was gegaan met zijn landge noot David Haye. Tijdens de afsluitende persconfe rentie noemde Haye, die tijdens het titelgevecht in München als co-commentator voor een tv-zen- der werkte, zijn collega een 'loser', waarna beide kemphanen met el kaar op de vuist gingen. De trainer van Haye, die ook bij het incident betrokken raakte, raakte gewond aan zijn hoofd. Chisora en zijn trainer werden door de politie gearresteerd op het moment dat ze een vliegtuig naar Groot-Brittannië wilden nemen. De Duitse politie wil ook Haye on dervragen over zijn rol in dit inci dent. Ook de Britse boksbond heeft inmiddels een onderzoek aangekondigd. Chisora zorgde in aanloop naar het titelgevecht ook al voor ophef door zijn Oekraïense opponent vrijdag bij een persconferentie al een tik in zijn gezicht te verkopen. „Ik heb respect voor hem als bok ser, maar niet als mens", sprak we reldkampioen Klitsjko dan ook*. Chisora had er een zwaar geladen duel van gemaakt. Al dagen maak te hij ruzie met Klitsjko en vrijdag gaf hij de Oekraïner tijdens de we ging een klap in het gezicht. Een dag later spuugde hij vlak voor de partij in het gezicht van Vitali Klitsjko's broer Vladimir. Mede daardoor ging het gekrakeel na de laatste gongslag gewoon door. Felicitaties konden er niet af en al snel stonden de boksers weer oog in oog. „Het enige wat me versla gen heeft, is ervaring", sprak Chisora. „In een volgende strijd zal het een ander verhaal zijn. En als die er niet meer komt, pak ik zijn jongere broertje wel eens aan!" Vladimir Klitsjko is ook een bokser met veel titels op zak. Vitali Klitsjko won de wereldtitel al in 2004, maar stopte daarna door een blessure. Vier jaar later won hij de titel opnieuw, om hem vooralsnog niet meer af te staan. Hij heeft zijn titel inmiddels tien këer met succes verdedigd. De Oek raïner versloeg Chisora in Mün chen op punten. De scheidsrech ters waren unaniem: 118-110, 118-110,119-111. Klitsjko was torenhoog favoriet, maar Chisora bood verrassend veel weerwerk en hield twaalf ron des stand. Klitsjko is niet gewend zolang te moeten wachten om het overwinningsgebaar te maken. Van zijn 44 zeges boekte hij er veertig met knock-out. Vitali Klitsjko heeft het na zijn gewonnen titelgevecht nog aan de stok met zijn opponent Dereck Chisora (rechts). Links Vitali Klitsjko's broer Vladimir, die vlak voor het duel in zijn gezicht werd gespuugd door de Brit. foto Matthias Schrader/AP Kloetinge mag in de hoofd klasse B van het zaterdag voetbal voorzichtig omhoog kijken. De Bevelandse club verslaat LRC met duidelijke cijfers: 3-0. Na zestien duels heeft Kloetinge nu achttien punten. door Jan Dagevos Bij Hoek weten ze op wie ze moeten letten volgende week in de derby tegen Kloetinge. De Zeeuws-Vlaamse club had analist Jaap Goossen za terdag op de tribune zitten en die kwam bijna inkt tekort om alle loopacties van Mark Schuit in beeld te brengen. De twintigjarige middenvelder van Kloetinge ver vulde een hoofdrol in de wedstrijd tegen LRC en stond met twee doel punten aan de basis van een fraaie 3-0-overwinning. Misschien staat Mark Schuit wel symbool voor de omwenteling bij Kloetinge. Sinds Diederik Hiensch het roer bij de Bevelandse hoofd klasser heeft overgenomen, straalt de dynamische middenvelder weer plezier en vertrouwen uit. „Ik kan niet ontkennen dat ik weer lekker in mijn vel zit", vertel de Schuit zaterdag. Hij begon dit seizoen onder Cees Houtepen in de basis, maar ver loor zijn plekje na een weekje va kantie. Daarna was hij veelvuldig invaller. „En dat is nooit leuk voor een voetballer", zei de student be drijfseconomie aan de Hogeschool Zeeland. „Ik ben iemand die ver trouwen nodig heeft." Dat krijgt hij van Diederik Hiensch. „Er is sinds zijn komst wel iets gebeurd in de groep", merkte Schuit zaterdag veelbeteke nend op. „Er was voor zijn komst veel commotie en onrust, maar je mag het nooit allemaal op de trai ner afschuiven. De trainerswissel was ook het moment om naar ons zelf te kijken. Dat is gebeurd en er zit nu een stijgende lijn in. Het is zaak om dit vast te houden." Kloetinge heeft onder het bewind van Diederik Hiensch uit drie wed strijden zeven punten gehaald. De Bevelandse ploeg staat nog altijd op de gevaarlijke elfde plaats in de Uitblinker Mark Schuit, goed voor twee goals, schudt een tegenstander van LRC v rangschikking, maar de midden moot is binnen bereik. De oefen- meester heeft voor nieuw elan en duidelijkheid gezorgd. De poppe tjes staan op de juiste plaats en ie dereen weet wat er van hem wordt gevraagd. Zelfs spits Josimar Pattinama, die enkele weken geleden nog onge lukkig oogde, is opgefleurd. De aanvaller fungeerde zaterdag tegen LRC zeker in de eerste helft als een goed aanspeelpunt en was ook bereid veel storend werk te verrichten. Kloetinge wist zaterdag maar al te goed wat de achilleshiel van LRC was. De Leerdamse formatie heeft een sterke aanval, maar is achterin erg kwetsbaar. Daarom zorgden de aanvallers Rogier Veenstra, Josi mar Pattinama, Ingmar Quist en de aanvallende middenvelder Mark Schuit voor veel druk. Aan opbouwen kwam LRC niet toe. In de zestiende minuut leidde dat al tot de 1-0. Mark Schuit werd in stelling gebracht, slalomde langs twee tegenstanders en schoot met links in de hoek. Tien minuten la ter prijkte de 2-0-stand op het bord. Kloetinge schakelde na bal verlies van LRC razendsnel om. Pattinama ging alleen op doel af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30