Onzekerheid Friso blijft T I Besten van de wereld Man ontkent ontvoering vijfjarig meisje PZC MAANDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 20 februari 2012 I 254e jaargang nr. 43 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 Helder en koud, 6° PZC BINNENLAND Positie van PvdA-leider Job Cohen staat ter discussie BUITENLAND Onzekerheid of Athene aan voorwaarden zal voldoen 8 Toestand prins na lawine-ongeval in Lech stabiel, maar hij verkeert nog steeds in levensgevaar door Hans Jacobs INNSBRUCK - De onzekerheid over prins Friso kan nog tot het einde van deze week duren. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gister avond bekendgemaakt. In een com muniqué werd gemeld dat er reke ning mee moet worden gehouden dat de prognose niet eerder kan worden gegeven. De vrijdag 4°or een lawine getroffen en twintig minuten onder de sneeuw bedol ven prins verkeert nog steeds in le vensgevaar, al is zijn toestand sta biel. De koninklijke familie heeft gister avond in een verklaring gezegd 'zeer dankbaar en diep geroerd' te zijn door alle steunbetuigingen en blijken van medeleven na het on geluk. „Het is voor hen een grote steun in deze moeilijke tijd", aldus de RVD. Prinses Mabel bezocht haar echtgenoot, die kunstmatig in een coma wordt gehouden, het afgelopen weekeinde vier keer. 's ochtends in het gezelschap van ko ningin Beatrix, en zaterdag samen met prins Constantijn en gistera vond met prins Willem-Alexan- der. De dochtertjes Luana en Zaria vermaakten zich overdag schijn baar zorgeloos op de skipistes van Lech. Over de gezondheidstoe stand van Friso (43) zijn verder geen mededelingen gedaan. Koningin Beatrix hoeft de komen de dagen haar agenda niet aan te passen aan de tragische gebeurte nis op de skipiste. De vorstin is al ruim een week in Oostenrijk, maar zou er ook deze week blijven met de gezinnen van haar zoons MOSKOU - Sven Kramer en Ireen Wüst kunnen hun geluk niet op, nadat ze wereldkampioen all round schaatsen zijn geworden. Nadat hij vanwe ge blessureleed een jaar langs de kant stond, toonde Kramer definitief aan dat hij terug op zijn oude niveau is. De 25-jarige Fries veroverde in Moskou zijn vijfde wereldtitel allround. „Ik ben er een poos uit geweest", zei Kramer. „Dit geeft daarom zo'n voldaan gevoel." Ireen Wüst heeft voor de derde keer in haar loop baan de wereldtitel allround veroverd. De Bra bantse schaatsster achterhaalde op de slotaf- stand, de vijf kilometer, haar Canadese concurren te Christine Nesbitt. foto Maxim Shipenkov/EPA pagina 25/28/29: wk allround schaatsen MONTERREY 44 Doden bij gevangenisoproer Bij een gevangenisoproer in het noorden van Mexico zijn zater dagnacht 44 mensen omgekomen. Gevangenen in een extra beveilig de afdeling vielen elkaar aan, waar na de gevechten oversloegen naar een tweede cellenblok, zei een woordvoerder van de deelstaat Nuevo Leon. Na een paar uur had den de ordetroepen de toestand in de gevangenis onder controle. UTRECHT Ernstige zorgen om twee vermiste meisjes De politie is ernstig bezorgd over twee meisjes uit De Meem en Vleu ten. Ze werden afgelopen dinsdaga vond voor het laatst gezien in een Utrechtse streekbus. Sindsdien ont breekt ieder spoor van Lisa en Jaimy, die respectievelijk 14 en 15 jaar oud zijn. „Het uitblijven van in formatie is gezien de leeftijd van de meisjes en de duur van de ver missing zorgelijk", aldus de politie. RIJSWIJK Man bestolen van auto tijdens proefrit Een man (34) die zaterdag tijdens een proefrit een broodje zat te eten naast de Audi S8 die hij aan het uit proberen was, kreeg de schrik van zijn leven. Een autodief ging er met de auto vandoor. De dief zag zijn kans schoon omdat de man de motor van de auto had laten draaien. Hij bedreigde de man, stap te in diens wagen en stoof weg. De politie vond de auto snel terug. BERLIJN Gauck volgt Wulff op als Duits president Joachim Gauck wordt de nieuwe president van Duitsland. Bondskan selier Merkel zei zondag dat de re geringspartijen en de oppositiepar tijen SPD en Groenen het er over eens zijn dat de voormalige Oost-Duitse mensenrechtenacti vist de geschiktste kandidaat is om Christian Wulff op te volgen. pagina 8: Cauck (72) president prins Willem-Alexander en prins Constantijn. Friso en Mabel zou den met hun kinderen in het weekeinde zijn teruggekeerd naar Londen vanwege het einde van de Britse schoolvakantie. Ze blijven nu met hun moeder bij de rest van de familie in Lech. Zie verder pagina 4 5: Oranjes gaan toch gewoon maar skiën BREDA - De 26-jarige man uit Roosendaal die vast zit op verden king van ontvoering van het 5-jari- ge meisje uit Oudenbosch, ont kent iedere betrokkenheid bij die zaak. Dat zegt zijn advocaat Ward Mouwen. „Hij zegt geen flauw idee te hebben waarom hij is gear resteerd", aldus de raadsman. Bij het onderzoek heeft de politie fors ingezet op het achterhalen van de lichtblauwe Ford Ka waar mee het meisje werd ontvoerd. In een groot deel van West-Brabant werden de afgelopen tijd alle eige naren van een Ford Ka uit de be standen gefilterd. In totaal zo'n 4500 auto's. De Ford Ka die bij de arrestatie van de Roosendaler in beslag is genomen stond niet op zijn naam. „Maar hij kon wel over deze auto beschikken", aldus de politie. DE STELLING Sven Kramer grootste schaatser aller tijden Reageer op pzc.nl uw MENING 449 reacties Vertrekregeling provincie is te royaal eens oneens 1 Wild wonders of Europe 8-deligeDVDserie Kijk op www.pzc.nl/DVD 8 "7 1688»555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1