zeeland 115 Mekka voor de modelbouwers 'We zijn met best veel vrienden onder elkaar' De makelaar WILD WONDERS OF EUROPE FZC Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.ni Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst maandag 20 februari 2012 HEINKENSZAND - De Modelböuw- show is de afgelopen decennia uit gegroeid tot een begrip en mag zich de grootste van de Benelux noemen. Dat is voor een groot deel de verdienste van ]an van 't Veen, die er zelf nuchter onder blijft. „Ik doe het gewoon graag." Het begon in 1993, toen op 6 en 7 februai de eerste Internationale Modelbouwshow werd gehouden. Van 't Veen deed dat indertijd sa men met mevrouw Van Vliet, de toenmalige eigenaresse van de Zee landhallen. Toen Libéma het com plex overnam, werd Van 't Veen ge vraagd of hij het zelfstandig wilde organiseren. Dat doet hij sinds 2006 en dit wordt het vijfde achter eenvolgende jaar dat de show zich over alle hallen uitspreidt. Waren er in het begin louter trei nen te zien, tegenwoordig zijn ook papierbouw, meccano en Lego vast onderdeel van het evene ment. „Als iemand iets fatsoen lijks maakt, al is het van lucifer doosjes, dan is het voor mij model bouw", zegt Van 't Veen. De Modelbouwshow is ook een vakbeurs waar allerlei ingenieuze werktuigjes te koop zijn. Dit jaar bijvoorbeeld voor het eerst een soort minirollertje, om bouwsels netjes mee in de verf te kunnen zetten. „Goes is het mekka voor modelbouw in de Benelux gewor den", stelt Van 't Veen tevreden vast. Dit jaar is het thema plastic modelbouw. „Ook leuk is dat er voor het eerst weer kan worden ge vlogen. Modelhelikopters gebruik ten eerst brandstof, maar toen stonk iedereen de hal uit. Nu vlie gen ze op batterijen." Jaarlijks reizen zo'n achthonderd modelbouwers en een kleine hon derd Lego-bouwers naar Goes af Vorig jaar trok het evenement ruim tienduizend bezoekers. Van 't Veen hoopt de Modelshow toch zeker nog een aantal jaar te blijven blijven organiseren., „Elk jaar leer je weer bij, maar beter dan dit kan het bijna niet meer." De modelbouwshow is op zaterdag 25 en zondag 26 februari geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot 12 jaar. Kaar ten kunnen worden gereserveerd via www.modelbouwshow.nl. Daar staat ook een plattegrond. MIDDELBURG Mannen gepakt voor poging tot inbraak Twee Middelburgers van 17 en 18 zijn vrijdagavond gearresteerd voor een poging tot inbraak in een pand aan de Voltaweg in Middel burg. Bij de meldkamer kwam een inbraakmelding binnen en toen agenten aankwamen, zagen ze twee mannen wegrennen. Agenten zetten met een hond de achtervol ging in. Bij de aanhouding van de Middelburgers bleek dat zij inbre kerswerktuigen en harddrugs bij zich hadden. Alle spullen zijn in be slag genomen en de twee zitten vast in de gevangenis in Torentïjd. OOST-SOUBURG Kluis gestolen bij inbraak in kerk In een kerk in Oost-Souburg is inge broken. Daarbij is volgens de poli tie een kluis gestolen. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. De technische recher che is in de kerk geweest voor spo renonderzoek. Uit dat onderzoek blijkt dat de inbrekers alle ruimtes in de kerk hebben doorzocht, aldus de politie. Voor zover bekend heb ben de inbrekers alleen een kluis meegenomen. Wat daar in zat, is niet bekendgemaakt. SINT PHILIPSLAND Dertig kuub afval gedumpt De politie doet onderzoek naar een berg afval aan de Del Campoweg in Sint Philipsland. Vermoedelijk is die daar tussen dinsdag en woens dag gedumpt Het gaat om naar schatting dertig kuub afvalmateri- aal, waarin ook asbest is aangetrof fen. Het is daarom door een erken de asbestverwijderaar afgevoerd. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat het afval afkom stig is uit de provincie Brabant. De politie is op zoek naar getuigen. van de 69 huizen in de Tuin van Vlis- singen zijn nog te koop. Vier van die negen worden nog gebouwd. „Er is best spanning op de woningmarkt. Maar in de eerste twee weken waren we er al 25 kwijt. En de kopers bleken ook goede ambassadeurs. Ze tipten buren en bekenden en zo ging het heel vlot." De Tuin van Vlissingen is ondanks de crisis op de woningmarkt een succes. Van de 69 huizen zijn er nog negen te koop. foto Ruben Oreel Het mag dan nog wat zanderig zijn en de tuintjes nog niet be groeid, toch leeft het wijkje op het oude bunkerterrein in Vlissingen al wel. Hoe dat komt, weet Marloes Wil- lems eigenlijk ook niet. Maar als kersverse bewoonster kan ze het wel beamen. „Er wonen veel jonge mensen en velen kenden elkaar al. We zijn met best veel vrienden on der elkaar. En allemaal Vlissingers. Het is nu al gezellig onder elkaar. Dat kan alleen maar beter worden. Zeker als de gemeente zorgt voor wat speeltoestellen." Heeft ze geen last van auto's aan de voorkant, op de drukke door gaande invalsweg van Vlissingen? „Welnee. Zelfs als ik 's avonds bui ten een peukje sta te roken, hoor ik er helemaal niks van." Dat komt omdat het 'dove gevels' zijn, verklaart makelaar Arthus Ae- rssens. „Behalve de deur zijn er geen draaiende onderdelen, waar door er amper geluid binnen komt." Een paar woningen staan zelfs bo venop het tunneltje dat onder de Sloeweg doorgaat van de Tuin van Vlissingen naar de wijk Bossen- burg. Ook daar hebben ze geen last van geluid, zegt Aerssens. „De woningen langs de drukke Sloe weg waren juist erg in trek, omdat ze heel ruim zijn, met een inhoud van meer dan 500 kubieke meter, en toch gunstig geprijsd." #WEBWINKEl Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! pzc.nl/webwinkel categorie dvd 8-delige dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde serie voor slechts 2,95 per deel excl. verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15