Veere huisvest meer asielzoekers Tas antieke boeken van 30.000 euro WALCHEREN almanak Sik MAANDAG 20 februari 2012 13 PZC Tuin van Vlissingen rap volgestroomd 14 Koorpiein haalt festival naar Zeeland 16 Gemeente verwacht de achterstand in een halfjaar weggewerkt te hebben door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De gemeente Veere loopt de achterstand bij het huis vesten van asielzoekers met ver blijfsvergunning langzamerhand in. Vorig jaar begon de gemeente met een achterstand van elf personen. Dat is inmiddels fors terugge bracht. Veere begint dit jaar met een 'negatief saldo' van twee. Die komen bovenop het verplichte aantal van zes dat de eerste helft van dit jaar een wöning moet krij gen. Dat brengt het totaal op acht. Het Rijk verplicht gemeenten om een bepaald aantal vluchtelingen met verblijfsvergunning, status houders, onderdak te bieden. Per half jaar krijgen alle gemeenten een lijst met het aantal vluchtelin gen dat ze binnen hun gemeente onder moeten brengen. Dat is in heel Zeeland, niet allen in Veere, een probleem. Niet om dat er te weinig woningen beschik baar zijn, maar in de praktijk kie zen de meeste mensen voor de gro te steden in de Randstad. Met an dere woorden, Rotterdam krijgt de voorkeur boven Grijpskerke. De gemeente heeft inmiddels voor één van de acht op haar lijst woon ruimte gevonden. In januari be trok die een woning in Koudeker- ke. Deze maand zijn er ook ge sprekken met twee kandidaten. Veere verwacht komend half jaar iedereen onderdak te bieden. Veere trof daarvoor al een aantal 8&&aSSS&Wa&5^tSSSl9S$S^J&J^2gSS6iB!8!Z/££E^ maatregelen. Zo worden meer wo ningen aangeboden, er is intensie ver overleg met Woonburg en Vluchtelingenwerk Walcheren en een betere begeleiding van vluchte lingen. Verder worden alle beschik bare woningen ingevoerd in het to taalaanbod van het Centraal or gaan Opvang Asielzoekers (COA) met beschrijving en foto's. Als een asielzoeker een huis weigert, be kijk het COA of dat terecht is. Mocht dat niet het geval zijn, moet de woning verplicht betrok II IIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII llllftH1UUUWIIMWg8g«BaBWWBmWa« ken worden. Bij aanhoudende wei gering raakt de kandidaat ook zijn huisvesting in het AZC kwijt. Middelburg kampt ook met proble men, maar wil die oplossen door ondermeer extra woningen be schikbaar te stellen. De gemeente voelt niets voor verplichte plaat sing van de statushouders. Vlissingen gaf eind vorig jaar al aan weinig problemen te verwach ten omdat ze 'al centrumgemeente is als het gaat om opvang van kansarme mensen'. OTfnr ii'jyjMBMnyiwniiii'BBiiiiinnniimiinn iiilihuuuiiiih m u.l jiiiii. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een onopvallende man, met een onopvallende tas schuift aan tafel bij taxateur Arie Molendijk. Zodra die de boeken ziet, breekt een glimlach door en wenkt zijn collega Arne Steen kamp. Hier komt iets zeer bijzon ders en waardevols tevoorschijn. Zaterdag, Zeeuwse Bibliotheek, einde van de ochtend. Eigenlijk moet je meteen aan het begin ko men, dan zie je de mooiste din gen, had Molendijk net gezegd. Maar iets later ligt er ineens een stapel interessante boeken voor hem. Antiquair Molendijk, deskun dig in theologische boeken, schuift ze door naar Steenkamp, van vei linghuis Burgersdijk 8c Niermans. Die neemt uitgebreid de tijd en vertelt de man tegenover hem over de collectie. Er zit vanalles bij, c-categorie, b-categorie en zelfs een exemplaar dat hij onder de a-categorie schaart. „Over de meta morfose van rups tot vlinder. Van een auteur die ik heel weinig heb gezien. Het boek verkeert boven dien in een superstaat. Echt een bijzondere vondst", taxeert Steen kamp. De hele tas is wel tiendui zenden euro's waard. Maar verko pen wil de eigenaar niet. „Deze boeken zijn van mij en mijn zus. We hebben ze geërfd van mijn va der. Hij was een verzamelaar. Ik wist wel dat ze waardevol zijn." Arne Steenkamp van veilignhuis Burgersdijk Niermans schat antieke boeken op waarde in de Zeeuwse Bibliotheek in Vlissingen. Tot zijn verrassing treft hij een bijzonder waardevol boek aan over de ontwikkeling van rups tot vlinder. foto Lex de Meester WILHELMINADORP Reclamevliegtuigje maakt noodlanding Een 40-jarige piloot uit België die over Zeeland vloog kreeg zaterdag middag motorpech. Daarop maak te hij een noodlanding op een wei land in de Wilhelminapolder, 1500 meter ten noordwesten van het dorp. Er zijn geen gewonden geval len en het vliegtuigje was onbe schadigd. Volgens omstanders is het gedemonteerd naar vliegveld Midden-Zeeland vervoerd. KAPELLE Arnemuidse raakt met auto van de weg Een 25-jarige vrouw uit Arnemui- den is zaterdagnacht rond kwart voor twee met haar auto in de berm langs de A58 beland. Dat ge beurde ter hoogte van Kapelle. Zij moest uitwijken voor een lang zaam rijdende auto en verloor de macht over het stuur. Ze raakte de middengeleider en kwam tot stil stand in de rechterberm. De auto moest worden weggesleept OOST-SOUBURG Sieraden gestolen bij inbraak in woning Bij een inbraak in een woning in Oost-Souburg zijn sieraden wegge haald. De inbraak vond vrijdag tus sen 18.00 en 21.45 uur plaats in een huis aan de Roerstraat. De politie vermoedt dat de inbre kers zijn binnengekomen door een raampje. Uit sporenonderzoek blijkt dat de daders de woning heb ben doorzocht en sieraden hebben gestolen. Op het werk van die olijke Terneuze- naar liep het niet allemaal zoals het moest. Een nieuw werkschema klop te voor geen meter en daarbij weiger den de computers ook nog eens gere geld dienst. Hij kreeg er gewoon een sik van. Als ludiek protest besloot de Terneu- zenaar de daad bij het woord te voe gen; hij liet een sik staan. Tip? redactie@pzc.nl Nu is hij niet bepaald gezegend met een flinke baardgroei, het duurde bij kans twee weken voordat er een scha duw op zijn kin zichtbaar was en dan ook nog eentje in diverse schake ringen blond en grijs. Zijn schoonmoeder was de sik ook opgevallen en zij keerde zich bezorgd tot haar dochter: „Gaat-ie soms door een moeilijke periode?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13