In bange afwachting 4 PZC Aanhouding in ontvoeringszaak Oudenbosch Overleg gewenst over 57-jarigen 1 ^.Van Jole SPORT WERKEN PZC Guus Hiddink blij met nieuwe kans in Rusland" 32 en 33 Defensie heeft altijd nieuwe militairen nodig 2 en 3 Prins Friso levensgevaarlijk gewond door lawine in Lech Prins Johan Friso met zijn gezin in Lech, precies een jaar geleden. Het was eèn prachtige dag om te skieën in Lech. De zon scheen en in geen zestig jaar was er zoveel sneeuw gevallen. Lawine gevaar, ja, maar de ervaren skiër Jo han Friso moet gedacht hebben dat het grootste gevaar geweken was. Een prachtige afdaling lonkte, buiten de piste - dat wel. De .sneeuw is echter onvoldoende stabiel. Johan Friso en zijn mede skiër veroorzaken waarschijnlijk zelf een lawine. Om 12.15 uur den- - dert een strook van dertig bij vijf tig meter sneeuw over de prins. Reddingsdiensten, extra alert van wege het lawinegevaar, zijn razend snel ter plaatse. Mede dankzij zijn lawinepieper graven zij de prins binnen twintig minuten uit. Vanaf dat moment wordt voor het leven van de tweede zoon van ko ningin Beatrix en prins Claus ge vochten. Oostenrijkse medici zijn zeer ervaren in de behandeling van Lawineongeluk prins Friso lawineslachtoffers. Halverwege de middag bereikt het nieuws Nederland. Even is er ver warring - welk lid van de koninklij ke familie betreft het, is er een do de? Dan is er een officieel medisch bulletin. Johan Friso is 'stabiel, maar niet buiten levensgevaar', luidt het onheilspellend. De prins wordt in een kunstmatige slaap ge houden. Zijn echtgenote Mabel en koningin Beatrix waken in het zie kenhuis in Innsbruck. Pas over en kele dagen valt een prognose te ma ken over de toestand van de prins. Het is onzeker of hij het overleeft, OUDENBOSCH - De politie heeft gis teravond een 26-jarige man uit Roosendaal aangehouden in de ontvoeringszaak in Oudenbosch. Hij voldoet aan het signalement, zo heeft de politie bekendge maakt. De politie onderzoekt sinds 9 fe bruari de ontvoering van een 5-ja- rig meisje. Ze is meegenomen door de bestuurder van een licht blauwe Ford Ka. De verdachte be schikte over een soortgelijke auto. Korte tijd later werd het meisje weer afgezet. Ze werd vermoede lijk misbruikt. De verdachte zit in volledige beperking, dat betekent dat hij geen contact mag hebben met de buitenwereld. Hij staat wel in contact met zijn advocaat. foto Frank van Beek/ANP en als hij het redt, is het onzeker welke hersenschade mogelijk zuur stofgebrek heeft aangericht. Premier Rutte meldt dat hij de ko ningin heeft gezegd 'dat heel Neder land zeer meeleeft'. Nederland is in bange afwachting. In het zuiden van het land rijst de vraag hoe het verder moet met de carnavalsvie ring. Het regeringsvliegtuig brengt in allerijl prins Willem-Alexander, prinses Maxima, prins Constantijn, prinses Laurentien en hun kinde ren naar Oostenrijk. De marechaussee stuurt extra man kracht om de Oranjes in Lech te be geleiden. En de Rijksvoorlichtings dienst gelast het traditionele media- moment af: maandag geen vrolijke plaatjes van de koninklijke familie in de sneeuw. ALPagina 4 t/m 7 'Artsen vechten voor leven Friso' 'Off piste, dan zoek je gevaar op' 'Friso: wars van folklore' MIDDELBURG - De aan de provincie Zeeland gelieerde instellingen wil len overleg over de invoering van een 57-jarigen maatregel, zoals de provincie zelf doet. Die kunnen de instellingen ook gebruiken om te voldoen aan de bezuinigingen die de provincie hen heeft opgelegd. De provincie doet dat onder het motto van een reorganisatie. pagina 2 en 3: bezuinigingen pagina 3: commentaar DE STELLING Vertrekregeling provincie is te royaal Reageer op pzc.nl UW MENING 340 reacties Ik ben in de stemming voor carnaval eens £85314% oneens Advies en Management www.vanjoie.com Wild wonders of Europe 8 - delige DVD serie Kijk op www.pzc.nl/DVD Prins Friso bedolven onder lawine tijdens n ski-tocht ZWI 30 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1