Het mekka voor modelbouw 25 Vrijwilligers boos op Natuurmonumenten Twijfel over nut van camping Bru ondernemersmanager chaletpark Mogelijk onderzoek naar schoten Westkapelle '56 wordt klein zaterdag 18 februari 2012 Eén week per jaar, in februari, woont Jan van 't Veen zo'n beet je in de Zeelandhallen in Goes. Dat heeft alles te maken met de Modelbouwshow, die op 25 en 26 februari voor de twintigste keer wordt gehouden. door Luc Oggei De Modelbouwshow is de afgelopen decennia uitgegroeid tot een ab soluut begrip en mag zich de grootste van de Benelux noemen. Dat is voor een groot deel de verdienste van Jan van 't Veen, die er zelf nuchter onder blijft. „Tja, ik doe het gewoon graag." Het begon allemaal in 1993, toen op 6 en 7 februai de eerste Interna tionale Modelbouwshow werd ge houden. Van 't Veen deed dat in dertijd samen met mevrouw Van Vliet, de toenmalige eigenaresse van de Zeelandhallen. Toen Libé- ma het complex overnam, werd Van 't Veen gevraagd of hij het zelf standig wilde organiseren. Dat doet hij sinds 2006 en dit wordt het vijfde achtereenvolgende jaar dat de show zich over alle hallen uitspreidt. Waren er in het begin louter trei nen te zien, tegenwoordig zijn - ondanks aanvankelijke scepsis van de 'treinenmensen' - ook papier- Jan van 't Veen, al twintig jaar drij vende kracht achter de Modelbouw show in de Zeelandhallen, woont daar voorafgaand aan het evene ment zo'n beetje, foto Willem Mieras bouw, meccano en Lego vast on derdeel van het evenement. „Als iemand iets fatsoenlijks maakt, al is het van luciferdoosjes, dan is het voor mij modelbouw", zegt van 't Veen. De Modelbouwshow is niet alleen een show waar bezoekers zich kun nen vergapen aan de fraaiste crea ties, maar tegelijk ook een vak beurs waar allerlei ingenieuze werktuigjes te koop zijn. Dit jaar bijvoorbeeld voor het eerst een soort minirollertje, om bouwsels netjes mee in de verf te kunnen zetten. „Goes ishet mekka voor modelbouw in de Benelux gewor den", stelt Van 't Veen tevreden vast. Ook wordt er elk jaar een the ma gekozen, dit keer is dat plastic modelbouw. ,-,Ook leuk is dat er voor het eerst weer kan worden ge vlogen. modelhelikopters gebruik ten eerst brandstof, maar toen stonk iedereen de hal uit", lacht van 't Veen. „Nu vliegen ze op bat terijen." Jaarlijks reizen zo'n achthonderd modelbouwers en een kleine hon derd Lego-bouwers naar Goes af. Vorig jaar trok het evenement ruim tienduizend bezoekers. Van 't Veen, die in het dagelijks le ven bij de Betho werkt, hoopt de Modelshow toch zeker nog een aantal jaar te blijven blijven organi seren. „Elk jaar leer je weer bij, maar beter dan dit kan het bijna niet meer." De modelbouwshow is op zaterdag 25 en zondag 26 februari vao 10 tot 18 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinde ren tot 12 jaar. Kaarten reserveren kan via www.modelbouwshow.nl. THOLEN Gratis les in omgaan met puberkinderen Het Centrum voor Jeugd en gezin in Tholen houdt een gratis cursus voor ouders van kinderen van twaalf tot achttien jaar. Elke dins dagavond vanaf 27 maart tot en met 24 april wordt er in het ge meentehuis in Tholen gesproken over goed contact met een pube rend kind, het voorkomen van ru zies en er is extra aandacht voor het thema alcohol. Informatie geeft www.ggdzeeland.nl. KAPELLE Klanten jarig Bas+Mar steunen Klusdu6 De inzamelactie die woonwinkel Bas+Mar de Jager in Kapelle onder de klanten heeft gehouden, heeft 1250 euro opgebracht voor de acht leden van het Team Klusdu6 die op 7 juni de Alpe d'Huez meermalen gaan beklimmen voor het KWF Kankerbestrijding. Het team kreeg de gift gisteren bij het begin van de viering van het vijftigjarig be staan van het interieurbedrïjf. GENT Lichtfestival Gent slachtoffer van succes GENT - Het Lichtfestival in Gent is slachtoffer van het eigen succes. De belangstelling voor de tweede edi tie, een maand geleden, was met een half miljoen bezoekers zó over weldigend dat de organisatoren uit gebreidere veiligheids- en verkeers maatregelen moeten treffen en meer geld nodig hebben..Het eerst volgende vierdaagse festival is in ja nuari 2014. Het festival is voortaan om de twee jaar. KAPELLE Filosofie-avond over Benedictus de Spinoza De Cultuurraad van Kapelle houdt woensdag 22 februari een filoso fie-avond over Benedictus de Spino za in De Heyzon in Biezelinge. Professor Herman de Dijn, Spino- za-kenner, gaat in op de betekenis van de eerste seculiere (niet-kerke- lijke) filosoof uit de zeventiende eeuw voor de mens van nu. Aanvang is 20.00 uur, entree kost vijf euro. door Melita Lanfing Z8ER8KZEE - „Ik vind het gewoon niet netjes", zegt Heieen de Vries uit Zierikzee. Ze is teleurgesteld dat ze na drie maanden nog niets heeft gehoord van Natuurmonu menten. Deze club organiseerde in novem ber een avond om vrijwilligers te werven. Ze wilden naar eigen zeg gen 'bouwen aan een solide groep mensen op Schouwen-Duiveland'. Dit om de nieuwe natuur van de Zuidkust van Schouwen meer aan dacht te geven. Dat schiet er nu bij in omdat het kantoor van Natuur monumenten in Kwadendamme staat. Maar na de bijeenkomst waar een enthousiaste club mensen op af kwam werd het stil. „Ik heb niets meer gehoord", zegt De Vries. „En dat terwijl het zo nodig is. Scholek sters gaan dood gaan omdat ze geen voedsel meer kunnen vinden maar in heel het natuurgebied was geen wak te vinden. Daar had je die vrijwilligers voor in kunnen zetten." Lindoana Todicescu van Natuur monumenten erkent dat het wat lang stil is geweest. „Maar we heb ben ze met kerst een kaart ge stuurd en onlangs zijn mensen ge beld of gemaild voor een vervolg- bijeenkomst. We wilden goed be slagen ten ijs komen." De Vries zegt geen kaart gehad te hebbèn, nog een mail of telefoon. Dat verbaast haar, want het was juist De Vries die onlangs het ini tiatief nam om de natuur bij Zie rikzee te ontdoen van zwerfvuil, onder meer in het gebied van Na tuurmonumenten. DOMBURG - De functie van onder nemersmanager in Veere staat on der druk. De 'verbindingsman' tus sen ondernemers en gemeente heeft drie jaar de tijd gehad om zich bewijzen. Die periode loopt 31 maart af Of die termijn met twee jaar verlengd wordt, staat al enige tijd ter discussie. Ondernemersmanager Dick van der Velde - ook WD-raadslid in Goes - heeft een evaluatie gemaakt van zijn werk, maar Veere wil die nader laten toetsen. Het project werd opgezet om het onderne mersklimaat in de gemeente te ver beteren. In april valt de beslissing of de functie in stand blijft. BRU8NISSE - De voormalige cam ping Bru wordt nog dit jaar Resort Bru. Volgens projectmanager Peter Jansen van der Sligt van Aquasun- parken wordt het een kleinschalig park. Op "het park komen 34 chalets en in het midden een waterpartij. Al le chalets worden aan de buiten kant gelijk. Jansen van der Sligt hoopt snel te kunnen beginnen met de aanleg. Het wachten is alleen nog op een ontgrondingenvergunning voor de vijver. Voor het overige blijft hij met de plannen binnen het be stemmingsplan en zijn geen extra procedures nodig. Camping Bru was al een tijdje leeg. Alleen twee nieuwe chalets op het terrein deden vermoeden dat er ontwikkelingen zouden vol gen die de camping een andere richting in zou sturen. door Emile Calon WESTKAPELLE - Er komt mogelijk alsnog een onderzoek naar. de schietpartij in 1956 in Westkapelle waarbij negen Molukkers gewond raakten. Het dagelijks bestuur van de ge meente beslist daar binnenkort over. Het dagelijks bestuur van de provincie meldt echter dat de bur gemeester en wethouders van de gemeente Veere 'een positieve grondhouding hebben' maar dat dat college eerst nog overleg over deze zaalc moet hebben met het Zeeuws Archief en het museum Het Polderhuis. Vorig jaar, bij de onthulling van het monument dat herinnert aan het Molukse opvangkamp dat een aantal jaren aan de voet van die zeedijk lag, spraken burgemeester Rob van der Zwaag en gedeputeer de Harry van Waveren al een mea culpa uit over de schietpartij. Ze noemden het een 'zwarte blad zijde in de geschiedenis' en 'iets dat nooit had mogen gebeuren'. De Socialistische Partij pleitte naar aanleiding van die woorden voor een grondig onderzoek naar de schietpartij in het Molukse kamp in opdracht van de toenmalige bur gemeester Tydeman. Het dagelijks bestuur van de pro vincie meldt aan de SP dat een der gelijk onderzoek een lokale aange legenheid is. Een woordvoerder van de gemeen te liet gisteren weten dat er al heel veel onderzoek is gedaan naar die schietpartij, onder anderen door de VPRO-radio. Volgens haar liggen alle documen ten die betrekking hebben op die schietpartij inmiddels bij het Zeeuws Archief Pavid Koddelaan 16 Zoutelande Vrijstaand huis od eer. unieke iocace. Grenzend aan een bcscar.d met 100% privacy en eer» ccht bu.tcr- gevoe! Wónmg met badta- j mer/sbapkamer gelijkvloers en badkamer en 3 siaap- tamers op de verdieping. Royaal perceel eigen; grond. Zeer goedonderhouden. Vraagprijs 498.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 141