'Breed overleg Jonge Kosovaar is met Taliban* 81 buitenland VJ Nieuwe Kennedy staat op <C vrijdag 17 februari 2012 Karzai ontmoet Ahmadinejad WKn^SSSSeSSSBSaSSaSS^OS!SSSSSSeeB^jS!S!SSSSSSeOSS9BSSS^^/Sl«Sae!3aSSOSSSÊHBSatKtBSBKtKtBa>9KtStttKKKKKtKKBB>iee& Vier jaar na onafhankelijkheid is werkloosheid enorm B!5SK^S2^X"ZK5SS«W»5!%iiS^ Karzai: vredesoverleg Afghaan se regering, Verenigde Staten en Taliban. Top van Iran, Afghanistan en Pakistan over vredesonderhan delingen. Woordvoerder van Taliban ont kent gesprekken. KABUL - De Afghaanse regering en de Verenigde Staten voeren vredes besprekingen met de Taliban. Dat meldde de Afghaanse president Hamid Karzai gisteren in een inter view met de Wall Street Journal. „Er zijn contacten geweest tussen de Amerikaanse regering en de Ta liban, er zijn contacten geweest tussen de Afghaanse regering en de Taliban en er zijn enkele contac ten geweest tussen ons drieën sa men", zei Karzai in het interview, dat woensdag was afgenomen. De Afghaanse regering had zich eer der boos gemaakt op de VS, om dat zij buiten geheime besprekin gen tussen de Amerikanen en de Taliban werd gelaten. Een woordvoerder van de Taliban ontkende gisteren dat de groepe- ring vredesbesprekingen voert met de VS en de regering van Karzai. Hij stelde dat nog geen besluit is genomen over het beginnen van een dialoog met hen. Karzai en president Mahmoud Ahmadinejad van Iran kwamen gisteren in Islamabad aan om te be spreken hoe Pakistan kan helpen bij vredesonderhandelingen met de Taliban. Pakistan wordt gezien als de sleutel tot het vredesproces, omdat het land historische ban den met de Taliban en hun ge vreesde bondgenoot het Haqqa- ni-netwerk heeft. De leiders van beide bewegingen houden zich vermoedelijk in Pakistan op en aangenomen wordt dat de Paki staanse inlichtingendienst ISI met hen in contact staat. Waarschijnlijk zal Ahmadinejad het in zijn besprekingen vooral hebben over een pijpleiding die aardgas van Iran naar Pakistan moet gaan vervoeren. De VS zijn hier fel op tegen, door de spannin gen over het omstreden atoompro gramma van Iran. De Taliban hebben onlangs beslo ten een officiële vertegenwoordi ging in het Golfstaatje Q_atar te openen, als eerste stap naar forme le onderhandelingen. PARIJS Sarkozy: Hollande liegt dag en nacht De Franse president Nicolas Sarko zy begon zijn verkiezingscampag ne gisteren pas echt Hij noemde de socialistische presidentskandi daat Francois Hollande een onver beterlijke leugenaar. „Hollande liegt van 's morgens tot 's nachts", hield Sarkozy een juichend gehoor voor. Sarkozy wees op de tegenstel lingen tussen wat Hollande zegt in buitenlandse en in Franse media over de economie. De eerste ronde van de verkiezingen is op 22 april. KIEV 'Gezondheid Joelia Timosjenko erg slecht' Duitse en Canadese artsen hebben vastgesteld dat de gedetineerde oud-premier van Oekraïne, Joelia Timosjenko, met 'ernstige' gezond heidsproblemen kampt. Haar advo- caat Serheij Vlasenko zei gisteren dat ze deze week door de artsen was onderzocht omdat ze niet meer kon staan of lopen. Timosjen ko heeft een straf van zeven jaar wegens 'machtsmisbruik'. HANNOVER Vervolging Wulff komt dichterbij Het Openbaar Ministerie in de Noord-Duitse stad Hannover heeft de Bondsdag gisteren gevraagd de onschendbaarheid van president Christian Wulff op te heffen. Wulff ligt onder vuur wegens mogelijke corruptie en intimidatie van jour nalisten. Volgens het OM bieden de mediaberichten en documenten genoeg aanknopingspunten voor een eerste verdenking. Vier jaar na het uitroepen van de Kosovaarse onafhan kelijkheid, is van het aanvan kelijke enthousiasme weinig over. Jongeren in het Balkan- land luiden de noodklok. door Sam van den Eijnden en Jens Verhagen Correspondent in elkaar geslagen Remko Tanis, correspondent in China voor onder meer deze krant, is eergisteren door een groep man nen in elkaar geslagen. Een dorp waar hij een reportage maakte over fraude met grond, werd door zo'n honderd mannen overvallen. Tanis werd daarbij geslagen, ge schopt en van zijn tas met appara tuur beroofd. Volgens hemzelf heeft hij er niets aan over gehou den en weten journalisten in Chi na dat zoiets kan gebeuren. TEGUCIGALPA Dodental brand Honduras op 355 Het officiële dodental door de enor me gevangenisbrand in Honduras is 355. Een woordvoerder van justi tie in het Midden-Amerikaanse land zei gisteren dat alle lichamen uit het cellencomplex zijn gehaald en dat er geen stoffelijke resten meer liggen. In totaal zijn 353 licha men naar mortuaria gebracht. Twee andere gevangenen zijn in een ziekenhuis overleden. DETROIT Onderbroekterrorist krijgt levenslang De Nigeriaan die zich met Kerst mis 2009 probeerde op te blazen in een van Schiphol opgestegen vlieg tuig naar de VS, heeft gisteren van de rechtbank in Detroit een levens lange celstraf gekregen. Umar Farouk Abdulmutallab (25) had aan boord een explosief in zijn onder broek verstopt De bom ontplofte niet maar vloog in brand. Een pas sagier wist hem te overmeesteren. een onderhandelin gen'. De graffiti op de ijzige Bill Clinton Boulevard in de Kos ovaarse hoofdstad Pristina zet de toon. Vandaag is Kosovo precies vier jaar onafhankelijk, iets wat on mogelijk was geweest zonder de voormalige Amerikaanse presi dent. De Navoffiombardementen die de oorlog met Servië in Kos ovo's voordeel beslechtten, wor den voor een groot deel aan hem en de VS toegeschreven. „Clinton heeft ons veel geholpen, hij zal voor altijd in onze harten zijn", zegt Bilall Svirca (52), terwijl hij zich in de handen wrijft om warm te blijven. Svirca komt net uit een van de koffietentjes aan de belangrijkste doorgaande weg in de stad. Die ca fe's worden vooral bevolkt door jongeren, ook tijdens kantooruren. De verwarming is tot het maxi mum opgestookt. Het ziet er zwart van de mensen en blauw van de rook. Kosovo heeft met 24 jaar gemid deld de jongste bevolking van Eu ropa. Dé werkloosheid bedraagt naar schatting 45 procent. Vooral jongeren zijn getroffen. „Banen zijn er niet. In het buitenland mis schien, maar weinig mensen krij gen de kans daarheen te gaan", ver telt Labinot Reshani gelaten. De 25-jarige geneeskundestudent lacht ongemakkelijk. „Dan zit er weinig anders op dan koffie drin ken." Hoewel de jongeren op het eerste gezicht passief lijken, is het tegen- Voor de viering van de onafhankelijkheid wordt een brug in het Kosovaarse stadje Kacanik versierd met Amerikaanse en Albanese nationale vlaggen. foto Valdrin Xhemaj/EPA deel waar. Hun politieke betrok kenheid is opvallend groot. De ge sprekken in het café gaan over de problemen dié Kosovo al jaren teis teren. De waardeloze economie, een politieke impasse, de grote rol van de internationale gemeen schap en de eindeloze onderhande lingen met Servië. Dat land erkent haar voormalige provincie nog al tijd niet als zelfstandige natie, met alle gevolgen van dien. Wanneer het laatste onderwerp ter sprake komt, veert Drenushë Xhemajli (24) op. „De oudere ge neraties zijn allang blij van Servië verlost te zijn, maar jonge mensen zoals ik willen nü vooruit." Xhe majli is een van de ruim 30.000, vooral jonge actieve leden van Vetëvendosje! ('Zelfbeschikking Nu!' in het Albanees). Dat begon als linkse, nationalistische protest beweging en is nu met veertien ze tels de derde grootste politieke par tij in het Kosovaarse parlement. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Er gloort weer hoop voor Amerika's bekendste politie ke dynastie. Joseph Patrick Kenne dy III, de 31-jarige kleinzoon van Robert F. Kennedy, stelt zich in Massachusetts kandidaat voor een zetel in het Congres. Een eerste peiling geeft hem een straatlengte voorsprong op zijn Republikeinse tegenstander. De naam Kennedy was jarenlang synoniem voor politiek succes. John schopte het in 1961 tot presi dent, zijn broer Robert stelde zich zeven jaar later kandidaat voor het presidentschap. Aan beide car rières kwam een dramatisch ein de: ze werden in 1963 en 1968 doodgeschoten. Hun jongste broer Ted Kennedy was van 1962 tot zijn dood in 2009 senator. Hun nakomelingen merkten ech ter dat de beroemde achternaam Joseph Patrick Kennedy lil geen garantie was voor succes. Jo seph II, zoon van Robert Kennedy en vader van Joseph III, zat nog wel twaalf jaar in het congres. Zijn zus Kathleen verloor in 2002 de gouverneursverkiezing in Ma ryland. De zoon van Eunice Ken nedy, Mark, greep dat jaar naast een congreszetel. Caroline, dochter van John Kenne dy, speelde in 2008 met het idee zich verkiesbaar te stellen voor de senaatszetel van New York. Na kri tiek dat ze enkel op haar beroem de naam vertrouwde, haakte Caro line af. Patrick, zoon van Ted Ken nedy, stapte in 2011 uit het congres wegens verslaving aan alcohol en medicijnen.Daarmee was voor het eerst in 63 jaar geen Kennedy in de nationale politiek vertegen woordigd. Joseph Kennedy III studeerde aan Stanford University en Harvard Law School. Van 2004 tot 2006 diende hij in het Peace Corps in de Dominicaanse Republiek. Samen met zijn tweelingbroer Matt was hij covoorzitter van de laatste herverkiezingscampagne van Edward Kennedy in 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8