Buurtcentrum H van heel Axel 241 zeeland CA Gebiedscommissie ook niet blij met Windvisie Kraakactie Minister eist boete bouwbedrijf Kuitaart Nu bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Verso S Vermue burgemeester in Brabant Jubileum Dartstoernooi vrijdag 17 februari 2012 door René Hoonhorst BRESKENS - De gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen ziet net als veel inwoners van Sluis niets in de Sluise windvisie Samen met de wind. Aanleg van windmolenpar ken in het oosten van de gemeen te en op bedrijventerreinen is 'landschappelijk gezien' niet aan vaardbaar, vindt de commissie. Het idee van de burgemeester en wethouders van Sluis is ook strij dig met Natuurlijk Vitaal, consta teerde het dagelijks bestuur van de gebiedscommissie al. Gedeputeer de George van Heukelom, lid van de gebiedscommissie, liet woens dagavond tijdens de vergadering weten dat de voornemens van het Sluise college ook niet in het Om gevingsplan van de provincie pas sen. Het Omgevingsplan wordt welis waar binnenkort vernieuwd, maar GS zijn zeker niet van plan het be leid voor concentratielocaties los te laten, gaf de gedeputeerde aan. De provincie geeft ruimte aan windmolens bij de Oosterschelde- kering, het Sloegebied, Kreekrak- Vanaf 15.990,- Today Tomorrow Toyota CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J.. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 HEINKENSZAND - De Borselse wet houder Marga Vermue (CDA) wordt burgemeester van de Bra bantse grensgemeente Cranen- donck, ten zuiden van Eindhoven. De gemeenteraad heeft haar una niem voorgedragen. Vermue is sinds 2002 wethouder ®^SSSJZS!SS»^KS!8X^Ki®SS!^^^T-K^^SS®SK:v5;:::55R:«SS55S5S5SS!aSS55JK>a sluizen/Schelde-Rijnkanaal en de Kanaalzone. Bij de Krammerslui zen ziet het provinciebestuur ook nog mogelijkheden maar aan nieu we locaties in Zeeuws-Vlaanderen wordt vooralsnog niet gedacht. De gebiedscommissie stuurt haar zienswijze naar de gemeente Sluis, bevestigde Hans Quist. De enkele tientallen aanwezigen, onder wie velen uit Hoofdplaat en omgeving, die woensdagavond naar de vergadering kwamen, wa ren opgetogen over het standpunt van de commissie. Twee inspre kers hadden al aangegeven dat er - in tegenstelling tot de conclusie van B en W - niets is veranderd sinds de gemeenteraad in mei 2005 constateerde dat er geen draagvlak voor windturbines is. De insprekers wezen erop dat Sluis zich wel erg eenzijdig op windenergie richt, terwijl over al ternatieve bronnen als zonne-ener- gie en aardwarmte niet of nauwe lijks wordt gerept. Dé gebiedscom missie onderschrijft die constate ring en zal dat ook in haar ziens wijze voor het gemeentebestuur opnemen, meldde Quist. Op de kop af 25 jaar geleden passeerde de notariële akte voor de stichting Gregoriuscentrum aan de Walstraat in Axel. Vandaag, vrijdag, wordt dat gevierd met een receptie in de grote zaal van het centrum. Van 16.00 tot 18.00 uur. Nog altijd ademt het Gregorius centrum een katholieke sfeer uit, maar de tijd dat alleen rooms-katholieken er kwamen, is allang voorbij, ledereen is er welkom. Het centrum heeft zich in een kwart eeuw ontwikkeld tot een buurthuis voor iedereen. door Harmen van der Werf Het is stil tussen de middag in het Grego riuscentrum. De da mes van De Zonne bloem zijn net ver trokken. De biljarters van ouderen bond KBO komen om één uur, half twee. Voorzitter Jos Oude Kempers en secretaris Armand van Avermaete zoeken een plekje in 'hun' gebouw. Het wordt de bil jartzaal. Armand, Jos én penningmeester Ronald Roctus vormen al bijna tien jaar het driekoppige bestuur van het Gregoriuscentrum. Ze spreken gekscherend van de troj ka. Hoeveel uren per week ze als vrijwilligers aan 'hun hobby' beste den, durven Jos en Armand niet te zeggen. „We tellen die niet Maar het zijn er heel wat." Op de vreemdste tijden moeten ze paraat zijn. „Gaat het brandalarm 's avonds of 's nachts, dan moet je erop af', zegt Armand. „Of als er een ruit kapot is." Jos heeft nogal eens opgetreden als bemiddelaar. Het Gregoriuscentrum biedt on derdak aan drie muziekgroepen: drumfanfare Hosanna, showband Jong Axel en een beatband. „Af en toe zaten die in eikaars vaarwater. Je gaat dan eerst wat praten, hel pen een goed oefenrooster in el kaar te zetten en dan hopen dat het werkt. We zijn er nog altijd uit gekomen." De vroegere gemeente Axel heeft van Borsele. Ze solliciteerde eerder op een burgemeestersvacature, die van Noord-Beveland, maar haalde het toen net niet. Haar installatie in Cranendonck (ruim 20.000 in woners) is 3 april. De gemeente be staat onder meer uit de dorpen Bu- del en Maarheeze. BRESKENS - Dartclub The Bounty houdt zaterdag 25 februari voor de vijfde keer het 'Open Breskens Dartstoernooi'. Deelnemers krij gen de kans een demonstratie-leg tegen topspeler Alan Norris te gooien. Het toernooi begint om 12.30 uur. De inleg is vijf euro en de inschrijving is tot 12.00 uur met een maximum van 64 deelnemers. Uit een exploot d.d. 13-2-2012 van (t.k.-) gerechts deurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van FANNY GÖBEL, wo nende op een geheim adres binnen het arrondisse ment van de Rechtbank Middelburg, ten laste van MOULAY HAFID LAMGHARIKOSORI, geboren in 1957, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend de grosse van de beschikking d.d. 25-1-2012 ge geven door de Rechtbank te Middelburg, bij welke beschikking ondermeer de echtscheiding tussen partijen is uitgesproken. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 209 2980 ref.:2980662 Mw. Mr. D.R.M. de Vos Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom Tel. 0164-707172 daar ook bij geholpen. Omwonen den vonden het geen pretje dat ze soms tot 's avonds laat de muziek- oefeningen moesten aanhoren. Ar mand: „Met een renteloze lening van de gemeente hebben we oefen ruimtes kunnen isoleren. Dat geld moesten we wel in tien jaar tot op de cent terugbetalen." Het Gregoriuscentrum heeft het in het 25-jarig bestaan steeds zonder subsidie kunnen rooien, wat mede te danken is aan het pragmatische beleid. Op veel plekken mogen nog kruisbeelden hangen die, al dus Jos, 'sfeer geven'. Maar iedere huurder is in principe welkom. „Als ze maar betalen", merkt Ar mand op, met een glimlach. Jeho va's Getuigen zijn er geweest, de duivenclub zit er nog altijd, de speelweek van stichting Jeugd- en Jongerenwerk is er gehouden. „En als de jeugdsoos erin wil, mag dat ook", nodigt Jos uit. „Als de lei ding maar strak is." In een kwart eeuw is het Grego riuscentrum uitgegroeid tot 'een buurthuis voor heel Axel', stel len Armand en Jos. De aloude ver deling - rooms-katholieken in het Gregoriuscentrum, protestanten in 't Trefpunt en openbaren in De Halle - is volgens hen vervaagd. Voor de gemeente Terneuzen was dat reden onderzoek te doen naar het voorzieningenniveau in Axel; of het niet een onsje minder kan. Jos en Armand zijn geïnterviewd, maar hebben er al een tijdje niets meer van gehoord. Het zal wel niet zo'n vaart lopen. Het Gregoriuscentrum is zelfstan dig en financieel gezond. Eén punt van zorg is er wel. Het gebouw is van de Elisabethparochie die op zwart zaad zit. Het is voorstelbaar dat de parochie van het pand af wil. Jos: „Gelukkig moet het dan eerst aan de gemeente worden aan geboden." Het Axelse Gregoriuscen trum heeft zijn ontstaan te danken aan een kraakac tie. Niet van jongeren, maar van ouderen. Onder leiding van Thur de Wever namen zij het heft in ei gen hand in 1986. Ze kraakten het oude schoolgebouw van de Anto- niusschool en legden de basis van het nu een kwart eeuw oude Gre goriuscentrum. DEN HAAG - Minister Kamp van So ciale Zaken en Werkgelegenheid wil dat een onderaannemer uit Kuitaart een boete van 24.000 eu ro betaalt, omdat hij in 2009 drie Bulgaren in dienst had die niet de vereiste werkvergunningen had den. De minister ging gisteren in beroep bij de Raad van State, om dat de aannemer eerder in het ge lijk werd gesteld door de Middel burgse rechtbank. De Arbeidsinspectie trof in mei 2009 bij een inval op een bouwlo catie in Goes drie Bulgaren aan, die betor\werkzaamheden verricht ten. De Arbeidsinspectie onder vroeg via een tolk een van de drie Bulgaren in het Engels. „De onder vraagde Bulgaar begreep niks van de vragen. Zijn verklaring is dan ook niet rechtsgeldig", betoogde raadsman J. ten Wolde namens de Kuitaartse onderaannemer. De aannemer houdt vol dat de drie Bulgaren als zelfstandig onder nemer voor hem werkten; een werkvergunning is dan niet ver plicht. Minister Kamp wil de uit spraak van de Middelburgse recht bank van tafel om scherp te kun nen optreden tegen ondernemers die vreemdelingen zonder werk vergunning laten werken. Uitspraak van de Raad van State binnen enkele weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64