1929 Dialectkennis op school valt 'glad nog nie tegen' nialectlessen op school zijn voor de cultuurmenu's op de scho- Tijdens de klassengesprekjes valt dialect, vinden veel kinderen. Het Prins en wethouder openen brug 23 Actie voor supermarkt binnenstad Negen Walcherse jongens opgepakt voor berovingen Heeft u de onverwoestbare BLUNT stormparaplu niet gewonnen? Bij ons is hij te koop Het Stoffen Hoedje in Zaamslag 7.SOO KG De dialectvereniging is opgericht in 1929 onder de naam Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek Rinus Willemsen deelt kaartjes uit tijdens de dialectles. Hiermee kunnen de leerlingen van groep 6 van de Sint Antoniusschool in Axel kwartetkaartjes maken met Zeeuwse woorden voor het 'dialectkwartet'. foto Mark Neelemans !t-* inn A A r t I/iti t-* Art nfliYioonro Al rT-*al unrnn /la Aï A A1-1' or* D ir*i ie roi i !c KiivAnrlor A if Kot- Ali I f r\r\ 01 l-'o Dialectlessen op school zijn ontstaan in mei 2011. Adri Scheele en Rinus Willemsen, voor zitter en secretaris van de Zeeuwse Dialect Vereniging kwamen toen in contact met Toonbeeld in Ter- neuzen. Toonbeeld beheert niet alleen de muziekschool, maar zorgt ook GOES - De politie heeft weer twee minderjarige verdachten aangehou den in verband met twee berovin gen in Goes. Imiddels zijn al ne gen jongens aangehouden. De twee 'nieuwste' verdachten zijn een 15-jarige jongen uit Mid delburg en een 16-jarige Soubur ger. Zeven andere Walcherse jonge ren van 14 tot en met 16 jaar wer den eerder aangehouden. De groep wordt verdacht van een po ging tot tasjesroof in de Frans den Hollanderlaan in december en een straatroof aan de Oostsingel in ja nuari. De misdrijven werden in wisselende samenstellingen ge pleegd. voor de cultuurmenu's op de scho len in de gemeente. Al snel waren de twee organisaties eruit: Rinus en Adrie gaan dialectlessen geven op school. Verschillende scholen uit Terneu- zen, Sas van Gent, Sluiskil, Hoek, Axel, Biervliet, Zaamslag en Koe wacht hebben al meegedaan. Tijdens de klassengesprekjes valt de dialectkennis Adri en Rinus reu ze mee: "t valt glad nog nie tegen' 'Kiek es hier', zeiden de kinderen in Axel gisteren ook al snel tegen elkaar. Rinus Willemsen: „In alle klassen wordt altijd aan het begin veel gela chen: in de klas praat je toch geen dialect, vinden veel kinderen. Het is bijzonder dat het dialect op elke school door de kinderen snel geac cepteerd wordt als voertaal en dat ze ook alle vragen die we in het dialect stellen, begrijpen." Meer info over het Zeeuws en de dia lectvereniging is te vinden op www.zeeuwsdialect.nl weammmtSBMBUBsma HULST - De Overdam, de verkeers- brug in de haven van De Nieuwe Bierkaai, wordt zondag 19 februari op ludieke wijze geopend door Prins Carolus en wethouder Diana van Damme. Dat gebeurt tijdens de carnavalsop tocht die om 14.00 uur begint. Spe ciaal voor de optocht wordt de weg rond de Bierkaai vrijgemaakt. De carnavalswagens zijn de eerste voertuigen die over de nieuwe brug gaan. Voordat de Prinsenwa gen de brug passeert, knippen wet houder en prins op De Overdam een lint door en wijden zij samen de brug in door het uitbrengen van een toast. afBan98MaW9EMnmiBMM8ESBS3SB8BSiaB8HnnHBRS9888mBBnnHHtK8UMnM0BM)HIflnM9aHHi Veerstraat 5, tel. 0115-431783 TREKKRACHT TRAMPER GOES VERLINDE TERNEUZEN LEGEMAATE ZIERIKZEE vrijdag 17 februari 2012 door Eugène Verstraeten HULST - Bewoners van de Hulster binnenstad zijn een handtekenin genactie begonnen voor de komst van een supermarkt in het cen trum. Ze willen daarmee bewijzen dat er wel degelijk behoefte is aan een winkel waar men de dagelijk se boodschappen kan halen. Initiatiefnemers Helma Snuverink, Annemieke Sanders en Kitty van Ommen hebben zich boos ge maakt over de uitspraak van het bureau Markteffect dat uit een pas- santenonderzoek niet is gebleken dat consumenten een supermarkt in de binnenstad missen. „Wij vra gen ons af wie die passanten zijn aan wie dat is gevraagd", zegt Kit ty van Ommen. Veel bewoners van de binnenstad, Dullaertwijk en de Tivoliwijk missen wel dege lijk een supermarkt. „Wij kunnen ons nog bewegen maar veel oude ren een stuk minder. De gemeente propt zelf de binnenstad vol met woningen voor oudere mensen. Ze mogen voor drie euro met een busje naar de supermarkten bui ten de binnenstad. Maar ze moe ten toch eigenlijk gewoon dichtbij hun dagelijkse boodschappen kun nen doen." Wethouder Diana van Dam- me-Fassaert benadrukte in de com missie ruimte er alles aan te doen om een supermarkt in de binnen stad te krijgen. Van Ommen: „Maar we hebben het gevoel dat ie dereen aan het lijntje gehouden wordt. Iedere stad moet toch een buurtsuper in het centrum heb ben. Trouwens, de supermarkt is ook in de plannen voor de Nieu we Bierkaai opgenomen." Handtekeningenlijsten liggen in middels bij Brasserie Le Retour, ta veerne de Meerpaal, café de Ster en dienstencentrum De Lieve. De handtekeningenactie duurt tot 3 maart. Daarna worden de handte keningen aangeboden aan wethou der Diana van Damme-Fassaert. EMMADORP Tocht door natuur Land van Saeftinghe Het Zeeuwse Landschap houdt za terdag 25 februari een excursie door het Verdronken Land van Saef tinghe De tocht duurt ongeveer drie uur en is niet geschikt voor kinderen onder tien jaar en men sen die slecht ter been zijn. Vertrek om 10.00 uur vanaf het Bezoekers centrum Saeftinghe in Emmadorp. Aanmelden via 0114-633110 of j.neve@hetzeeuwselandschap.nl GENT Hinder acties Vlaamse loodsen neemt toe De haven van Gent heeft gisteren meer hinder ondervonden van de acties van de Vlaamse loodsen. Slechts één op de vier opvarende zeeschepen kon de haven binnenva ren, tegen één op de twee afgelo pen dinsdag en woensdag. Van de afVarende zeeschepen kon nog gis teren één van de twee wegkomen. Nederlandse loodsen doen nog hun aandeel van 27,5 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63