Jongerenraad zoekt aanwas 241 zeeland Cees Hoogerland veilt Dow moet werkverkeer bolletjeshelm Johnny beter gaan spreiden Minister blijft bij boete bedrijf Kleine chefs in actie Gewonden bij botsing op A58 vrijdag 17 februari 2012 20% BIJTELLING TRAMPER GOES VERLINDE TERNEUZEN LEGEMAATE ZIERIKZEE GOES - Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid blijft erbij dat een onderaannemer uit Kuitaart een boete van 24.000 eu ro betaalt omdat op een bouwloca tie in Goes in 2009 drie Bulgaren voor hem aan het werk waren die niet de vereiste werkvergunningen hadden. De aannemer uit Kuitaart kreeg vo rig jaar gelijk van de rechtbank in Middelburg, maar de minister ging in beroep bij de Raad van State. Die doet binnenkort uitspraak. Uit een exploot d.d. 13-2-2012 van (t.k.-) gerechts deurwaarder A.R. van Laere te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van FANNY GÖBEL, wo nende op een geheim adres binnen het arrondisse ment van de Rechtbank Middelburg, ten laste van MOULAY HARD LAMGHARIKOSORI, geboren in 1957, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend de grosse van de beschikking d.d. 25-1-2012 ge geven door de Rechtbank te Middelburg, bij welke beschikking ondermeer de echtscheiding tussen partijen rs uilgesproken. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: - Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 209 2980 ref.:2980662 Mw. Mr. D.R.M.deVos Joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom Tel. 0164-707172 Veel leden van eerste uur zijn vertrokken Bekijk een video van de Europese driegangenlunch die de Octopus-chefkoks verzorgden op de website: www.pzc.nl/video. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse jongerenraad (Joth) is op zoek naar nieuwe le den. De afgelopen tijd zijn veel jon geren opgestapt, waardoor er nog maar tien leden over zijn. De opgestapte jongeren vertrok ken niet uit onvrede, maar simpel weg omdat ze de maximumleef tijd van 23 jaar hadden bereikt, ver klaart jongerenwerker Ingrid Bras van de gemeente Tholen. Het wa ren veelal leden van het eerste uur. Een nieuwe generatie moet het nu overnemen. Thoolse jongeren kunnen lid wor den van Joth als ze tussen de 12 en 23 jaar oud zijn. Bras ziet het liefst wat jongere mensen komen, al heeft ze niet de illusie dat veel jon gens en meisjes van 12 zich zullen aanmelden. „De praktijk leert dat dit wel erg jong is, al zijn er best jongeren die het kunnen." Bras gokt op nieuwe leden van rond de vijftien jaar, al benadrukt ze dat iedereen welkom is. „Maar als we nu enkel 'oudere' jongeren als lid krijgen, zitten we over een tijdje weer met hetzelfde pro bleem." De jongerenwerker hoopt vijf nieuwe leden te kunnen be groeten, zodat de jongerenraad weer op volle sterkte is. Joth werd in 2003 opgericht. Sinds dien heeft de raad zich op verschei dene terreinen verdienstelijk ge maakt. Zo geven de jongeren ad vies aan het college over zaken die hen aangaan, maar hebben ze ook diverse acties voor Afrika op touw gezet. Joth haalde vele tienduizen den euro's op voor een water pomp en een school in Burkina Fa- so. Verder organiseert de jongeren raad veel activiteiten voor de jeugd 'in de negen kernen van de ge meente. Eén ervan is Tholen's Got Talent, dat op 31 maart alweer aan zijn derde editie toe is. Ook de ne- genkernenslag is een bekende acti viteit van Joth. Wie zich bij de raad wil aanslui ten, kan tot uiterlijk 9 maart een mail sturen naar jongerenwerker Ingrid Bras: ibr@tholen.nl. HEINKENSZAND - Op de A58 ter hoogte van de afslag Heinkens- zand-Sloeweg zijn gistermorgen rond kwart over zeven twee bestel busjes en een personenwagen met elkaar in botsing gekomen. Vier mensen zijn gewond naar het zie kenhuis gebracht. Drie van hen konden na behandeling naar huis, één moest wat langer blijven. Een rijstrook van de A58 richting Mid delburg is geruime tijd afgesloten geweest voor hulpverlening en ber gingswerkzaamheden. Als gevolg ontstond er in de richting van Vlis- singen korte tijd een file. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Met een wieier- veiling op vrijdag 2 maart hoopt de stichting Stavoordö veel geld op te halen voor KWF Kankerbestrij ding. Onder meer de bolletjes helm van Johnny Hoogerland gaat onder de hamer. Zijn vader Cees treedt op als veilingmeester. Stavoordö doet in juni met onge veer twintig mensen mee aan Al- pe D'HuZes, waarbij de bekende Franse berg Alpe D'Huez zes keer wordt beklommen. Het is de be doeling dat teams zoveel mogelijk geld ophalen voor KWF Kankerbe strijding. Stavoordö deed dat al met onder meer een spinning ma rathon. Die bracht liefst 13.500 eu ro in het laatje. De wielerveiling van 2 maart moet ook weer aardig wat geld opleve ren. Ivo Slokkers, woordvoerder van de stichting, heeft door zijn contacten in de wielerwereld een flinke collectie bij elkaar gebracht. Behalve de bolletjeshelm uit de Tour de France van Johnny Hoo gerland gaan onder meer gesig neerde wielershirts van Leontien van Moorsel, Marianne Vos, Sven Nijs en Niels Albert onder de ha mer. Ook de gele trui van Didi Thurau (vijfde in de Tour van 1977) wordt geveild. Overigens komen ook dingen aan bod die niets met wielrennen te maken hebben, zoals gesigneerde voetbalshirts van Oranje, NAC en AZ, kaarten voor De Dijk en een vip-arrangement bij Sparta. Op de website www.st-avoord0.nl kan al geboden worden. De hoog ste biedingen zullen op 2 maart het openingsbod zijn. De veiling, in café Havenzicht in Sint-Anna- land, begint om 19.30 uur. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De oplossing voor de verkeersproblemen in de spits op en rond de sluizen bij Terneuzen ligt in handen van chemieconcern Dow en ook bij individuele wegge bruikers, volgens een aantal leden van de Terneuzense raadscommis sie Omgeving. Dat de opstoppingen wel meeval len, zoals uit onderzoek van de provincie bleek, riep anderszijds veel kritiek op van de meeste poli tici. 's Morgens vroeg en aan het einde van de middag is het vaak aanschuiven geblazen op de door gaande wegen rond de sluizen van Terneuzen. 's Ochtends zijn er op stoppingen richting Dow en de Westerscheldetunnel, aan het ein de van de middag richting het slui- zencomplex. Klachten van onder meer de Kamer van Koophandel waren aanleiding voor de provin cie de situatie te onderzoeken. De provincie huurde een verkeerskun dig bureau in. Dat is tot de slot som gekomen dat de wachttijd slechts enkele minuten bedraagt. Automobilisten die dagelijks van de route gebruik maken, ervaren dat heel anders, reageerden raadsle den op het provinciale onderzoek. Tien tot vijftien minuten vertra ging is de gewoonste zaak van de wereld, volgens hen. „De provin cie slaat de plank mis", oordeelde PvdA-raadslid Jack d'Hooghe. Jos Verdurmen (TOP-Gemeentebelan gen) en Charles ten Hengel (Döö) vielen d'Hooghe bij. „De onder- zoéksresultaten staan haaks op de werkelijkheid." Wethouder Co van Schaik weigerde de resultaten van het verkeersonderzoek in twij fel te trekken. „Het is uitgevoerd door een deskundig bureau."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58