Goes maakt sprong over Deltaweg Vermue wordt eerste burger van Cranendonck Bonte stoet trekt door Thoolse binnenstad Kapelle zoekt lopers voor deelname bevrijdingsvuurestafette almanak BEVELANDEN/THOLEN Toekomstvisie Goes is geen zeepbel 22 Gemeenteraad stemt in met aanleg bedrijventerrein Poel V door Nadia Berkelder GOES - De stad Goes springt over de Deltaweg. Over twee jaar be gint de aanleg van een nieuw be drijventerrein, de Poel V, ten wes ten van de stad. De gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met de aanleg van het terrein. Dat ging met onverwacht veel steun. Natuurlijk stemden de coali tiepartijen CDA, WD en PvdA in met de aanleg van het terrein. Ook PvdA-ers Hans de Jonge en Ma rian van Heugten, die in novem ber nog tegen stemden, steunden hun college. In het verkiezingspro gramma - twee jaar geleden - ver klaarde de PvdA zich nog tegen de aanleg van het bedrijventerrein. Wethouder Loes Meeuwisse (WD, economische zaken) trok ook de fractie van de SGP-ChristenUnie nog over de streep, onder meer door te wijzen op de beperkte voorraad bedrijven terrein die Goes nog heeft. Vol gens het adviesbureau dat de ge meente heeft ingehuurd is veer tien tot zestien hectare grond no dig om aan de vraag te kunnen blij ven voldoen. De gemeente heeft nu nog vijftien hectare beschik baar; gemiddeld is de afgelopen ja ren bijna vier hectare per jaar uit gegeven. De eerste kavels in de Poel V kunnen in 2015 worden ver kocht. De overige partijen -GroenLinks, SP en D66 - stemden tegen. Ze stel den de vraag waarom zo'n haast gemaakt wordt, terwijl de toe komstvisie voor de stad nét wordt voorgelegd aan de inwoners van de gemeente. „De burgers van Goes kunnen nu geen uitspraak doen over de Poel V", zei Pieter Romijn (D66). Romijn wees erop dat het gevaarlijk is om de resulta ten van grondverkoop in het verle den klakkeloos door te trekken naar de toekomst. Zelfs maar een paar maanden uit stel is niet mogelijk, zei Meeuwis se. „We willen door met dit plan en we vinden het belangrijk dat we gesteund worden door een flin ke meerderheid van de raad." Vol gens de wethouder moet de ge meente straks 'nee' verkopen te gen bedrijven. „En dat is wat het college niet wil." Ze ontkende dat er veel bedrijfspanden leegstaan op het moment. „Dat is ongeveer drie hectare. En Goes heeft 145 hectare terrein in bezit. „Dat is dus een heel klein percentage." pagina 22 en 23 toekomstvisie voor Goes is geen zeepbel KAPELLE - Op verzoek van de oran jevereniging doet de gemeente Ka pelle dit jaar voor de tweede keer mee aan de bevrijdingsvuurestafet te. In 2008 gebeurde dat ook al. De estafette vindt plaats na het ontsteken van het vrijheidsvuur in Wageningen bij de overgang van 4 naar 5 mei (middernacht). Het vuur wordt daarna als een 'lopend vuur' door Nederland verspreid. Wethouder Jon Herselman zal het vuur namens de gemeente Kapelle in ontvangst nemen, waarna de voettocht naar Kapelle begint. Het gaat om een afstand van 175 kilo meter, dus Herselman kan het niet alleen. Daarom zoekt hij enthou siaste lopers die mee willen doen. Hij wil aan het eind van de mid dag in Kapelle aankomen. Aanmel den via j.herselman@kapelle.nl. Tip? redactie@pzc.nl Binnenkort wordt de jongen uit Zie- rikzee negen jaar. Dus vroegen zijn ouders naar zijn verlanglijstje. Nou, die heeft hij wel, vertelde hij aan zijn moeder. Hij wilde wel een springkus sen. Euhh.... een kleine blik op het in ternet leerde dat die toch een slordige 900 euro boven het budget was. De jongen dacht even na, maar toen wist hij wel wat anders. Een knuffel die net zo groot is als hijzelf, zei hij enthousiast. Ook dit cadeau was vér boven het budget. De suggestie van een snowboard kapte de moeder ge lijk af met de mededeling dat ze nooit op wintersport gaan en dus kwam zoonlief na een nachtje slapen met zijn laatste suggestie: hij wilde wel een zakje niespoeder. Kosten 30 cent. Nou, dat mocht wel! VRIJDAG 17 februari 2012 THOLEN - Oud-Vossemeer is niet meer het enige Thoolse dorp waar ze car naval vieren. Nog voor de activiteiten daar losbarsten, hebben ze in Tholen hun optocht al gehad. Leerlingen en leerkrachten van openbare basisschool Ter Tolne trokken gisteren in een bonte stoet door de binnenstad. De afge lopen weken hebben ze hard gewerkt aan allerlei mooie creaties. Bij een echte carnavalsoptocht mag muziek natuurlijk niet ontbreken. Daarom lie pen twee muziekgezelschappen mee. De optocht, die begon bij de school aan de Molenvlietsedijk, trok aardig wat bekijks. foto Willem Mieras CRANENDONCK - Wethouder Mar- ga Vermue (50) van de gemeente Borsele wordt de nieuwe burge meester van Cranendonck. Dat heeft de raad van Cranendonck donderdagavond bekendgemaakt. Vermue is met unanieme stem men toegewezen aan de 20.000 zie len tellende gemeente in de buurt van Eindhoven. De Borselse wet houder heeft erg veel zin in haar nieuwe baan. „Na bijna drie termij nen als wethouder te hebben vol- gemaakt, ga je toch eens nadenken over een volgende stap. Nu de kin deren ouder zijn, wordt de reik wijdte daarvoor ook iets groter", zegt ze in een reactie. Volgens haar zijn Cranendonck en Borsele qua inwonersaantal gelijk aan elkaar. „Het ligt tegen Limburg en België en ze hebben er ook carnaval!", zegt ze verheugd. Vermue zegt zo spoedig mogelijk in haar nieuwe gemeente te willen gaan wonen. De oudste zoon van 18 blijft op de boerderij in Oude- lande wonen en werken. Haar man zal hem af en toe bijstaan en heen-en-weer pendelen. .Een an der kind (ook 18) gaat studeren en de jongste van 16 verhuist mee naar Cranendonck. Op 3 april 2012 wordt zij officieel geïnstalleerd. TRAMPER GOES VERLINDE TERNEUZEN LEGEMAATE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55