Beheer Grevelingen op nieuwe leest jongens aangehouden SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Budget VRIJDAG 17 februari 2012 21 GS Zuid-Holland achten beheer terreinen niet langer provinciale taak door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De provincie Zuid-Holland wil af van het be heer van het Grevelingerigebied. Voorgesteld wordt om een ge meenschappelijk regeling in het le ven te roepen voor het beheer van het natuur- en recreatiegebied. In de praktijk betekent het dat de provincie een stapje terug doet en gemeenten een stapje naar voren. Het Grevelingengebied wordt op dit moment beheerd door Groen- service Zuid-Holland (GZH) en dat is een dienst van de provincie. Op zich zou GZH door kunnen gaan met het dagelijks beheer, maar met het verschil dat het dan een zelfstandige uitvoerende orga nisatie zou moeten worden. Hoewel de provincie het beheer van het Grevelingengebied uit han den wil geven, wil zij wel een vin ger in de pap houden. Voldoende recreatie en natuur is, zo wordt ge steld, van groot belang voor het economisch vestigingsklimaat en het leefklimaat van de inwoners van de provincie. „Wij blijven on verminderd betrokken en actief op het dossier van de groene recrea tie. Het borgen van de mogelijkhe den van groene recreatie is een provinciaal belang. De provincie ziet tegen de achter grond van verdere verstedelijking en veranderende wensen van de consument een belangrijke rol voor de recreatie in het Grevelin gengebied. „Wij willen de samen hang tussen stad en land en de groene ruimte nabij de stad over de volle breedte aanzienlijk en duurzaam versterken", aldus de provincie. Het overstappen naar een model waarbij GZH als zelf standige organisatie onder de vleu gels van bijvoorbeeld een gemeen schappelijke regeling het Grevelin gengebied beheert biedt volgens de provincie Zuid-Holland de bes te perspectieven voor de toekomst. Daarbij wordt aangetekend dat er ook gewerkt kan worden met een overheidsvennootschap. Hoe zo'n gemeenschappelijke regeling of overheidsvennootschap er precies uit moet gaan zien en welke part ners daarbij betrokken moeten worden is nog niet bekend. De pro vincie gaat wat zij betitelt als 'de externe variant' nader onderzoe ken. foto Ronald den Dekker Het Grevelingenmeer is populair bij watersporters. Tip? redactie@pzc.nl GOES - De politie heeft weer twee minderjarige verdachten aangehou den in verband met twee berovin gen in Goes. In totaal zijn al negen jongens aangehouden. De twee 'nieuwste' verdachten zijn een 15-jarige jongen uit Mid delburg en een 16-jarige Soubur ger. Zeven andere Walcherse jonge ren van 14 tot en met 16 jaar wer den eerder al aangehouden. De groep wordt verdacht van een poging tot tasjesroof in de Frans den Hollanderlaan in december en een straatroof aan de Oostsin gel in januari. Daarbij werd een vrouw bedreigd met een stroom stootwapen. Ook zouden ze in Middelburg hebben geprobeerd een man te beroven. De misdrijven werden in wisselen de samenstellingen gepleegd. Binnenkort wordt de jongen uit Zie- rikzee negen jaar. Dus vroegen zijn ouders naar zijn verlanglijstje. Nou, die heeft hij wel, vertelde hij aan zijn moeder. Hij wilde wel een springkus sen. Euhh.... een kleine blik op het in ternet leerde dat die toch een slordige 900 euro boven het budget was. De jongen dacht even na, maar toen wist hij wel wat anders. Een knuffel die net zo groot is als hijzelf, zei hij enthousiast. Ook dit cadeau was vér boven het budget. De suggestie van een snowboard kapte de moeder ge lijk af met de mededeling dat ze nooit op wintersport gaan en dus kwam zoonlief na een nachtje slapen met zijn laatste suggestie: hij wilde wel een zakje niespoeder. Kosten 30 cent. Nou, dat mocht wel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49