Kast met karakter wonen 7 vrijdag 17 februari 2012 door Folly van Dijk Je favoriete foto of een andere afbeelding op de deur van je kast. Bijvoorbeeld van die paradijselijke plek waar je vakantie vierde. Of van de mooiste tekening van je (klein)kind. Persoonlijker kan bijna niet. Het is een nieuw fenomeen van kastenfabrikant Kewlox. Eerst zien? Op de site staan tal van voorbeel den van kastcombinaties en fotoprints. Kewlox heeft bovendien twee showrooms: aan de Overtoom 205 in Amsterdam en aan de Ravens- wade 98B in Nieuwegein. Geopend op maan dag tot en met vrijdag van 12.00 tot 17.30 uur (Nieuwegein vanaf 10.00 uur), op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. H www.kewlox.nl ww.kewloxfotokasten.nl Reageren? wonen@wegener.nl Een kast met karakter, letterlijk. Zo kun je de 'fotokasten' van Kewlox typeren. De fabrikant maakt het je bovendien gemakkelijk: in vijf stap pen kun je je eigen fotokast samen stellen via de site van Kewlox. Eén grote fo to geeft een indrukwekkend resultaat op de kast, maar een compositie van meerdere fo to's kan ook prima. Het Kewlox-systeem is al meer dan vijftig jaar op de markt. De basis van elke kast be staat uit vier verticale hoekprofielen van staal en massief beukenhout (PEFC keur merk), die stevigheid en een lange levens duur garanderen. Zelf monteren is relatief eenvoudig. Alles wat je nodig hebt, zijn een hamer en een tang. Wel is het handig met z'n tweeën te werken. Op de website van Kewlox staan verschillende montagefilms met een erg melige presentatie, maar ook tal van praktische tips. Wie echt twee linkerhanden heeft, kan ge bruikmaken van de montageser vice van Kewlox. Dan komen er extra kosten bij, afhankelijk van de bestelde kast en van de reisaf stand. Bovendien is de levertijd dan vier weken in plaats van twee. „Ga je verhuizen, dan moet de monteren met tact en beleid ge beuren", zegt een woordvoerder van Kelox. „Toch wil het nog wel eens gebeuren dat er onder delen beschadigd raken. Dat is geen probleem, want alle onder delen zijn los na te bestellen." De deuren van de fotokasten hebben voor en achter een witte basis. Op de voorkant wordt de gewenste foto geprint met een uv-bestendige, krasvaste inkt. Je kunt de kast dus gewoon schoonmaken. De eigen foto's moeten een hoge resolutie hebben. In het fotolaboratorium van Kewlox worden alle geuploade foto's op 'technische geschikt heid' gecontroleerd. Als de plaat niet aan de eisen voldoet, wordt hij afgekeurd. Zo wordt teleurstelling achteraf, zoals een on- Meer keus Kewlox is welis waar specialist in deze branche, maar het is niet het enige bedrijf dat (online) moge lijkheden biedt voor het maken van een eigen fotokast. Kijk bij voorbeeld eens op llmeglio.nl of Cre8design.eu voor het aanbod van andere bedrijven. scherp resultaat, voorkomen. Tijdens het samenstellen van je fotokast zie je online wat het eindresultaat wordt. Twijfel je zelf aan de kwaliteit van je foto, vraag dan bij Kewlox om advies. Geen eigen foto? Dan kun je ook op zoek naar een leuk exem plaar in de Kewlox-bibliotheek. Of laat je inspireren door foto kasten van anderen. Voorbeelden genoeg op de website. De foto's in de Kewlox-biblio theek zijn allemaal rechtenvrij. De foto wordt geprint op een witte mdf-deur. De prijzen zijn vanaf circa 135 eu ro voor een i-vaks kast (100 x 40 x 37 centi meter). Een fotokast kan één tot vijf vakken hebben. Na een aanbetaling (20 procent van de kostprijs) wordt de fotokast in productie genomen. Wil je je kast thuisbezorgd heb ben, dan komt er 50 euro aan bezorgkosten bij. Natuurlijk kan het gebeuren dat je na ver loop van tijd uitgekeken raakt op je foto kast. Of dat je afgebeelde lief de benen heeft genomen. Helaas, opnieuw printen is geen optie. Wel kun je de kastdeur simpelweg omdraaien, met de foto richting binnenzij de. Een meer definitieve remedie is een nieuwe deur (al dan niet met nieuwe foto) te bestellen. Dat kan vanaf zo'n 33 euro, ui teraard afhankelijk van het formaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43