wonen 15 Knibbel, knabbel, knuisje... Drijvende kleuren Gereedschap lsof een kind met verfkwasten in een heldere poel speelt, daar doet wandspiegel Francis aan denken. De kleuren lijken, eenmaal in het water, los te laten en uit te waaieren over het op pervlak. Die associatie is terecht, want ongeveer op die manier kwam de in Parijs gevestigde ontwerper Constance Guisset op het idee. Guissets werk komt eigenlijk altijd voort uit experimenten en onder zoek, in dit geval naar de werking van pigmenten in water. Dat effect, op haast wonderbaarlijke wijze ge vangen in een wandspiegel, geeft het convex-effect, alsof de spiegel bol is. Maar het doet ook denken aan de grillige vormen die kunnen ontstaan op het glas van oude spiegels. „De spiegel past bij mijn werk, waarin ik beweging én de interesse van ge bruikers wil vangen: of die nu lang duurt of kort is en voorbijgaat." Als een project eenmaal richting productie gaat, zoals in het geval van Francis door het jonge en eigenzinnige Franse merk Petit Friture, transformeert het, stelt Guisset. Dan wordt het wer kelijkheid en gaat het op eigen benen staan. Het zijn precies dit soort ontwerpen waar Petit Friture de deuren voor openzet: eigenzinnige, esthetische en creatieve ontwerpen, die extra hulp kunnen ge bruiken om in de markt gezet te worden. Dat kost wel wat: wandspiegel Francis gaat voor 495 euro over de toonbank. www. p etitfritu re.co m ver de Spatulas-spiegels van Jennifer Raba- tel voor het jonge Franse merk Esé, zou je kunnen zeggen: 'Ik heb net mijn make-up aangebracht met mijn plamuurmes'. Dat is dan nog waar ook. Al gaat het dan niet over het gereedschap om de foundation mee op te smeren, maar de spie gel die je erbij gebruikte. Rabatel, een Fran^aise, stu deerde onlangs af aan de Zwitserse kunst- en design opleiding Ecal. Daar volgde ze een master in het ont werpen van luxe producten. Een spiegel hoort daar zeker bij, redeneerde Rabatel, maar ze wilde er wel een draai aan geven. Daarom zocht ze een tegen pool in de gereedschappen die bouwvakkers gebrui ken. Spatulas is haar serie van een wand-, hand- en zakspiegel in de vorm van een plamuurmes met houten heft en gepolijst metaal (genoemd Diego) en een staande toiletspiegel in de vorm van een trof fel (Salvador). Dat is het gereedschap waarmee stu kadoors gips op de wand uitsmeren. Uiteraard zijn de namen een verwijzing naar de kunstenaars Die- go da Silva en Salvador Dali. „Toen ik het idee een maal had, liet het me niet meer los: zo grappig om jezelf te bekijken in een stuk gereedschap. De mix van humor met functie ligt mij enorm." Het valt ook Rabatel op hoeveel van haar (Franse) ontwerpcollega's zich nu wagen aan het ontwerpen van bijzondere spiegels. „Misschien heeft het iets met de tijd te maken, dat 2012 het jaar is om eens goed in de spiegel te kijken", oppert Rabatel al even poëtisch als veel van de nieuwe spiegels zijn. www.editionsousetiquette.fr Reageren? wonen@wegener.nl Al heksen aan de deur gehad van jullie sprookjeshuis? „Nou, ik hoorde een tijdje terug wel een vreemd ge luid. Geschuur en gekras tegen de buitenkant. Bleek dat een reebokje klem zat tussen het huisje en het hek je ernaast. Gelukkig kon hij zichzelf al snel bevrijden." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl door Jan van Mullem Als je vrouw Grietje had geheten, was het plaatje compleet. „Ja, 'het peperkoekhuisje van Hans en Grietje', we heb ben die typering vaker gehoord. Net als 'een huisje van Anton Pieck'. Ach, er kunnen minder fraaie dingen over je huisje gezegd worden, vind je ook niet?" vrijdag 17 februari 2012 Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. f77 De meeste staan in eigen tuin. NAMEN Hans (59) en Mima Oosterwijk (52) BEROEPEN hij: muzikant (bastrom bone), dirigent, docent koper; zij: calcu lator WOONPLAATS Haerst TWEEDE HUISJE sinds 2006 FUNCTIE logeren Hans en Mirna Oosterwijk in hun pitto reske 'Hans en Grietje'-huisje. foto's MO Jullie verhuren het huisje? „Nee, we hebben geen com merciële bedoelingen. Er blijft wel eens iemand loge ren, maar dat zijn meestal onze kinderen. Andere gas ten die willen overnachten, krijgen een comfortabele plek in onze boerderij. Er is geen elektriciteit in ons huis je, al houdt 'Gloria' het aan genaam warm, zelfs met de ze winterse temperaturen. Ér staat ook een lekkere bank, waar je eenvoudig een tweepersoonsbed van kunt maken. Aan het plafond hangt een nostalgische petro leumlamp. Heel basic dus." Expres geen luxe opties aange kruist op de bestelbon van de timmerman? „Niks besteld, zelf gebouwd! Ik, handig? Ia, nü wel. Der tig jaar geleden werden Mir na en ik voor gek verklaard dat we onze huidige boerde rij kochten. 'Mooi plekje aan de Vecht', werd gezegd. Dat klopt; ik kan het voetveer zien. 'Maar wat een bouw val'. Dat laatste klopte ook, maar kijk nu eens. Netjes ge restaureerd en veel werk zelf gedaan. Ook het kleine huis, ja. Het hout komt uit het bos hier. Het was nog over van de bouw van onze hooi berg, de plek waar we nu re gelmatig feestjes en concer ten geven. De dakpannen waren ook een restantpartij van diezelfde klus. Zes jaar geleden heb ik het huisje gebouwd. Het is ideaal om je even in terug te trekken met een mooi boek ofzo. Mirna en ik zitten er ook wel samen; beiden lekker aan een glaasje wijn." Jullie tweede huisje heet 'Inn de Gloria'. Vanwaar die naam? „In het huisje staat een houtkachel. Die heet Gloria. 'Inn', met dubbel-n, is een woordgrapje. Net als Holi day Inn en meer van die ho tels dat hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41