Kunst als rode draad door het huis D wonen 3 vrijdag 17 februari 2012 door Christel Tuin e van oorsprong Vlaamse Gus- ta Voet - de Munck woont al vanaf 1969 in Hulst. „In het be gin moest ik heel erg wennen. Dat heeft al met al toch wel een jaar geduurd. Ik miste mijn familie. Toen ik eenmaal werk had, ging het een gelukkig snel een stuk beter." Toen ze haar eigen schoonheidssalon wil de openen, besloot Gusta met haar man Waker in 1990 te verhuizen naar een ande re woning in Hulst. In haar eerdere wo ning aan het Europaplein in Hulst, had ze ook al een salon, maar die was erg klein en op de bovenverdieping. „Ik wilde mijn klanten direct kunnen ontvangen en een grotere ruimte om ook manicure en pedi cure aan te kunnen bieden." Het huis aan de Oude Polderstraat bevalt goed. Gusta: „Ik vind het fijn dat we zo dicht bij het centrum wonen, ik had al leen het liefst nog wat dichter bij de pol der gewoond. Verder is het ideaal dat er op de benedenverdieping een extra kamer is waar ik destijds een schoonheidssalon kon inrichten." Gusta is sinds 2011 met pensioen, maar mist het wel om in huis haar eigen plekje te hebben, wat haar werkkamer altijd was. Als compensatie heeft ze nu op de boven verdieping een kamer ingericht waarin zij schildert en op internet surft. Toen ze met pensioen ging, werd het volgens de schoonheidsspecialiste de hoogste tijd om het interieur onder handen te nemen. „Het hele huis was wit en ik had het na twintig jaar wel gehad met die kleur. We wilden een nieuwe look, maar wisten niet goed wat. Samen met mijn man Walter ging ik bij veel mensen op bezoek om in spiratie op te doen. Grappig is dat ik juist in mijn oude huis aan het Europaplein ein delijk zag wat ik graag wilde hebben. Met de huidige bewoners hebben we namelijk goed contact. Ze hadden hun huis laten in richten door Gijs Serrarens van Serrarens Wonen in Vogelwaarde. Dit wilden wij ook wel en al snel kwam hij ,bij ons in de Oude Polderstraat langs." In overleg met Serrarens kozen ze voor een stijl die naar eigen zeggen niet te klas siek, maar ook niet te modern is. De drie basiskleuren zijn gebroken wit, crème en okergeel. Als contrastkleur kozen Gusta en Walter voor bordeauxpaars. In de woonkamer komt het kleurenspel het duidelijkst uit. De muur is geel en de gordijnen en het bankstel bordeauxpaars. Naast de nieuwe kleuren en meubels, zijn in het huis ook enkele muren eruit ge haald om een groter, lichter geheel te creë ren. Van de oude schoonheidssalon is een boekenkamer gemaakt om heerlijk in te ontspannen. Een bijzondere rol in het huis spelen de schilderijen. In totaal hebben Gusta en Walter er zo'n dertig. Ze hebben werken van onder anderen Corneille, Herman Brood, Sjoerd van den Boom, Erik Ross- iers en Elie Van Oppens. In het huis han gen ook eigen werken van Gusta en van haar in 2008 overleden zoon Danny. Om de schilderijen extra te benadrukken, zijn er spotjes geplaatst die de werken sfeervol belichten. Samen met enkele beelden van Vlaamse kunstenaars is de woning kortom bijna een kunstgalerie vlakbij de Zeeuws-Vlaam- se polder te noemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39