Wildcard challenger is fraai iokkertje Successen maken X-Treme niet gemakzuchtig 400 sport 31 vrijdag 17 februari 2012 Aan het nationaal ranglijsttoemooi en het open toernooi doen bijna vierhonderd tennissers mee. Het Zuidwestleasetoernooi is aantrekkelijk geworden voor na tionale subtoppers als Tim van Terheijden en Alban Meuffels. Dit komt door de koppeling die is gemaakt met de challenger in Middelburg, het grote tennis toernooi in de zomer. door Roeland van Vliet GOES - Het Zuidwestleasetoernooi, dat morgen begint, is ongewoon sterk bezet. Dat stelt Sven Vermeu len, die in Goes verantwoordelijk is voor het deelnemersveld. „Nooit eerder", zo weet de Vlissin- ger, „is er een twee sterren natio naal ranglijsttoemooi geweest met alleen maar deelnemers met de speelsterktes één en twee. Dus met alleen maar profs en semi- profs. In de breedte doen we het dus heel goed." De populariteit van het Zuidwest leasetoernooi, het grootste winter- toernooi van Zeeland, is een di rect gevolg van de koppeling aan de zomerse challenger van Middel burg. Voor het eerst dit jaar geldt Het Zuidwestleasetoernooi bestaat ai enkele decennia, zij het niet al tijd onder die naam. In 2006 is voor het eerste een nationaal ranglijsttoemooi toegevoegd aan het open toernooi. Het evenement was tot en met 2010 altijd tussen kerst en Oud en Nieuw. Dit jaar - 2011 is dus TILBURG Poolers Roadhouse bedwingen koploper De poolbiljarters van Roadhouse hielden in Tilburg koploper Jeto Heat knap op 3-3. Joris Lodder werd voor de bezoekers de man van de match met twee overwin ningen, in het 9- en 8-ball. Dennis van Belzen miste in zijn beide par tijen slechts twee ballen en verloor ze toch allebei. Jeroen Damman be zorgde met de winst in het 8-ball zijn ploeg de remise. MIDDELBURG Dauwendaele laat Heerle kansloos De zaalvoetballers van FC Dauwen daele 1 komen zo langzamerhand op stoom. In het duel met Heerle 1 bleek waartoe de ploeg in staat is als het op volle oorlogssterkte is. De nummer drie van de ranglijst werd na een 3-1-ruststand met 10-3 verslagen. Robbie van Iwaarden had met vijf treffers een belangrijk aandeel in de zege. het evenement in de TSI-hal als prekwalificatietoernooi daarvoor. Bij de mannen is er één wildcard te verdienen voor het hoofdtoer nooi van de challenger, bij de vrouwen liggen er twee vrijbrief- jes klaar voor de kwalificaties van 'Middelburg'. „Vooral bij de man nen heeft het gezorgd voor mooie namen", vertelt Vermeulen. „Er doen bij ons spelers mee die an ders alleen voor nationaal ranglijst- toernooien met drie of vier ster ren kiezen." Tim van Terheijden uit Bergen op Zoom is zo'n tennisser. De natio nale subtopper uit de stal van oud-Arnemuidenaar Gillis van de Gruiter wordt door de organisatie gezien als een absolute pu bliekstrekker. En dat etiket kan ook op Alban Meuffels geplakt worden. Hij is een groot talent en speelde afgelopen weekeinde nog kwalificaties voor het ABN Amro World Tennis Tournament in Rot terdam. Bij de mannen zal men in Goes werken met een schema voor liefst 64 spelers. Bij de vrouwen zitten er 32 in het hoofdtoernooi. „We krijgen niet alleen heel overgeslagen - is het toernooi voor het eerst in februari. Daar door zit het Zuidwestleasetoer nooi dichter op de Middelburgse challenger. Dat was vanwege de koppeling van beide toernooien ge wenst. De organisatie is in handen van Van Buren Events (Challenger Zee- Karl Vergouwen blijft langer hoofdtrainer/coach van de eerste selectie van de zondagtak van VC Vlissingen (VCV). De Vlissinger heeft zijn contract bij de voetbal club verlengd voor onbepaalde duur. Vergouwen is bezig aan zijn eerste seizoen bij de VC Vlissin gen. De ploeg voert de ranglijst aan van de eerste klasse C. mooie aanmeldingen binnen, het zijn er ook veel", stelt Vermeulen, die weet dat er in de voorjaarsva kantie geen concurrentie is van an dere nationaal ranglij sttoer- nooien. „Er zullen dus ook veel in schrijvers vanaf morgen kwalifica ties moeten spelen." Sander van Buren, die vanuit de Challenger Zeeland de eindverant woordelijke is bij het Zuidwestlea setoernooi, is trots op het effect dat de koppeling heeft gesorteerd. „Je ziet nu direct dat de challenger ook bekend is in de rest van Ne derland. Er is heel positief gerea geerd op het idee van de wild cards." Ook in het open toernooi, puur voor tennissers en tennissters met de speelsterktes 3 tot en met 8, zit ten de schema's boordevol. Dat is waarschijnlijk omdat de mensen die zich ingeschreven, meteen een passé partout kregen voor de chal lenger van komende zomer. Gratis toegang dus. „Velen vonden dat aantrekkelijk", aldus Van Buren. „De inschrijvingen stroomden bin nen." Zie ook www.pzc.nl/video land) en Walcherse Overkoepe lende TennisTrainingen. Bij de WOTT is Sven Vermeulen kartrek- ker. Matthew Pierot en Sabine van der Sar wonnen in december 2010 de vorige editie van het Zuid westleasetoernooi. Beiden hebben zich dit jaar niet ingeschreven. door René van Stee GOES - X-Treme timmert nadruk kelijk aan de weg. De Zeeuwse mountainbikevereniging is de grootste van Nederland. Vorig sei zoen was de club op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers in Boswachterij Westerschouwen or ganisator van het NK voor de jeugd van zeven tot en met veer tien jaar. Die titelstrijd leverde acht Zeeuw se medailles op, waarvan gouden plakken voor Emma Verloop en Mick van Dijke, beiden uit Wissen- kerke. Later in 2011 veroverde hun clubgenoot Milan Vader uit Mid delburg de Nederlandse titel bij de nieuwelingen. Die successen zijn allerminst een reden om rustig achterover te gaan leunen, bezweert voorzitter Pa trick Vader van X-Treme. „Integen deel. In een aantal jaren is iets moois opgebouwd. Die stijgende lijn moeten we zien vast te hou den", zei hij gisteravond tijdens de ploegenpresentatie van X-Treme in Bowlland Goes. Op die bijeenkomst werden ook de Bart Brentjes-trofee (voor bij zondere sportieve prestaties) en de Patrick Tolhoek-trofee (voor de meest verdienstelijke wielervrijwil- liger) uitgereikt. De Brentjens-tro- fee ging naar Milan Vader, z'n va der Patrick Vader ontving de Tol hoek-trofee. Het recept van de goede prestaties van X-Treme bestaat uit meerdere ingrediënten. Sterke troeven zijn de beschikbaarheid van het par koers in Boswachterij Wester schouwen en de trainingslocatie, een geaccidenteerd terrein van tweehonderd bij tachtig meter, na bij Sportpark Het Schenge in Goes. Vader: „Daar beschikken we over de faciliteiten om de renners de fijne kneepjes van hun sport bij te brengen. De technische vaardig heden waarover zij dienen te be schikken, kunnen we hier uitste kend oefenen. Dit werpt zijn vruchten af Trainin gen op woensdag in Goes worden regelmatig bezocht door liefst ze- ventig kinderen. „X-Treme streeft er verder naar om op elke leeftijds categorie twee trainers te zetten. Ook de ontwikkeling van het mountainbiken van louter zomers port naar een discipline die mede dankzij de introductie van de Zeeuwse ATB-wintercup tegen woordig bijna het gehele jaar kan worden beoefend, heeft bijgedra gen aan de opmars van de club. Vader: „Tel daarbij op dat we met Patrick Tolhoek en Marco Min- naard beschikken over mensen die niet alleen hun sporen in het mountainbiken hebben verdiend, maar die dankzij het vele werk dat zij voor ons verrichten een grote bron van inspiratie zijn voor onze leden. Dat doen ze onder meer door het geven van clinics, waar voor we ook regelmatig de grens overgaan." De prestaties van X-Treme, dat tra ditiegetrouw meedoet aan wed strijdenreeksen zoals de landelijk jeugdcompetitie, de (inter)nationa- le topcompetitie en internationale marathons, zijn ook de wieler bond KNWU niet ontgaan. De relatie met de bond is hecht, stelt Vader. Mede daardoor mocht de club vorig jaar het jeugd-NK houden. Inmiddels in Milan Vader toegetreden tot de nationale selec tie, waar hij veel ervaring zal op doen op hoog niveau iri binnen- en buitenland. Als trotse vader juicht Patrick Vader die ontwikke ling uiteraard van harte toe. Glimlachend: „Natuurlijk heeft Mi lan het zelf gedaan, maar het voelt toch ook wel een beetje als het suc ces van X-Treme. Het is geweldig dat je iemand uit de nieuwelingen kunt afleveren op het hoogste ni veau. Het past ook prima in onze filosofie als opleidingsclub." SHARM EL SHEIKH Van de Velde klaar in Egyptische future Tennisster Bemice van de Velde is in de tweede ronde van het future- toernooi van Sharm el Sheikh uit geschakeld. De inwoonster van 's-Gravenpolder was niet opgewas sen tegen de Zwitserse Lara Mi chel: 6-3 6-4. Ook volgende week is Van de Vel de nog actief in de Egyptische bad plaats. Dan is daar een tweede fu- turetoernooi. MIDDELBURG Karl Vergouwen langer bij Vlissingen Ontwikkeling Zuidwestleasetoernooi in Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31