nuchter, net als een Zeeuw' zeeland 127 Verdachten overvallen nog vast 'Het woord Hedwige is twee keer gevallen' WK fotografie onder water in 2015 in Zeeland 'Ze krijgen het wel eens makkelijk, maar alleen als ik dat wil. Ik blijf de baas!' Britta de Wolff, dierenverzorger vrijdag 17 februari 2012 door Rens Wisse MIDDELBURG - Drie mannen die worden verdacht van twee overval len in Vlissingen en Oost-Sou burg, blijven voorlopig in voorar rest. Zo oordeelde de rechtbank in Middelburg gisteren. De mannen zouden in 2009 een overval hebben gepleegd op een te lefoonwinkel in Vlissingen. Ook zouden zij in 2010 betrokken zijn geweest bij een overval op een su permarkt in Oost-Souburg. De mannen ontkenden betrokken heid bij beide overvallen. Omdat het onderzoek nog niet vol ledig is afgerond, is de zaak nog niet inhoudelijk behandeld. De drie zitten momenteel al vast voor het voorbereiden van een eerdere overval. De officier van Justitie ver zocht hen na het uitzitten van hun straf in voorarrest te houden voor de twee overvallen in Vlissin gen en Oost-Souburg. Volgens de rechtbank zijn de ver denkingen dermate ernstig dat een voorarrest van negentig dagen gerechtvaardigd is. Ook acht zij de kans op recidive vooralsnog te groot. MIDDELBURG - Zeeland is van 21 tot en met 25 mei 2015 het toneel van het Wereldkampioenschap Onder waterfotografie. De Confédération Mondiale des Activités Subaquati- ques (CMAS) maakte gisteren be kend de Nederlandse Onderwater sport Bond de organisatie van het evenement te gunnen. Het WK wordt om de twee jaar ge houden. De eerstkomende editie is volgend jaar in Cuba. De duik- bond heeft zich kandidaat gesteld om Zeeland als hét duikgebied van West-Europa ook wereldwijd op de kaart te zetten. Gedeputeerde Sjoerd Heijning verwacht dat het kampioenschap in economisch en toeristisch opzicht 'een boost' voor de provincie zal opleveren. ontpoldering van de Schore- en Welzingepolder. Dan zal tussen de 210 en 270 hectare natuur zijn her steld. Nodig is 300 hectare. Het ka binet wil eerst het exacte resultaat van de eerste twee stappen afwach ten. Pas daarna wil het kijken of meer maatregelen nodig zijn. Dat zint Europa totaal niet. Potocnik eist dat Nederland kan aantonen dat alle natuur herstelt. Dus geen open einden, maar een compleet verhaal. Dat heeft Bleker niet. „Ik ga er niet op in hoe de derde fase eruit gaat zien. Dat is onderwerp van de gesprekken met experts van de Europese Commissie. We gaan nu de laatste fase van inten sieve discussie in." Bleker is al maanden en maanden bezig en Europa vindt de alterna tieve ontpolderingsplannen nog steeds onvoldoende. Toch houdt Bleker eraan vast. „Dat alternatief heeft de steun van bijna 100 zetels in de Tweede Kamer. Door experts is de wetenschappelijke onderbou wing niet gefalsificeerd. De discus sie speelt al sinds 2004, en elke drie maanden is wel een kansbere kening gemaakt of de Hedwige on der water gaat of niet. Ik hou het bij mijn uitspraak van een jaar ge leden: de haven is in zicht, maar we zijn er nog niet. Er is geen ga rantie dat we die gaan halen. Er zijn klippen. Vandaag zijn we er nog niet gekomen. Het moet de ko mende week blijken of we dichter bij elkaar kunnen komen." De vraag is of wat Nederland tot nu toe nu niet is gelukt, wel ko mende week voor elkaar krijgt. Het is Bleker er alles aan gelegen om de buitenwereld ervan te over tuigen dat het kabinet er alles aan heeft gedaan om de Hedwige droog te houden. Daarom staat hij de pers graag te woord. Bleker wil als het fout gaat kunnen zeggen: ik heb mijn best gedaan. En wat als Europa niet overtuigt raakt? Bleker: „Dan moeten we afwach ten wat de Commissie gaat doen en beoordelen wat verstandige stappen zijn. Het is vooruitlopen op een situatie die er nog niet is. We gaan nu laatste fase van de dis cussie in. Ik ben net een Zeeuw: volhouden en nuchter blijven." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - „Hoe vaak het woord Westerschelde is gevallen in het ge sprek met de Eurocommissaris? Twee keer. Hoe het gesprek ging? Goed. Waar het over ging? Het gro te natuurherstel in de Westerschel de. En de komende tijd moeten we afwachten hoe het verder gaat." 'Staatssecretaris Henk Bleker (Na tuur) was gisteravond niet in de stemming om in de Tweede Ka mer uitgebreid in te gaan op het gesprek eerder die dag met Euro- commisaaris Janez Potocnik (Mi lieu). Eigenlijk ging het debat gister avond over het natuurakkoord met de provincies. Maar D66, PvdA en Christenunie grepen het moment aan om stil te staan bij het gesprek van Bleker en Potoc nik eerder op de dag. „Potocnik laat staatssecretaris Ble ker nog een weekje bungelen", stel de PvdA-kamerlid Lutz Jacobi vast. „Stop met die symboolpoli tiek", zei D66-Kamerlid Stientje van Veldhoven. „Haal de vinger uit de dijk." D66 wil dat staatssecretaris Bleker 'zo snel mogelijk beslist om de Hedwigepolder onder water te zet ten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27