Steun bij alledaagse hobbels 221 zeeland Weghalen bierkeet is allerlaatste redmiddel Jehova's blijven in de Van Dishoeckstraat De Veerse wethouder m "Elk kind kan hier zichzelf zijn. We hebben een grote tuin met cavia's, konijnen en kippen. De kinderen vinden het heerlijk om daar samen te spelen!" www.kinderopvangwalcheren.nl Loodsacties fonnikenwerk VERBRU/K 7:76.7 vrijdag 17 februari 2012 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen blijft hopen op een exploitant voor het paviljoen in het Schelde- kwartier. Pas als blijkt dat dat écht niet lukt, laat ze de gestapelde con tainers weghalen. Het paviljoen tegenover de Zware Plaatwerkerij wordt dagelijks door een grote groep mensen gebruikt als hangplek om bier te drinken. Dat wekt ergernis bij passanten. Maar zolang er geen sprake is van overlast, treden politie en gemeen te niet op. Interventie van Emer- gis, die de gerrteente 10.000 euro heeft gekost, mocht niet baten. Anderhalfjaar lang heeft onderne mer Willem Jan Buijs van strand paviljoen Panta Rhei geprobeerd er horeca te bedrijven. Volgens hem mislukte dat mede door de hanggroep. Ook al gaan binnen de Vlissingse politiek stemmen op om harder in te grijpen en de containers des noods weg te halen, de gemeente Vlissingen wil het paviljoen toch nog een kans geven. Wethouder Piet Polderman houdt de hoop op een uitbater. „Dat zou de beste be heersvorm zijn." Ander toezicht komt de komende maanden van restaurateurs van de Scheldekraan, die in ruil daarvoor water en stroom uit het paviljoen mogen gebruiken. Het Vraagpunt Veere biedt een sluitend aanbod aan al onze inwoners van min negen maanden tot 99 jaar. Hierin werken we samen met de andere gemeenten, maar met behoud van de Veerse couleur locale. Chris Maas Middelburg had al een Centrum voor Jeugd en Gezin, Porthos, waar mensen terecht kunnen met vragen over opvoeding en hulpverlening. Sinds gisteren hebben Vlissingen (Porthos) en Veere (Vraagpunt) ook zo'n lo ket. door Annemarie Zevenbergen en Maurits Sep Waar in Vlissin- gen de jonge rapgroep De Hobbyisten de opening van het Centrum voor Jeugd en Gezin om lijstte, ging Veere voor Zeeuwse Sien en een filmpje bij de opening van haar Vraagpunt. De openingen, gelijktijdig, waren in beide plaatsen te volgen via een skypeverbinding. Zo hield de Veer se wethouder Chris Maas zijn toe spraak met op de achtergrond het optreden van de rappers. Beeld zonder geluid, want dat zou de ge sproken woorden in Veere teniet doen. Chris Maas schetste het be lang van het Vraagpunt. „Er is nu één loket met een sluitend aanbod op het gebied van opvoeden, op groeien en zorg voor onze inwo ners van min negen maanden tot negenennegentig jaar." Het CJG/Vraagpunt Veere zit in het WMO-loket aan de publieksba- lie in het gemeentehuis in Dom burg. Een aparte kamer even ver derop, licht en huiselijk ingericht, kan extra privacy bieden als daar behoefte aan is. De Veerse wethouder richtte zich na afloop van zijn toespraak even tot zijn Vlissingse collega Marin de Zwarte. „Ik moet dus recht in de camera kijken, hoor ik in m'n oor tje", grinnikt Maas als hij zijn felici taties overbrengt. Het Centrum voor Jeugd en Ge zin, zei directeur Nelleke Groene- wegen van Jeugdzorg Zeeland, geeft ook een steuntje in de rug bij alledaagse hobbels. „Veel ouders zoeken advies over opvoedingsza ken buiten de familiekring. Er hoe ven niet altijd grote problemen te zijn. Maar als er meerdere, proble men binnen één gezin zijn; vader werkloos, moeder depressief en kind met schoolproblemen, biedt het centrum een totaalaanpak voor het hele gezin. Met dit cen trum krijgt de gemeente er, naast de standaard zaken als het afgeven van een paspoort, hele andere ver antwoordelijkheden bij." Zeeuwse Sien besloot zelf een al ternatieve openingshandeling te verrichten. „Zonde zo, alleen een filmpje en geen koningin die een lintje door knipt." Dus deed zij dat maar, met haar breiwerkje. Vlissingen heeft bij de keuze voor Zoals je naar de dokter gaat ais je iets aan je lijf hebt, ga je naar Porthos met al die andere vragen. Porthos Vlissingen Het CJG-loket Porthos Vlissingen is gevestigd in de open wijkschool De Combinatie in de wijk Nieuw Bonedijke. Pablo Picassopiein 126, 4382 KB Vlissingen, telefoon: 0118-448844. Porthos is een concept dat is ont wikkeld in Middelburg - waar het CJG ook Porthos heet. Het con cept van Porthos breidt zich Uit en wordt binnenkort ook overgeno men door de gemeente Sluis. Porthos is elke werkdag open van 09.00 tot 17.00 uur. Dat geldt voor de vestiging in Middelburg én die in Vlissingen. Porthos heeft een eigen website: www.porthos.nl. Mensen met vragen over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) kunnen in Vlissingen te recht bij een loket op het stadhuis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Wethouder Chris Maas bij de opening van Vraagpunt. foto Lex de Meester kinderopvang Walcheren Saskia Schouwenaar, gastouder bij KOW: Buitenhove 161 4337 HG Middelburg T 0118 6145 32 E info@skow.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het gebouw van Jeho va's Getuigen in de van Dishoeck straat in Vlissingen wordt niet ver kocht aan de gemeente. Het hoofd kwartier in New York geeft daar geen toestemming voor. De gemeente Vlissingen wil de Ko ninkrijkszaal graag hebben om bij het Scheldekwartier te voegen. Op den duur zouden er huizen kun nen worden gebouwd. Als tegemoetkoming heeft de ge meente het voormalige ROC-ge- bouw in de Verlengde Bonedijke- straat aangeboden. Dat is ook nog eens groter, zodat er behalve voor kerkdiensten ook ruimte is voor een opleidingsinstituut. De Vlis singse gemeenschap had het voor stel neergelegd bij het hoofdkwar tier in New York, maar daar kwam vervolgens 'geen witte, maar zwar te rook', volgens wethouder Piet Polderman. „Een reden is niet op gegeven." Heel erg is dat niet, zegt hij. „We hebben de kavel niet per se nu no dig, maar het was gewoon mooi ge weest om te hebben aangezien we nu even niks kunnen kopen in ver band met de bezuinigingen. Op den duur willen we de Van Dis hoeckstraat toch verbinden met het Scheldekwartier." Porthos het voorbeeld van Middel burg gevolgd. Zowel in naam als in werkwijze, vertelde de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte. Dat onderstreept de samenwerking op Walcheren. Bovendien was de naam Porthos al bekend en dan is het volgens hem 'weggegooid geld' om zelf iets nieuws te bedenken. Heel bijzonder aan Porthos Vlissin gen noemde De Zwarte de locatie: een brede school waarin kinderop vang zit, drie scholen, waar dus heel veel kinderen en ouders sa menkomen. „Er is iets heel moois neergezet in Vlissingen", vond ook de Middel burgse wethouder Albert de Vries, daar verantwoordelijk voor Port hos Middelburg. Hij benadrukte dat Porthos geen organisatie is, geen stichting, vereniging of BV, maar 'een netwerk van organisa ties die de eerste lijn vormen bij de hulpverlening'. „Zoals je naar de dokter gaat als je iets aan je lijf hebt, ga je naar Porthos voor ant woorden op al die andere vragen." Vraagpunt Veere Veere heeft de naam Centrum voor Jeugd en Gezin omgedoopt tot Vraagpunt Veere. Het Vraagpunt Veere zit bij het WMO-loket in het gemeentehuis in Domburg. Jong en oud kan daar terecht met vragen over opvoeden, opgroeien en zorg. De openingstijden van het Vraag punt zijn dinsdag van 9.00 tot 12.30 uur en woensdag van 13.30 tot 17.00 uur. Er komt tevens een digitaal loket met informatie en antwoorden op veel voorkomende vragen. Online-consulten en digitale hulp verlening wordt mogelijk via een speciale chatfunctie. Het digitale loket is vanaf maan dag 20 februari geopend www.vraagpuntveere.nl VSSSGZXXBSSZS&SSSS&SBBt&XCSBVHt&SaSSKXQSSCaa GENT - De haven van Gent heeft gisteren meer hinder ondervon den van de acties van de Vlaamse loodsen. Slechts één op de vier op varende zeeschepen kon de haven binnenvaren, tegen één op de twee afgelopen dinsdag en woens- dag. WEBLOCS PZC-verslaggevers houden blogs bij over cultuur, literatuur, levensbe schouwing en voetbal: pzc.nl/blog. TRAMPER GOES VERLINDE TERNEUZEN LEGEMAATE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22