Provincie krimpt fors in y 'V Ajax buigt voor Manchester United Zeeland houdt belastingkantoor Steeds vaker een waarnemer Laatste poging Hedwigepolder Russin in duurste flat New York WONEN Muziek met donkere romantiek voegt iets toe 15 Kunst is rode draad door het huis 2 en 3 Ambtenarenapparaat gaat van 663 naar 500 fulltime banen door Ben Jansen MIDDELBURG - Minder ambtena ren, maar wel jonger. Zo komt de organisatie van de provincie er uit te zien. Beide doelen zijn te berei ken met een vertrekregeling voor medewerkers van 57 jaar en ouder. In 2010 is al besloten scherper te kijken naar de kerntaken van de provincie en .tachtig banen te schrappen. Aanvullende bezuini gingen maken het noodzakelijk dat aantal te verdubbelen en op nieuw naar de kerntaken te kijken. Daarbij is een vergelijking ge maakt met andere provincies. De 57-jarigen regeling waarover het dagelijks provinciebestuur met de bonden en de ondernemingsraad overeenstemming heeft bereikt, maakt het mogelijk de inkrimping zonder gedwongen ontslagen te.Ja- ten verlopen. Gedeputeerde Ge orge van Heukelom (SGP, perso neel en organisatie) is zich ervan bewust dat zo'n regeling vandaag de dag nogal ongebruikelijk is. „Er zal een boete komen, maar die ne men wij voor onze rekening. Het alternatief is dat we mensen moe ten ontslaan of uitgaan van natuur lijk verloop. Dat laatste betekent isfcgyife pas in 2023 de gewensts omvang van onze organisatie berei ken en intussen met een steeds meer vergrijzend en duur ambte narenapparaat komen te zitten. Het geld dat we in de vertrekrege ling steken, verdienen we weer te rug." De vergelijking met andere provin cies heeft te zien gegeven dat Zee land met 500 fte's toe moet kun nen. Nu zijn het er 663. Vooral de afdelingen verkeer en vervoer en voorzieningen zitten ruim in hun mensen. Bij economische zaken zouden extra krachten moeten ko men. Waar uiteindelijk banen worden geschrapt, hangt af van de kernta kendiscussie die met Provinciale Staten zal worden gevoerd. AMSTERDAM - Bedremmeld verliet Ajax gister avond het veld in Amsterdam. Tegen de Engelse grootmacht Manchester United leken er voor de pauze kansen te liggen voor de regerend lands kampioen, maar na rust maakten Ashley Young en Javier Hernandez het verschil: 0-2. De achtste finales in de Europa League lijken daardoor on haalbaar voor Ajax. De andere drie Nederlandse ploegen wonnen. AZ won thuis met 1-0 van de Belgische koploper An- iW^JmS8SSS&B&S&Z&SBS8&&BSi5SSS S£SSSSSWSeS^SS^!SS«iBBSSSSSiS^Sf-m&^SWSSS& TERNEUZEN - Zeeland houdt een belastingkantoor. Of dat kantoor in Terneuzen, Goes of een (nieu we) andere plaats komt, wordt la ter dit jaar duidelijk. Het ministerie van Financiën wil de eerder de belastingdiensten con centreren in twaalf kantoren in den lande. De kantoren in Terneu zen en Goes vielen in die plannen buiten de boot. De burgemeesters van beide Zeeuwse steden en com missaris van de koningin Karla Peijs, gesteund door handtekenin gen van honderden belastingadvi seurs uit Zeeuws-Vlaanderen, pro beren al tijden staatssecretaris Frans Weekers te overtuigen van de noodzaak Zeeuwse kantoren in stand te houden. De lobby heeft, in elk geval gedeel telijk, succes gehad, bevestigde woordvoerster Lilian Jansen van Fi nanciën gisteren. „De grote lijnen zijn uitgezet. Zeeland houdt een kantoor. Maar waar dat staat of komt te staan, wordt in de loop van het jaar verder uitgewerkt." MIDDELBURG - Gommissaris van de koningin Karla Peijs vindt het be langrijk dat de Zeeuwse hoofdstad een burgemeester heeft. Zeker als het ernaar uitziet dat het burge- meesterloze tijdperk langer dan drie maanden duurt. Ook speelt een rol dat de zomer in die perio de de zomer valt. pagina 2 en 3: burgemeester aan mijn zijde DEN HAAG - Nederland krijgt nog een week de tijd om Brussel ervan te overtuigen dat de alternatieve ontpolderingsplannen voldoende zijn om de natuur in de Wester- schelde te herstellen. Staatssecretaris Henk Bleker (Na tuur) maakte dat gisteren bekend na een gesprek met Eurocommissa ris Janez Potocnik (Milieu) in Brus sel. Potocnik benadrukte geen ver trouwen te hebben in de Neder landse alternatieven voor de ont- poldering van de Hedwigepolder. Bleker wil de komende dagen pro beren nader tot de commissie te komen. Bleker. „We zetten alle zei len bij om eruit te komen." Pagina 26/27: Ik ben net een Zeeuw DE STELLING Ik ben in de stemming voor carnaval Reageer op pzc.nl UW MENING 449 reacties Waterdunen is een impuls voor Zeeuws-Vlaanderen derlecht. PSV versloeg in Turkije Trabzonspor met 1-2 en FC Twente keerde winnend terug uit Roemenië. Steaua Boekarest werd met 0-1 versla gen. foto Olaf Kraak/ANP pagina 28 en 29: Meer Europa League-voetbal UW MENING 528 reacties Polen zijn welkom in Nederland NEW YORK - Een Russische miljar dairsdochter is de nieuwe eigenaar van het duurste appartement van New York. Dat schrijft de Wall Street journal. Volgens de Ameri kaanse krant legde de familie Ribo- lovlev zo'n 68 miljoen euro neer voor het penthouse aan Central Park West. Het appartement kijkt uit op Central Park en heeft een balkon langs alle zijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1