'Wij voeren geen act op' 241 zeeland Kwestie bushalte krijgt staartje «sf w ffiEZ vS| x Zeeuws kapitaal voor ziekenhuis Mortiere Vlaamse loodsen Topkwaliteit Poos 2,3 kilo 1 Stuntprijs donderdag 16 februari 2012 Partijen willen actie door Rob Paardekam 3PK-SK53SB THOlEN - PvdA-raadslid Henk Nieuwenhuis legt zich niet zo maar neer bij het antwoord van B en W dat er niets wordt gedaan aan de in zijn ogen gevaarlijke bus halte aan de Postweg in Tholen. Ook SGP'er Chris Koopman pleit voor actie. Nieuwenhuis klaagde onlangs over het feit dat bij de genoemde halte geen voorziening voor wachtende passagiers aanwezig is. Ze staan in het gras. Met name als het donker is, zou dat gevaarlijk zijn. Zeker ge zien het feit dat langs de Postweg geen straatverlichting aanwezig is. De PvdA wil dat de gevaarlijke si tuatie wordt aangepakt. Het college antwoord dat de ver antwoordelijkheid bij het water schap ligt. Dat wil echter geen ac tie ondernemen, omdat de bushal te slechts sporadisch zou worden gebruikt. Nieuwenhuis is ontstemd over de houding van het waterschap en wil het er niet bij laten zitten. Hij snapt niet dat het schap beweert dat de halte weinig wordt ge bruikt. „Ik zie daar regelmatig gro te groepen kinderen staan." Hij krijgt bijval van collega-raads lid Chris Koopman (SGP), die te vens lid is van het algemeen be stuur van het waterschap. Hij wil de kwestie daar aankaarten in een poging de bushalte toch iets veili ger te maken. ANTWERPEN - Vlaamse loodsen die sinds maandag actie voeren tegen verhoging van de pensioenleeftijd, bedienen vanaf vandaag meer schepen. Hun vertegenwoordigers zeiden dat gisteren na overleg met de Vlaamse regering én onge meend felle kritiek uit de havens. Twee Zeeuwse clowns willen de komende tijd zoveel mogelijk Zeeuwse zorgcentra bezoeken om ouderen en dementen te vermaken. Daartoe hebben ze de Vereniging Zeeuwse Clowns opgericht. door Rob Paardekam Waar moet een goede clown aan voldoen? „Hij of zij is eerlijk, open, puur en altijd positief', zegt Jacomien van Stee uit Vlissingen. Zij kan het weten, want samen met Frederieke Scheer-Hogeweg uit Borssele richt te ze de Vereniging Zeeuwse Clowns op. De twee ontmoetten elkaar ruim een half jaar geleden in het Vest zaktheater in Vlissingen. „Ik vond Jacomien meteen een ontzettend leuk mens", vertelt Frederieke (clown Puk). „Het werd nog veel leuker toen ze me vertelde dat ze clown was. Ik was daar ook mee bezig, maar omdat ik geen maatje had, kwam de klad erin." De twee dames lieten er geen gras over groeien. Kort na hun ontmoe ting vormden ze een clownsduo en al op 1 oktober begonnen ze aan een stage in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. In drie maan den hebben ze alle groepswonin gen bezocht. „We hebben daar enorm veel geleerd", stelt Frederie ke. „Het is bovendien heel dank baar werk. Sommige ouderen en dementerenden kunnen echt een tijdje teren op een bezoek van een paar clowns. Ze zijn na afloop weer een stukje positiever." Uiteraard zijn er uitzonderingen. Sommige mensen vonden het maar niks. „Dat is helemaal niet erg", benadrukt Jacomien (clown Klak). „Wij dringen ons niet op. Als iemand het niet leuk vindt, gaan we gewoon gezellig kletsen." Meestal reageren de ouderen ech ter wel positief op de twee clowns. In dat geval kan volgens Frederie ke iets heel moois ontstaan. „Je komt dicht bij de mensen. Soms vertrouwen ze je hun diepste, ge- heimen toe. Laatst vertelde een vrouw van 83 me dat ze verkering had. Leuk, toch?" Frederieke en Jacomien zijn zoge heten contactclowns. Dat is niet te vergelijken met de zogeheten bal lonnenclowns met hun ge schminkte gezicht. Juist omdat hun mimiek zo belangrijk is, heb ben de Zeeuwse vrouwen enkel een rode neus op en vrolijke kle ding aan. „Zelf hou ik ook niet van die lolbroek-clowns", verklapt Fre derieke. „Een ander verschil is dat wij geen act opvoeren. Het gaat al lemaal heel spontaan. Als we een huiskamer binnenstappen, weten we niet hoe het zal lopen." Het duo is voor allerlei gelegenhe den in te huren, maar wil zich vooral richten op ouderen. Het liefst gaan Jacomien en Frederieke de komende jaren de hele provin cie door om zoveel mogelijk zorg centra te bezoeken. Om dat moge lijk te maken hebben ze de Vereni ging Zeeuwse Clowns opgericht. Daarvoor zijn ze dringend op zoek naar sponsors. Met hun geld kan een deel van de kosten worden be taald, want de verzorgingshuizen hebben vaak het budget niet om de clowns in te huren. Andere clowns kunnen zich overigens ook aansluiten. „Alle hulp is welkom", stelt Jacomien. „Zeeland wordt steeds grijzer, en aangezien wij ie dereen willen bereiken, is er werk aan de winkel." www.zeeuwseclowns.nl Frederieke (clown Puk, links) en Ja comien (Klak) hebben een vereni ging opgericht. foto Willem Mieras door Theo Giele MIDDELBURG - Een Zeeuws zieken huis gebouwd met kapitaal van Zeeuwse investeerders. Dat idee zit achter de zogeheten commanditai re vennootschap Ziekenhuis Zee land, een initiatief van de onderne mer Henk van Koeveringe. Zijn Zeeland Invest Beheer is de drijvende kracht achter de ven nootschap. Het komt er op neer dat iedereen, via die CV, een bedrag kan investe ren in de nieuwbouw van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis in de Mortiere, sinds kort Vlissin- gen-Noord geheten. De CV-con- structie is bekend uit de scheep vaart, maar kan ook voor de bouw van het ziekenhuis ingezet wor den. Het ADRZ heeft zelf niet genoeg geld om de nieuwbouw te bekosti gen. Met de nieuwbouw is een to tale investering gemoeid van naar schatting 45 miljoen euro. De CV zou daarvan ongeveer een derde, 15 tot 17 miljoen euro, voor haar rekening moeten nemen. Zeeuwen die wat kapitaal te inves teren hebben, kunnen via de CV laten zien hoe belangrijk zij de nieuwbouw vinden. De CV dient twee doelen: het ADRZ voorzien van het nodige risicodragende ma teriaal en een stevige relatie vesti gen tussen het ziekenhuis en Zeeuwse beleggers. Het ADRZ heeft op 2 februari de Vlissingse raad achter gesloten deu ren geïnformeerd. Op 29 februari krijgt de Middel burgse raadscommissie Maatschap pelijke Zaken de presentatie te zien. Die bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Geldig t/m zaterdag 18 februari 1 pond 500 gram Nog 3 dagen geldig! Verse aardbeien Klasse I Bak 250 gram OP=OP elders 2.69 Shoarma reepjes Senseo Pak 48 stuks GRATIS sprookjes- Literfles t.w.v. e 14.95 bij 3 pakken vooooenpAK ia HOrmfAOt Poeder of vloeibaar. Flacon 730 ml - 1.5 liter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66