binnenland 15 stilte over bezuinigingen weekendcompany0 Peuters praten niet beter door taaiprogramma 3 dagen aan het strand in Zeeland! 0% 10 20 30 40 SO -60' 70 80 00 100% Vajaa£&i&is fte&wofiiaoia. Aanschaf JSF mogelijk duurder www.weekendcompany.nl Korting 56% 166 beschikbaar! OP=OP i i i i i ii i mmm 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Golden Tulip Westduin **- Gratis zwembad sauna Nabij Vlissingen en Middelburg Verblijf tot 31 mei 2012 woensdag 15 februari 2012 taaiprogramma's maken echter dat onderscheid niet. „Het is de vraag of kinderen die nauwelijks Neder lands spreken op dezelfde manier een taal leren als kinderen van wie de ouders psychiatrische proble- men hebben", aldus Driessen. Tot 1998 vielen de taaiprogram ma's onder het ministerie van On derwijs, maar het ministerie heeft de taken gedelegeerd naar de ge meenten en schoolbesturen. „Nu is dus ieder voor zich aan de slag en lijken gemeenten en schoolbe sturen allemaal zelf het wiel uit te moeten vinden." De programma's worden al jaren ingezet zonder dat duidelijk is of ze echt werken. Het onderzoek dat is gedaan stemt niet positief „Van het taaiprogramma Startblokken is bijvoorbeeld aangetoond dat kinde ren erna slechter presteren dan kinderen die het programma niet hebben gedaan. Van het taaipro gramma Piramide waren alleen be paalde onderdelen positief, onder gunstige omstandigheden die in de praktijk vaak niet bestaan." Toch wil Driessen de taaiprogram ma' s niet afschaffen. „Als je taal achterstanden wilt wegwerken moet je daarvoor goede taaipro gramma's hebben, die gebruikt worden door adequaat geschoold personeel. En daar schort het ook aan. Het taalniveau van peuterleid sters is zo slecht, zo leert recente onderzoeken, dat zestig procent onmiddellijk zelf op taalcursus moest." Ouderen die in deeltijd doorwer ken en alvast deeltijdpensioen op nemen, hoeven niet meer te vre zen dat bij ontslag hun pensioenin komsten in mindering worden ge bracht op de WW-uitkering. Minis ter Kamp wil dat per 1 maart oude re deeltijdwerkers recht blijven houden op de WW-uitkering voor het deel dat ze werkten, ook al heb ben ze inkomen uit pensioen. ROTTERDAM Neergestoken vrouw overleden In een huis voor begeleid wonen voor mensen met psychische pro blemen in in Rotterdam is gister middag een vrouw doodgestoken. De politie heeft een 24-jarige man aangehouden. Na een melding trof de politie het zwaargewonde slachtoffer aan. Hulpverleners heb ben nog geprobeerd haar te reani meren, maar dat mocht niet baten. De 27-jarige vrouw uit het Friese Nij Beets, die wordt verdacht van het doden van vier van haar eigen baby's, zal meewerken aan psy chisch onderzoek. Dat heeft haar advocate Barbara Klunder gisteren gemeld. De vrouw had tot nog toe ieder onderzoek geweigerd, omdat ze bang is tbs te krijgen. Zij is in be roep gegaan tegen de vorig jaar op gelegde straf van twaalf jaar cel. DEN HAAG Extra inzet bij Belastingdienst De Belastingdienst zet 200 extra werknemers in om een achter stand in de afhandeling van be zwaarschriften weg te werken. Staatssecretaris Frans Weekers van Financiën reageerde daarmee op een artikel in De Telegraaf. Daarin was sprake van een intern voorstel om bijna alle bezwaarschriften on gecontroleerd goed te keuren. J door Mayke Calis jard euro. Een lijstje met mogelijke opties loopt zelfs op tot 15 miljard euro. Alle mogelijke ingrepen komen ter tafel. Dat geldt ook voot de hypotheekrenteaftrek. De kans is volgens ingewijden aanwezig dat weliswaar het recht op aftrek van de hypotheekrente overeind blijft, maar dat de mogelijkheden van af- lossingsvrije hypotheken flink wor den beperkt. Dat zou lonend zijn, als ook spaarhypotheken worden beschouwd als aflossingsvrije hy potheken. Bij spaarhypotheken kan het spaardeel bijvoorbeeld worden gezien als vermogen waar voor rendementsheffmg door de fiscus geldt. Ook kan er een rege ling komen waarbij aflossen van de schuld fiscaal wordt gestimu leerd. Duidelijk is in elk geval dat WD, CDA en PW het eens moe ten worden over bezuinigingen, hervormingen en stimulering van de economie waarbij alle drie de partners pijn zullen lijden, maar het pakket ook als winst moeten kunnen verkopen. Voor de WD is de financiële degelijkheid het be langrijkst, voor het CDA de hervor mingen en voor de PW zal een forse vermindering van het budget voor ontwikkelingssamenwerking belangrijk zijn. Mogelijk moet hier 1 miljard euro worden bespaard. DEN HAAG Geen WW-korting op deeltijdpensioen LEEUWARDEN Babydoodster werkt mee aan onderzoek TILBURG Vorstschade aan gebouwen 1,4 miljoen De koudegolf van afgelopen weken heeft voor zeker 1,4 miljoen euro vorstschade aan gebouwen veroor zaakt. Die schatting deed verzeke raar Interpolis gisteren. Er kwa men tot dan toe 1800 meldingen binnen en Interpolis vermoedt dat daarmee het einde nog niet in zicht is. De meeste meldingen kwa men uit de provincies Noord-Bra bant, Limburg en Gelderland. HOORN School stelt iPad verplicht Twee brugklassen van vmbo- school Tabor d'Ampte in Hoorn schakelen volgend schooljaar over op de iPad. Elke brugklasser moet een eigen iPad hebben voor op school en thuis. De iPad komt voor rekening van de ouders. Als die niet kunnen of willen betalen, krijgt hun kind er eentje voor ge bruik tijdens schooltijd. bospaadje liep ten westen van de dorpskern. De politie kon gisteravond nog niet met zekerheid zeggen of het om een man of een vrouw gaat, maar bronnen meldden eerder dat het een vrouw zou zijn. Haar lichaam zou zijn aangetroffen terwijl het nog smeulde. Zelfdoding lijkt volgens de politie vrijwel uitge sloten. foto Bert Jansen Honderden miljoenen euro's pompt het ka binet in extra taalles sen voor peuters, zo dat die niet met een taalachterstand beginnen aan school. Nooit is echter aangetoond of deze taaiprogramma's wel effec tief zijn. Dat leert een onderzoek van het ITS, een onderzoeksbu reau van de Radboud Universiteit Nijmegen, in opdracht van de Ne derlandse organisatie voor Weten schappelijk Onderzoek (NWO). „Na het volgen van een bepaald taaiprogramma scoorden kinderen zelfs slechter dan degenen die het programma niet hadden gevolgd", aldus onderzoeker Geert Driessen van het ITS. Een speerpunt van het kabinet is dat kinderen niet met een taalach terstand aan de basisschool begin nen. „Oorspronkelijk waren de taaiprogramma's bedoeld voor kin deren uit de lagere sociaal-econo mische milieu's en voor kinderen die thuis een andere taal spreken. Hoe eerder met taal wordt begon nen hoe beter het is." Deze zogeheten vroeg- en voor schoolse educatie (we) wordt daar om aangeboden in peuterspeelza len en kinderdagverblijven voor kinderen vanaf twee jaar. Inmiddels is de doelgroep uitge breid naar kinderen van wie de ouders verslaafd zijn of die psy chiatrische problemen hebben. De OSLO - De straaljager F-35 Joint Strike Fighter (JSF) wordt moge lijk duurder doordat de Amerika nen de aanschaf van een flink aan tal toestellen willen uitstellen. Dat zei het hoofd van het JSF-pro- gramma bij producent Lockheed Martin, Tom Burbage, gisteren. Het Pentagon meldde maandag dat het de geplande levering van 179 JSF's in de komende vijf jaar wil vertragen om kosten te bespa ren. Volgens Burbage zal daardoor voor alle kopers de aanschafprijs per toestel iets hoger komen te lig gen, maar hoeveel precies kon hij niet zeggen. Nederland heeft de JSF op het oog als opvolger van de verouderde F16, een toestel dat in de jaren tachtig in gebruik werd genomen. Een besluit over de opvolging is echter nog niet genomen. Het min derheidskabinet van WD en CDA laat dat over aan het volgend kabi net. Reserveren via: 0900 700 7004 -(€ 0,25 p.m.) •Excl reserveringskoslen 12.50 per boeking Let op! Alleen op 15 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5