Mes moet in plannen voor nieuwbouw ZEEUWS-VLAANDEREN Leefstijlmakelaar aan de slag met Beweegnetwerk en Beweegwijzer Op Valentijn, geen roosje klein s^/^AUe* violen ■\L- WOENSDAG 15 februari 2012 21 Groede wordt een duurzaam dorp 22 en 23 Krimp vraagt harde keuzes door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het mes moet in de plannen voor nieuwbouw in heel Zeeuws-Vlaaiideren. Volgens de Terneuzense wethouder Cees Lief- ting (PvdA, woningbouwbeleid) is dat onvermijdelijk vanwege de ver wachte daling van het aantal inwo ners. Hij verwacht financiële steun van de provincie, als de Zeeuws- Vlaamse gemeenten gezamenlijk het woningbouwprogramma heb ben aangepast. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten staan voor pijnlijke, maar noodza kelijke keuzes, aldus Liefting. Het aantal nieuwbouwplannen is drie tot vier keer zo groot als de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt aan kan. „We zitten dus op 300 tot 400 procent teveel plannen, dat moet terug naar 130 procent. Dan hou je nog wat marge over om met plannen te schuiven, als dat nodig blijkt te zijn." Projectontwikkelaars zullen de ge volgen merken. Zij hebben veelal al geïnvesteerd in grond en plan ontwikkeling, wat vaak rentekos ten met zich meebrengt. Ook ge meenten die zelf plannetjes op de rol hebben staan, dreigen hun ver lies te moeten nemen. Wethouder Liefting noemt in Terneuzen als voorbeelden de bouw van Wind- lust 2 in Hoek en de voorgenomen uitbreiding van de wijk Torenberg in Zaamslag. Het woningbouwbeleid vraagt niet alleen een herziening, vanwe ge de voorspelde daling van de Zeeuws-Vlaamse bevolking. Het komt er, aldus Liefting, ook op aan dat de plannen daadwerkelijk wor den uitgevoerd. „Als er teveel zijn, loop je gerede kans dat er niet één van de grond komt." De provincie verwacht van de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen dat zij met een eigen regionaal wo ningbouwprogramma komen. In 2013 moet dat af zijn. Gedeputeer de Staten lieten gisteren in een brief (opnieuw) weten dat zij niet direct met extra geld over de brug zullen komen. Ter geruststelling voegen GS daaraan toe 'dat wij de krimpproblematiek op de Zeeuws- Vlaamse woningmarkt wel zeer se rieus nemen'. Die boodschap is bij Liefting luid en duidelijk overgekomen. Hij wijst er nog eens op dat de rijks overheid de provincie Zeeland aan zienlijk minder heeft gekort van wege krimpproblemen. Het gaat om 8,3 miljoen euro per jaar. Lief ting vindt dat zeker een deel van dit geld in Zeeuws-Vlaanderen ge stoken moet worden. TERNEUZEN - Mensen met een be perking of met een (dreigende) chronische aandoening kunnen voortaan gebruik maken van het Beweegnetwerk Terneuzen. Daar aan werken organisaties als aanZ, SportZeeland, de GGD en twee fy- siotherapiepraktijken mee. Doel is de deelnemers aan te zetten tot een structureel actieve leefstijl. Ze kunnen naar het netwerk worden doorverwezen via de eerstelijns- zorg. Aan de hand van een digitale Beweegwijzer kan een zogenoem de leefstijlmakelaar in overleg met de cliënt een passend bewegings programma kiezen. Het netwerk wordt vrijdag gepresenteerd. KUITAART Koek en zopie goed voor picknickplaats Stichting Rond de Kleine Vogel heeft afgelopen weekend met een schaatsfestijn op de Grote Vogel bij Kuitaart ruim 800 euro bij elkaar gesprokkeld. Met dit geld wordt in de omgeving van de Kleine of Grote Vogel een picknickplaats aangelegd. Leden van de stichting haalden het geld op door het bemannen van een koek- en zopietent langs de schaats baan. Op de Vogel beleefden beide dagen zo'n duizend liefhebbers veel ijspret. OOSTBURG Internet voor iedereen in gemeentehuis Wie niet over een computer be schikt en toch via internet gebruik wil maken van overheidsdiensten of -informatie, kan in het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis terecht. In het gebouw aan de Nieuwstraat in Oostburg staat nu een voor iedereen toegankelijke computer met internetverbinding. Overigens kunnen niet alle websi tes worden opgeroepen. De service is een idee van de raads fractie van Dorpsbelangen 8c Toe- OOSTBURG-Het is een geintje om de Isabellahof te pro- Door een aantal andere leden van bloemistenkoepel moten, geeft bloemiste Annelies van Gijs grif toe. Maar The Green Room enthousiast te maken, kon Annelies het is toch ook gewoon leuk om in een bloemenwinkel een partijtje uit Zuid-Amerika over laten komen. „Een op Valentijnsdag rozen van anderhalve meter lang te commerciële prijs kun je er nauwelijks voor vragen. Vijf- kunnen laten zien, vindt ze. Van Gijs ging niet over één tien euro vind ik te duur voor één bloem. Maar voor nacht ijs. Het is prachtig dat de rozen bijna manshoog een tientje is zo'n bijzondere roos op Valentijnsdag zijn, maar ze moeten dan natuurlijk wel beresterk zijn eens wat anders", betoogt Van Gijs. Ze verkocht overi- en zeker een week fris en blozend de vaas uitspatten, gens gisteren maar een heel bescheiden aantal van de Ze vond uiteindelijk zo'n krachtige roos in Ecuador, reuzenrozen. „Ik heb er een stuk of tien bewaard. Als ik waar op vruchtbare berghellingen grote varianten van de temperatuur goed in de gaten houd, kunnen ze wel het bekende rozenras Red Naomi worden gekweekt, drie weken in de winkel pronken." foto Peter Nicolai TERNEUZEN Wegen afgesloten vanwege opdooi Om schade aan de wegen door op- dooi te voorkomen heeft het water schap een aantal wegen afgesloten voor voertuigen met een aslast van meer dan 1,2 ton. De maatregel is genomen, omdat de wegen tijde lijk doorweekt raken en minder ge wicht kunnen hebben. In Zeeuws- Vlaanderen zijn zo'n veertig we gen en weggedeelten opdooigevoe- lig. Ze zijn te vinden op de kaart via www.scheldestromen.nl/opdooi. Al le afgesloten wegen zijn daar ook op aangegeven. Kralvaren Hoogte 55 cm. halfect potmaat 17 cm. Geldig t/to 18 februari Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provmeiaalseweg tussen VUssingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu opk donderdag en. vrijdag koopavond.; intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49