Autobedrijf Bal uit Tholen stopt ermee Club van 111 is voor alle carnavalsfans 241 zeeland Spuitconfetti is al jaren een doom in het oog Pleidooi voor gesprek tussen gemeente en recreatie-ondernemer Ter Tolne houdt optocht Trots woensdag 15 februari 2012 vsas9S6ucaxsmmomseoses!aiKMimui Enkel door met benzinestations door Rob Paardekam tholen - Het bekende Thoolse au tobedrijf Bal stopt er per 1 april mee. Het personeel is daar vorige week donderdag over ingelicht. Aanvankelijk zou Bal verhuizen naar een locatie op bedrijventer rein Welgelegen in Tholen, maar dat is van de baan. Renault-dealer Koese uit Sint-Annaland wil zich nu op die locatie vestigen. Bal - ook Renault-dealer - zit nu op bedrijventerrein Noord. Daar moet het bedrijf echter weg in ver band met de komst van de wijk Vestetuin. Ter compensatie mag ei genaar Marco Bal aan de voet van de Oesterdam, aan de Nieuwe Post weg, een nieuw tankstation begin nen. Bij de toekomstige super markten in de wijk Vestetuin zal hij bovendien een onbemande pomp gaan exploiteren. Die plan nen gaan gewoon door. De verwachting was dat het auto bedrijf (showroom, garage en scha de-afdeling) naar bedrijventerrein Welgelegen in Tholen zou verhui zen. Van dat plan ziet de onderne mer dus af Voor het personeel is de teleurstelling groot, maar het nieuws kwam niet geheel onver wachts. Volgens ingewijden hebben perso neelsleden het afgelopen jaar veel „Ik ben erg trots op de versierselen die horen bij het lidmaatschap van de Club van 111. De speldjes doe ik elk jaar op mijn carnavalsjasje en ook het rood-wit- te lint draag ik graag. De oorkonde lijst ik zelfs elk jaar in." Tonny Warnier, lid van de Club van 111. vuldig geïnformeerd bij hun baas naar de stand van zaken rond de verhuizing, maar kregen ze nooit een duidelijk antwoord. Daardoor ontstond het vermoeden dat Bal wel eens zou kunnen stoppen met zijn autobedrijf. Toch heeft hij tot het laatst volgehouden dat dit niet zo is. De ondernemer zelf bevestigt dat hij wil stoppen, maar verder wil hij niet op de kwestie ingaan. „Ik ben nog volop bezig om de zaken af te handelen", zegt Marco Bal. „Zolang dat niet helemaal geregeld is, ga ik er liever niet op in." De schade-afdeling van het autobe drijf wordt wellicht overgenomen. Voor de vier personeelsleden van de garage is de toekomst echter on zeker. Bal probeert voor hen een oplossing te vinden. Twee mede werkers kunnen wellicht aan de slag bij autobedrijf Koese, dat zoals gezegd de vrijgekomen locatie op Welgelegen wil overnemen. Ze denken daar nog over na. Koese zelf was gisteren niet bereikbaar voor een toelichting. Autobedrijf Bal is één van de be kendste ondernemingen in de ge meente Tholen. Cees Bal startte het bedrijf in 1969. Negen jaar la ter werd hij officieel dealer van Renault. Sinds 1991 zit de onderne ming op zijn huidige locatie aan de Wattstraat. door Christel Tuin Een carnavalsvierder in hart en nieren. Dat is Tonny Warnier (65) uit Hulst. Al vanaf het be gin, eind jaren '60, is hij tijdens het 'feest der feesten' van de partij. „Ik heb in de loop van de jaren ge zien hoe het carnaval in Hulst van kleinschalig uitgroeide tot een vier daags festijn voor jong en oud. Car naval is voor mij ongedwongen uit gaan in een sfeer van saamhorig heid. Het spreekt me aan dat je al le bekenden weer tegenkomt." Met de Club van 111 kwam de Hul stenaar in contact via zijn zoon Da vy, die vanaf 2000 lid is van de Hulsterse carnavalsvereniging A.H.C. 'De Vossen'. Tonny: „Davy kwam vaak enthou siast thuis met verhalen over wat de vereniging voor het nieuwe car navalsjaar van plan was en wat er allemaal georganiseerd moest wor den. Pas toen stond ik stil bij wat de 'De Vossen' allemaal doet en kreeg ik er waardering voor. Uit sympathie voor al hun werkzaam heden, wil ik daarom graag mijn fi nanciële bijdrage leveren." Vanaf 2008 is Warnier lid van de Club van 111. Elk jaar be taalt hij 66,66 euro. „Ik ben blij dat door mijn lidmaatschap carnaval in Hulst in stand kan worden ge houden. Kijk alleen al eens naar onze carnavalskrant, die ziet er toch geweldig uit?" Als lid van de Club krijgt Warnier verschillende 'privileges'. Zo wordt hij elk jaar uitgenodigd voor de Prinsenreceptie op carnavals zondag in het stadhuis van Hulst. „De receptie is altijd een gezellig samenzijn met alle carnavalslief hebbers." Verder krijgt hij tijdens deze receptie twee speldjes, een oorkonde en een rood-wit lint. Op dit lint wordt elk jaar een 'jaar speldje' aangebracht; hoe langer lid, hoe meer speldjes op het lint. Ook buiten de carnavalsperio de worden de leden in het zonnetje gezet. Zo krijgen ze in no vember, tijdens de elfde van de elf de, twee zakken oliebollen. Daar naast hebben de clubleden voor rang om kaartjes te bemachtigen voor de Hulster Buutreedners, die elk jaar een week voor carnaval ge houden wordt. Warnier: „De clubleden kunnen al leen vervroegd kaartjes krijgen voor zaterdagmiddag. Ik vind het goed dat we niet voor alle voorstel lingen voorrang krijgen, dat zou niet eerlijk zijn. Het moet niet zo zijn dat je lid moet zijn van de Club van 111 om de Buut te kun nen bezoeken." Verder benadrukt Tonny dat de Club van 111 zeker geen eliteclub is: „De enige besloten bijeenkomst die we hebben, is de Prinsenrecep tie. Het spreekt me juist aan dat al le lagen van de bevolking in de club vertegenwoordigd zijn, net zo als het hoort bij carnaval." De camavalfan hoopt dat de club nog verder kan groeien, zodat de carnavalsactiviteiten in de Vossen- stad in stand blijven en wellicht verder worden uitgebouwd. Carnavalsliejhebbers die lid van de Club van 111 willen worden, kunnen mailen naar: clubui@ahcdevossen.nl Club van 111: Jaarlijkse donatie houdt carnaval Hulst op niveau De Club van 111 is opgericht in 1974 en bestaat nu 38 jaar. De naam is afkomstig van het oor spronkelijke doel van de club: 111 leden die elk 111 gulden bijdra gen. 194 leden telt de Club op dit mo ment. ledereen kan lid worden van de Club. Sommige kinderen van car- navalsgekken worden al bij de ge boorte lid gemaakt. De afgelopen 10 jaar is het leden tal verdubbeld. fi Het 222e lid krijgt een cadeau. De leden krijgen elk jaar een oor konde, 2 speldjes met daarop het camavalsthema van het betreffen de jaar, een lint met 'jaartalspeld- jes', voorrang voor de Hulster Buut- voorstelling op zaterdagmiddag en een uitnodiging voor de Prinsenre ceptie. Alle clubleden die 11, 22 of 33 jaar lid zijn, krijgen een extra me daille. De voorzitter is Prins Carnaval. tseasmsgsmssissssssmsmfowBBeassBgaaseiesssssssaaimesswsssesssssssi^^sss ^8ZZa2S!Z3SS66BS8SSt&X&& SAS VAN GENT - Een nieuwe po ging van carnavalsvereniging De Betekoppen uit Sas van Gent om het gebruik van spuitconfetti aan banden te leggen, is niet gelukt. „We hebben een tijdje geleden al weer de gemeente Terneuzen ge vraagd of het verboden kon wor den", zegt secretaris Michel Noët van De Betekoppen. „We hadden hoog ingezet: een verbod op de verkoop én gebruik van de spuit confetti." Het antwoord van de gemeente Terneuzen was teleurstellend. „We delen de ergernis en moeten ook de nodige moeite doen om straatmeubilair schoon te maken", THOLEN - Openbare basisschool Ter Tolne uit Tholen houdt don derdag voor de tweede keer een carnavalsoptocht. Leerlingen en leerkrachten lopen vanaf 13.30 uur een ronde door de binnenstad. Ze beginnen bij de school aan de Molenvlietsedijk. De optocht wordt muzikaal begeleid door twee bandjes. zegt een woordvoerster van de ge meente Terneuzen. „We hebben gekeken of een ver bod mogelijk is, maar dat is juri disch gezien heel moeilijk. Je kunt dat spul in diverse winkels kopen -en handhaven is vrijwel niet te doen. Het enige wat we kunnen doen, is de mensen vragen het spul niet te gebruiken." De spuitconfetti is al jaren een doom in het oog van de carnavals verenigingen. Noët: „In Sas van Gent zijn er heel veel klachten. Ook wel logisch, want het is echt troep. In die bussen zitten verfres- ten. Het tast autolak aan en is uiter mate moeilijk te verwijderen." Het thema van de optocht is 'Ter Tolne op de kaart'. Leerlingen van de school heben de afgelopen we ken hard gewerkt om leuke crea ties rondom dit thema te maken. Die nemen ze mee tijdens de op tocht. Na afloop is er een prijsuit reiking. Er zijn twee wisselbekers. Eén voor de onderbouw en één voor de bovenbouw. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De dorpstafel Sint-Maartensdijk en het actieco mité 2Meterio doen een dringend beroep op de gemeente Tholen om in gesprek te gaan met onder nemer Jeroen Knols van vakantie park De Pluimpot. Dat zou moe ten leiden tot de komst van een binnen- en buitenbad. De gemeente denkt eraan om het huidige buitenbad in Sint-Maar tensdijk te sluiten. Als alternatief is met de eigenaar van vakantie park De Pluimpot afgesproken dat daar een overdekt zwembad komt, waar ook de inwoners gebruik van kunnen maken. In de Smalstad heerst echter grote ontevredenheid over hoe dit bad emit gaat zien. Er komt enkel een binnenbad van 250 vierkante me ter. Dat vinden veel mensen aan de kleine kant. Bovendien willen ze ook een buitenbad, het liefst met een speel- en ligweide. Het actiecomité en de dorpstafel willen echter niet alleen tegen het bestaande plan protesteren, maar ook meedenken. Dat hebben ze de afgelopen maanden gedaan. Gister avond presenteerden ze hun bevin dingen in een goed gevuld ge meenschapscentrum Haestinge. Volgens de twee groepen moet het mogelijk zijn om op De Pluimpot zowel een binnen- als buitenbad te realiseren. De ondernemer en de gemeente zouden dat samen moeten doen. Een publiek-private samenwerking, dus. Het actiecomité en de dorpstafel hebben uitvoerend gesproken met subsidiedeskundige Dolf Becx. Hij ziet mogelijkheden om elders geld los te peuteren voor het project. Zowel Europese-, Rijks- als provin ciale subsidies behoren volgens hem tot de mogelijkheden. Ook private fondsen moeten niet wor den uitgesloten volgens Becx. Hij stelde gisteren wel dat het slim moet worden aangepakt. Alleen subsidie aanvragen voor het zwem bad is volgens hem weinig kans rijk. De gemeente kan dat volgens hem beter voor de ontwikkeling van De Pluimpot en de Geertruida- polder in zijn geheel doen. Daarnaast is het volgens Becx raad zaam om zoveel mogelijk positieve aspecten van het project aan te dra- gen. „Het bevorderen van de werk gelegenheid, de gezondheid, aan dacht voor natuur en milieu en ga zo maar door." Dorpstafel en actiecomité hopen dat de gemeente en de eigenaar van De Pluimpot op basis van hun bevindingen willen bekijken of er mogelijkheden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46