van Zeeuwse Tong zeeland 123 ALGARVE Goese oppositie wil dat college pas op de plaats maakt met plan Poel V APRIL IN PORTUGAL Dt mooidt véwtix m<mt fort woensdag 15 februari 2012 Sfeervol hotel, unieke ligging direct aan het zandstrand GOES Dansclub De Vriensdschap houdt weer een ouderwetse dansavond in wijkgebouw De Spinne in Goes. Zaterdagavond 18 februari draait een DJ vanaf 20.00 uur muziek waarop de klassieke stijldansen kunnen worden gedanst. Er klin ken in elk geval maten voor fox trot, rumba, Engelse wals en chachacha. Er worden twee rond jes bingo gespeeld. De zaal is open om 19.30 uur. Entree is vijf euro. ELLEWOUTSDIJK Anja Kopmels zingt in 't Kerkje van Ellesdiek De Zeeuwse zangeres Anja Kop mels werkt mee aan de 'oecumeni sche bieeênkomst' die zondag 19 fe bruari wordt gehouden in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Ie dere derde zondag van de maand wordt daar een bijeenkomst gehou den in de Zeeuwse streektaal. De liederen worden in het Zeeuws ver taald en gezongen. De overdenking komt van Nel van Doorn. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. De Vriendschap danst weer in De Spinne STAVENISSE Hennepkwekerij in Stavenisse opgerold De politie heeft dinsdagmorgen een hennepkwekerij met 600 plan ten aangetroffen in een woning aan de Wilhelminastraat in Stave nisse. Bij binnenkomst troffen agenten vier personen aan die de henneptoppen aan het knippen wa ren. Het ging om drie vrouwen en een man uit Rotterdam. Ze zijn aangehouden. Ook een 42-jarige man uit de gemeente Tholen, die even later arriveerde, is opgepakt. De kwekerij is ontmanteld. GOES Bridgeles voor senioren in De Spinne De gemeente Goes en het SMWO beginnen op 15 en 16 februari met twee cursussen Startersbridge. Als proef is ongeveer de helft van de 60-plussers in de gemeente hier voor uitgenodigd. De belangstel ling is groot; beide groepen tellen het maximum van ongeveer dertig deelnemers per groep. Wethouder Jan de Pooter geeft op woensdag 15 februari, om 13.30 uur in het wijk centrum De Spinne te Goes, het startschot. WISSENKERKE Jong Noord-Beveland kan op Movietour De Jongerenraad Noord-Beveland houdt vrijdag 17 februari de Movie- Tour. Voor tien euro kunnen jonge ren met de bus naar CineCity in Vlissingen, daar een film naar keu ze zien en met de bus terug. Op stappen Colijnsplaat (Dorpskerk) 17.25 uur; Kats (Noordlangeweg) 17.35 uur; Kortgene (molen) 17.50 uur; Geersdijk (bushalte) 17.55 uur; Wissenkerke (Voorstraat) 18.05 uur; Kamperland (Rabo) 18.15 uur. GOES Amateur-kunstenaars gezocht voor WAK De gemeente Goes houdt in het weekeinde van 2 en 3 juni voor de vijfde keer het Weekend van de Amateurkunst (WAK). Ama teur-kunstenaars in de breedste zin van het woord kunnen van dit po dium gebruik maken De inschrij ving is begonnen en sluit op 10 april. Formulieren zijn te vinden op www.wakzeeland.nl. De ge meente Goes zoekt ook vrijwilli gers. Die kunnen zich melden mid dels een e-mail: wak@goes.nl. GOES Informatiemiddag over telefooncirkel Welzijnsorganisatie SMWO houdt vandaag tussen 14.00 en 16.00 uur een informatiemiddag over de tele- fooncikel in het SMWO-gebouw aan de 's-Heer Elsdorpweg in Goes. De telefooncirkel, waarin alleen staande ouderen elkaar dagelijks bellen, draagt veel bij aan het ge voel van veiligheid van ouderen. Mocht iemand een keer niet opne men, schiet er meteen een vrijwilli ger van SMWO in actie. De middag is voor iedereen toegankelijk. KRUININGEN Lezing over oostelijk Zuid-Beveland De Heemkundige Kring De Beve- landen houdt morgen, donderdag, een lezing over het oostelijk deel van Zuid-Beveland, het gebied tus sen de Schelden en de kanalen. Het gebied maakt deel uit van de ge meente Reimerswaal. Trijnïe Le- poeter Boes vertelt onder meer over de wordingsgeschiedenis en over Kruiningen. De bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis in Kruiningen. Aanvang 19.30 uur. door Nadia Berkelder GOES - Het dagelijks gemeentebe stuur van Goes heeft de noodzaak voor de aanleg van bedrijventer rein De Poel V niet aangetoond. Oppositiepartijen willen dat de ge meente pas op de plaats maakt. „Wij willen pas beginnen als het echt nodig is", zegt Jan Jaap Bou- ma van de SGP-ChristenUnie. De gemeenteraad besluit, als het aan de coalitie ligt, morgen om een nieuw bedrijventerrein te ma ken aan de andere kant van de Del taweg, bij Hotel Goes. „We heb ben nog genoeg terrein in voor raad voor de komende vier of vijf jaar", zegt Bouma. „De noodzaak om nu al te beginnen met de aan leg is niet zo groot. Bovendien is het areaal heel erg groot voor een stad als Goes. Terugkijkend heb ben we een project als de Goese Schans ook niet goed ingeschat, het zou jammer zijn als we de ko mende decennia met een half be drijventerrein blijven zitten." De oppositie - naast de SGP-ChristenUnie ook Groen links, D66 en de SP - twijfelt niet alleen over het tempo, maar ook over de locatie. Door de Deltaweg over te steken, overschrijdt Goes een harde grens richting het bui tengebied. „De footprint van Goes is groot genoeg", zegt Bouma. „Je zou er ook voor kunnen kiezen om bedrijvigheid rond het zieken huis uit te breiden. Het college zegt nu dat het daar een zorgpark te willen maken. Maar dat is echt een keuze." „Wat ons betreft is de haast die het gemeentebestuur tentoon spreidt, nergens voor nodig. Wij willen meer tijd, zodat we meer zicht hebben op ontwikkelingen die zich voordoen. Zet alles eerst op een rijtje. Uit de cijfers van het college blijkt dat we nog best tijd hebben. We moeten geen keuzes maken over zaken waar de ge meente straks decennia aan vast zit." Bouma is niet voor onbegrensde groei: Goes kan nog veel ruimte winnen door bestaande terreinen op te knappen, denkt hij. „Dat is geen makkelijke ruimte, dat klopt. Het kost meer moeite dan een stuk grond aankopen. Maar het is wel een keuze die de moeite waard is." Eerder pleitte Groen links al voor een pas op de plaats: de beslissing over het nieuwe be drijventerrein op de Poel V zou pas genomen moeten worden als de raad de visie op de stad voor de komende dertig jaar heeft vastge steld. Dat gebeurt de komende maanden. foto Ronald den Dekker voor de schelpdierenteelt van Zeeuwse Tong kan dienen. Van de provincie mocht het be drijf zich ook verder landinwaarts vestigen, maar, zegt Meijering, „Je wilt zo'n bedrijf zo dicht mogelijk aan zeewater hebben." Of de drie lange bassins evenwij dig aan de Oosterscheldedijk ko ken te liggen of er haaks op ko men, is nog niet duidelijk. Meije ring onderhandelt nog over de aan koop van de gronden met eigenaar DLG. Hij wil deze zomer de bas sins aanleggen en inzaaien. De nieuwe kwekerij richt zich vol ledig op de kweek van zagers als voer voor aquateelt Topsy Baits be dient nu zowel die sector als de markt voor zeeaas en blijft dat doen. Zagers voor zeeaas kunnen naar gelang de vraag langer op de kwekerij blijven, wat de teeltmoge lijkheden voor voerzagers inperkt. Bij Topsy Baits liggen nu 18 vijvers van 100 meter lang die jaarlijks veertig ton zagers opbrengen. „Daar heb ik per vijver een beluch tingsinstallatie nodig, en straks nog maar drie voor drie grote vij vers. En we kunnen voor voeren en oogsten in één keer over de bas sins heen." Meijering probeerde eerder een za- gerkweek uit op Noord-Beveland bij de Annahoeve ter hoogte van de Zandkreekdam, maar daar bleek uitbreiding niet onomstre den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45